Spektakl dla dzieci pt.: „CUDOWNA LAMPA ALADYNA” – Teatr Baj Pomorski z Torunia

Spektakl dla dzieci pt.; ”Cudowna lampa Aladyna” przygotowany przez Teatr Baj Pomorski z Torunia to kolejna propozycja z realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu cyklu Edukacja Teatralna Dzieci i Młodzieży.

[Od: Cz. 02.03.]

Ta jedna z bardziej znanych opowieści Z tysiąca i jednej nocy opowiada przygody młodzieńca, który został wykorzystany przez wielkiego czarnoksiężnika do zdobycia zaczarowanej lampy. Przed Aladynem otwiera się podziemna jaskinia, która kryje skarby i tajemnicze przedmioty. Czarodziejowi zależy jednak tylko na lampie. Nie dostanie jej jednak od Aladyna, przez co główny bohater zostaje zamknięty w mrocznej jaskini. Z pomocą młodzieńcowi przychodzi duch magicznego pierścienia. Aladyn niespodziewanie zostaje właścicielem zaczarowanej lampy. Potężny duch, który w niej mieszka, ma moc spełniania życzeń, z czego Aladyn korzysta szczególnie wtedy, gdy chce zdobyć serce pięknej księżniczki. Ale wielki czarownik przygotowuje zemstę.

Najważniejszym elementem scenografii spektaklu jest magiczne lustro, które dzieli świat na ziemski i czarodziejski. Jego obroty i refleksy światła nasycają przedstawienie atmosferą tajemniczych opowieści. Kostiumy aktorów, lalki teatralne i przedmioty oraz muzyka przybliżają atmosferę Wschodu.  Magię baśni podkreślają projekcje multimedialne, dzięki którym świat duchów jawi się jako potężny i wszechwładny.  Tradycja teatralna łączy się w tym spektaklu z nowoczesnością

Spektakl dla dzieci w wieku od 4. lat.
Czas trwania: 60 min.

Cena biletu: 13,- zł dla grup powyżej 40 dzieci; 15,- zł dla grup poniżej 40 dzieci.  Opiekunowie – wstęp bezpłatny. Bilety indywidualne – 15,- zł (kasa CKiS, tel: 62 765 25 552, czynna od godz. 15.00)

Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: kart@ckis.kalisz.pl; fax: 62 767 23 18. Wstępna rezerwacja telefoniczna dla grup zorganizowanych: Dział Artystyczny, tel. 62 764 10 48, 62 765 25 45.

cudowna-lampa-aladyna-karta-zgloszenia