Spektakl dla dzieci „PRZYPADKI DOKTORA BONIFACEGO TRĄBKI” Teatr Baj Pomorski z Torunia

O tym, że należy dbać o ząbki i nie bać się wizyty u dentysty opowiada bajka Teatru "Baj Pomorski" z Torunia pt.: "Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki". To kolejna propozycja z cyklu "Edukacja teatralna dzieci i młodzieży".

[Od: Pt. 02.02.]
Bilety: 13,00 i 15.00

„Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG  czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

„Przedstawienie oprócz funkcji edukacyjnej, polegającej na przybliżeniu maluchom gabinetów i specjalizacji lekarskich, popularnych narzędzi i sprzętu medycznego, pełni też niebanalną funkcję wychowawczą. Sprawia, że dzieci zaczynają patrzeć na zwierzęta, jak na istoty podobnie jak one odczuwające ból, strach, oczekujące pomocy w chorobie”.

Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Opracowaniem plastycznym zajął się Dariusz Żejmo. Muzykę graną na żywo skomponował kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” – Krzysztof Zaremba. Część lalek zaprojektowała sama autorka tekstu dr Anna Rumianek – internista i pulmonolog na co dzień pracująca w toruńskim szpitalu wojewódzkim. Pomysły na rozwiązania scenograficzne, kostiumy i lalki mieli aktorzy, którzy według wierszy autorki napisali scenariusz i przenieśli leśne przypadki Doktora Bonifacego Trąbki na scenę.

Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat.
Czas trwania: 50 min.
Cena biletu: 13,- zł dla grup powyżej 40 dzieci; 15,- zł dla grup poniżej 40 dzieci.  Opiekunowie – wstęp bezpłatny. Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: art@ckis.kalisz.pl; fax: 62 767 23 18.Wstępna rezerwacja telefoniczna: Dział Artystyczny, tel. 62 764 10 48, 62 765 25 45.

ZAPRASZAMY!

PRZYPADKI DOKTORA BONIFACEGO TRĄBKI 2018 Karta zgłoszenia