Terapeutyczny Teatr Magiczny Therapy Art „Opowieść o Calineczce”

Terapeutyczny Teatr Magiczny Therapy Art „Opowieść o Calineczce”

[Od: Nd. 22.05.]

Terapeutyczny Teatr Magiczny duetu Graf&Wypych zaprasza na edukacyjne spotkanie z teatrem cieni oraz spektakl cieniowy pt. „Opowieść o Calineczce”. Teatr cienia jest szczególnego rodzaju teatrem animacji. Celem spotkania jest rozbudzenie wrażliwości i potencjału twórczego dziecka, pobudzenie wyobraźni i przybliżenie świata teatralnego.
Po spektaklu zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty, podczas których poznajemy historię powstania teatru cieni. Spotkanie jest okazją do połączenia nauki z pasją tworzenia, uzupełnia program nauczania a przede wszystkim inspiruje do działań twórczych. Uczestnicy warsztatu, podzieleni na kilka zespołów, przygotują własne opowieści cieniowe, wykorzystując zdobytą wiedzę.
Terapeutyczny Teatr Magiczny – TherapyArt stworzony przez instruktorki teatralne: Agnieszkę Wypych oraz Majkę Graf angażuje się w działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty teatralne, przygotowuje przedstawienia lalkowe, zaprasza dzieci do wspólnego czytania bajek z lalką jawajką i pacynką. Tworzy współczesną koncepcję wspomagania szkoły czy placówki oświatowej we wszechstronny rozwoju osobowości dziecka.

Terminy:
25 maja – godz. 10.00
sala studio

CALINECZKA karta zgłoszenia