Spotkanie z Tomaszem Raczkiem i maraton filmów Jima Jarmuscha

Zapraszamy na spotkanie z panem Tomaszem Raczkiem, krytykiem filmowym i youtuberem, redaktorem naczelnym Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autora audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat i nagrodzonego KREATURĄ 2022 podcastu THE ORIGINALS.

[kino: So. 17.06.] Potrwa do: So. 17.06.
Bilety: 36

Wcześniej kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny polskiej edycji PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora, Nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji oraz właściciel tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”.Spotkanie będzie wstępem do maratonu filmów Jima Jarmuscha „Truposz” i „Mystery Train”.

Pan Tomasz przedstawi sylwetkę reżysera, jego twórczość i dokonania. Przewidziane są również pytania od publiczności i dyskusja nie tylko o Jarmuschu…

Autor zdjęcia Kamil Szpilski

KUP BILET