Spotkanie z Urszulą Zyburą

Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na spotkanie poetyckie połączone z mini recitalem Patrycji Kliber przy gitarowym akompaniamencie Maksymiliana Sulżyńskiego. Oprawę recytatorską gwarantują Beata Wicenciak i Jurek Szukalski.

[Od: Nd. 05.06.]

zyburka

Jubileuszowy wieczór z kaliską poetką.

Urszula Irena Zybura – polska poetka i aforystka, członkini Zarządu poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, wydawca, esperantystka.

Debiutowała w 1975 we Wrocławiu jako autorka aforyzmów. Wydała sześć zbiorków aforyzmów oraz wspólny zbiorek aforyzmów jednosłownych razem z lekarzem Henrykiem Słodkowskim. Wydała też aforyzmy w wersji polsko-niemieckiej „Verwirrte Aphorismen”. Opublikowała dwa tomiki poezji w Wydawnictwie Literackim w Krakowie: „Nieuleczalnie żywa” i „Na wieki wieków chwilka” (oba recenzowane przez Wisławę Szymborską) oraz zbiorki wierszy i haiku.

Zybura także tłumaczy polską poezję i aforyzmy na esperanto; w 1992 ukazał się zbiór jej własnych aforyzmów i wierszy w esperanto zatytułowany Alproksimigoj malproksimigas. Wiersze i aforyzmy Zybury przetłumaczono m.in. na język niemiecki, angielski, włoski, esperanto, grecki i rumuński.

Urszula Zybura prowadzi też terapię słowem według autorskiego programu „Słowa, które leczą”. Napisała książkę na ten temat: „Akademia Szczęścia. Słowa, które leczą. Afirmacje i aforyzmy”.

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka
Współorganizator: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu