Warsztaty Musicalowe z MUSICAMP

Nie masz jeszcze pomysłu na pierwszy tydzień ferii? Nasza propozycja: śpiew, taniec, aktorstwo - jednym słowem MUSICAL! Po raz trzeci, razem z Fundacją MUSICAMP, serdecznie zapraszamy do CKiS w Kaliszu na WARSZTATY MUSICALOWE!

[Od: Pn. 14.01.] [Od: Wt. 15.01.] [Od: Śr. 16.01.] [Od: Cz. 17.01.] [Od: Pt. 18.01.] [Od: So. 19.01.] Potrwa do: So. 19.01.
Bilety: akredytacja 250.00

UWAGA! Ze względu na ogłoszoną żałobę narodową wszystkie wydarzenia, które miały odbyć się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w sobotę 19 stycznia zostały odwołane.
Finał warsztatów Musicamp – piątek, 18 stycznia, godz. 16.00, sala widowiskowa.

Co kryje się pod nazwą MUSICAMP? 

Energia! Rozwój! Pasja!

MUSICAMP to śpiew, taniec, aktorstwo, zabawa, marzenia, rozwój, sukces, inspiracje i praca. Dzięki tym elementom i dla nich powstała fundacja, zrzeszająca grupę młodych ludzi, którzy poznali się w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalności musical. Wspólna wrażliwość artystyczna, zaangażowanie i praca dały początek małej organizacji, która ma na celu promowanie musicalu, formy łączącej w sobie śpiew, taniec i aktorstwo. Realizacja tego celu odbywa się na wielu płaszczyznach. Fundacja organizuje warsztaty musicalowe dla dzieci i młodzieży z całej Polski, tworzy koncerty musicalowe oraz spektakle muzyczne, w których występują członkowie fundacji. Organizuje konkursy piosenki musicalowej,  prowadzi też własne studio nagrań.


WARSZTATY MUSICALOWE odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii zimowych, przez sześć dni, od 14 do 19 stycznia 2019, w trzech specjalnościach: aktorstwo, taniec i śpiew, w odpowiednich grupach wiekowych : 7 – 11 lat  12 – 15 lat i 16+

Plan warsztatów:

poniedziałek – piątek (14-18.01.2019):
9.00 – 12.30 artystyczny blok przedpołudniowy (każda grupa ma po 1 godzinie zajęć z aktorstwa, śpiewu i tańca; pomiędzy zajęciami 10 minutowe przerwy),
12.30 –13.30 obiad,
13.30 –16.30 artystyczny blok popołudniowy (każda grupa ma po 45 minut zajęć; pomiędzy zajęciami 10 minutowe przerwy)

sobota 19.01.2019:
9.00 – próba,
11.00 – prezentacja rezultatów dla Rodziców/Opiekunów, wręczenie dyplomów uczestnictwa


Zapisy (od 17.12.2018), wszelkie informacje – koordynator warsztatów – PAULINA WOJTOWICZ, tel. 509 720 046, mail: paulinawojtowicz@icloud.com

karta zgłoszenia

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!


KLASA AKTORSTWA –  instruktor: Weronika Kryczka – elementarne zadania aktorskie, praca nad tekstem, drama.

13055779_1712755225640555_19485977133006672_oWyobraźnia, skupienie, świadomość ciała. Na zajęciach aktorskich pracujemy nad podstawowymi elementami pracy aktora. Poprzez etiudy aktorskie, poznajemy swoje instynkty, uczymy się świadomie wykorzystywać je w zadaniach. Skupiamy się na wyrazistości mówienia, poprawnej polszczyźnie i dykcji. Wprowadzamy słowo, które jest narzędziem komunikacji oraz nośnikiem informacji. Poznajemy znaczenie wypowiadanych słów, uczymy się nadawać im głębszy sens, wprowadzając monolog wewnętrzny. Aktorstwo to również emocje – nazywamy je i staramy się je kontrolować oraz wzbudzać w odpowiednich momentach. Wszystko odbywa się w zetknięciu z drugim człowiekiem, pozwala to na integrację w grupie, pokonanie nieśmiałości oraz zapewnia wyśmienitą zabawę! Zajęcia są również skierowane do młodszych uczestników, którzy przez teksty dobrane specjalnie dla nich oraz poprzez zabawę, uczą się podstaw bycia aktorem.

KLASA TAŃCA – instruktor: Arkadiusz Borzdyński – praca z choreografem, poznawanie technik tanecznych, zwiększanie pamięci ruchowej.

