Galeria w Hallu. Tomasz Wójcicki – Sweetek

Wystawę prac Tomasza Wójcickiego „Miejsca i typy lubelskie końca XIX wieku na fotografii współczesnej, czyli obrazy na szkle, zdejmowane przy pomocy światła” będzie można oglądać w „Galerii w Hallu” do 26 lutego.

[Wernisaż: Pt. 27.01.] Potrwa do: Nd. 26.02.

Tomasz Wójcicki – Sweetek
„Miejsca i typy lubelskie końca XIX wieku na fotografii współczesnej, czyli obrazy na szkle, zdejmowane przy pomocy światła”

wernisaż 27.01.2017, godz. 18.00
wystawa czynna 27.01. – 26.02.

Wystawa fotograficzna, na której zaprezentowane zostaną prace wykonane techniką mokrego kolodionu, na wyczernionych asfaltem syryjskim szklanych płytach. W procesie tym powstaje jeden, unikatowy egzemplarz fotografii. Prezentowane szkła mają format 10 x 12 cali. Dodatkowo na wystawie pojawią się cztery prace z innych cykli, pokazujące odmienne podejście do techniki w zależności od tematu. Będzie można zobaczyć również jedną odbitkę wykonaną techniką gumy dwuchromianowej. Cykl prac eksponowany w Galerii w Hallu przedstawia wizję Lublina z drugiej połowy XIX wieku. Osoby na zdjęciach, w większości są przypadkowymi statystami, których udało namówić się do współpracy w ramach projektu. Stroje i stylizacje na fotografiach znajdują się na stałe w dyspozycji Atelier.historyczni, które jest jedyną pracownią fotograficzną w Polsce, czynną codziennie i pracującą w technice mokrego kolodium.