Na zajęciach tanecznych oprócz pracy nad koordynacją własnego ciała i jego wzmocnieniem oraz rozciągnięciem, liczy się dobra zabawa. Poznajemy jak najwięcej technik tanecznych, by w przyszłości móc korzystać z wielu stylów na scenie. Przez taniec poprawiamy swoją pamięć ruchową oraz zwiększamy kompetencje psychospołeczne, m.in. współpraca w grupie, aktywne słuchanie czy kreatywność. Podczas zajęć tanecznych instruktor realizuje autorskie choreografie do songów musicalowych lub piosenek z bajek, których uczestnicy równolegle uczą się w warstwie wokalnej na zajęciach ze śpiewu. Jednoczesne wykonywanie choreografii i śpiewu poprawia koordynację uczestników, tak ważną w warsztacie aktora musicalowego.

KLASA ŚPIEWU – instruktor Paulina Wojtowicz – emisja głosu, interpretacja piosenki, rytmika.

Podczas warsztatów musicalowych odbywają się dwa rodzaje zajęć wokalnych – zajęcia zbiorowe i indywidualne. Na zajęciach zbiorowych pracujemy nad wspólnym brzmieniem i pulsem, śpiewem harmonicznym (w głosach), poczuciem rytmu, interpretacją piosenki. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do ćwiczeń oddechowych i dykcyjnych, które kształtują naszą świadomość głosową. Na zajęciach w grupie realizujemy songi musicalowe oraz piosenki z bajek. Po opanowaniu materiału muzycznego często układamy wspólnie choreografie do konkretnej piosenki, by szkolić naszą koordynację i starać się połączyć śpiew z ruchem scenicznym.


O Instruktorach…

Weronika Kryczka – absolwentka specjalności  Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku . Z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie na wydziale rytmiki. W roku 2011 otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Olsztyna. Współpracowała z Filharmonią Warmińsko-Mazurską,Teatrem Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie („W kwestii zwycięstwa” reż. Seb Majewski), Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie („Fame” reż. Miłosz Gałaj ), z niemieckim Teatrem Uckermärkische Buchnen Schwedt :”Amore Mio” (reż. Reinhard Simon ), „GRIMM” (reż. Neva Howard). Występowała na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Współpracuje z Fundacją MUSICAMP prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jest laureatką I miejsca na 22. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2018 r. Aktualnie można ją zobaczyć w wołomińskim Teatrze Huta oraz w spektaklu „Oto Oliver Twist” wystawianym na deskach warszawskiego Teatru Rampa.

Paulina Wojtowicz – aktorka musicalowa, wokalistka, trener wokalny. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego, specjalności Musical oraz kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2009 roku zadebiutowała rolą Taylor McKeesie w musicalu „High School Musical On Stage!” (reż. Tomasz Dutkiewicz), w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W latach 2014-2017 aktorka Teatru na Plaży. Wcielała się w rolę Sereny Katz w musicalu „Fame” (reż. Miłosz Gałaj), wystawianym w Teatrze Palladium w Warszawie, pod egidą Mazowieckiego Teatru Muzycznego (2015-2016). Obecnie współpracuje z Gdyńskim Centrum Kultury („O miłości… absolutne wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego”, „Iwan – carski syn”) oraz z niemieckim teatrem Uckermärkische Bühnen Schwedt („Luther – Zwischen Liebe, Tod und Teufel”, „Tamara”). Od roku 2014 jest instruktorem wokalnym.

Arkadiusz Borzdyński  – wokalista, tancerz, choreograf, aktor scen muzycznych, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziałach: Wokalno-Aktorskim, specjalizacja – musical oraz Edukacji Muzycznej z Animacją Kultury i Elementami Arteterapii. Swoją pasję do sztuki rozpoczął w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie fortepianu. Wokalnie szkolił się pod okiem najlepszych wykładowców, między innymi u Maureen Scott. Warsztat taneczny szkolił u boku takich tancerzy jak: Witold Jurewicz, Niels Claes, Matthew Tseng, Gabriel Francisco i wielu innych. Specjalizuje się głównie w tańcu nowoczesnym oraz współczesnym. Wystąpił w zespole musicalu „Fame” wystawianym w roku 2016 na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Jako aktor zadebiutował w spektaklu „Tajemnica Tomka Sawyera” w Teatrze Miejskim w Lesznie, gdzie zaistniał również jako choreograf. Od tamtego czasu prowadzi aktywne życie zawodowe. Współpracował również z takimi teatrami jak Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Uckermärkische Bühnen Schwedt.