Warsztaty Musicalowe z MUSICAMP

Serdecznie zapraszamy na 4. edycję WARSZTATÓW MUSICALOWYCH. W programie nauka śpiewu, tańca i aktorstwa pod okiem instruktorów z Fundacji MUSICAMP!

[Od: Pn. 27.01.] [Od: Wt. 28.01.] [Od: Śr. 29.01.] [Od: Cz. 30.01.] [Od: Pt. 31.01.] Potrwa do: Pt. 31.01.
Bilety: akredytacja 300,00


Co kryje się pod nazwą MUSICAMP? 

Energia! Rozwój! Pasja!

to śpiew, taniec, aktorstwo, zabawa, marzenia, rozwój, sukces, inspiracje i praca. Dzięki tym elementom i dla nich powstała fundacja, zrzeszająca grupę młodych ludzi, którzy poznali się w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalności musical. Wspólna wrażliwość artystyczna, zaangażowanie i praca dały początek małej organizacji, która ma na celu promowanie musicalu, formy łączącej w sobie śpiew, taniec i aktorstwo.

Realizacja tego celu odbywa się na wielu płaszczyznach. Fundacja organizuje warsztaty musicalowe dla dzieci i młodzieży z całej Polski, tworzy koncerty musicalowe oraz spektakle muzyczne, w których występują członkowie fundacji. Organizuje konkursy piosenki musicalowej,  prowadzi też własne studio nagrań.

WARSZTATY MUSICALOWE odbywać się będą w 3 specjalnościach: aktorstwo, taniec i śpiew, w odpowiednich grupach wiekowych : 7 – 11 lat (BRAK MIEJSC)  12 – 14 lat (BRAK MIEJSC) i 15+ (BRAK MIEJSC)
Akredytacja: 300 zł


Plan warsztatów:

poniedziałek – piątek (27.01-31.01.2020):
godz. 9.00 – 12.30 artystyczny blok przedpołudniowy (każda grupa ma po 1 godzinie zajęć z aktorstwa, śpiewu i tańca; pomiędzy zajęciami 10 minutowe przerwy)
godz. 12.30 –13.30 obiad
godz. 13.30 –16.30 artystyczny blok popołudniowy (każda grupa ma po 45 minut zajęć; pomiędzy zajęciami 10 minutowe przerwy)

piątek (31.01.2020), godz.16.30 – prezentacja rezultatów dla Rodziców/Opiekunów, wręczenie dyplomów uczestnictwa


 

KLASA AKTORSTWA –  instruktor: Patrycja Brzezińska – elementarne zadania aktorskie, praca nad tekstem, drama.

Wyobraźnia, skupienie, świadomość ciała. Na zajęciach aktorskich pracujemy nad podstawowymi elementami pracy aktora. Poprzez etiudy aktorskie, poznajemy swoje instynkty, uczymy się świadomie wykorzystywać je w zadaniach. Skupiamy się na wyrazistości mówienia, poprawnej polszczyźnie i dykcji. Wprowadzamy słowo, które jest narzędziem komunikacji oraz nośnikiem informacji. Poznajemy znaczenie wypowiadanych słów, uczymy się nadawać im głębszy sens, wprowadzając monolog wewnętrzny. Aktorstwo to również emocje – nazywamy je i staramy się je kontrolować oraz wzbudzać w odpowiednich momentach. Wszystko odbywa się w zetknięciu z drugim człowiekiem, pozwala to na integrację w grupie, pokonanie nieśmiałości oraz zapewnia wyśmienitą zabawę! Zajęcia są również skierowane do młodszych uczestników, którzy przez teksty dobrane specjalnie dla nich oraz poprzez zabawę, uczą się podstaw bycia aktorem.

Patrycja Brzezińska
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności musical oraz studiów pedagogicznych o specjalności edukacja kreatywna i medialna na Uniwersytecie Opolskim.
Na co dzień prowadzi zajęcia w Laboratorium Muzyki oraz Broadway Musical School w Warszawie.
Na niemieckich scenach teatralnych można ją było zobaczyć m.in. w musicalu Shrek w Uckemarkische Buhnen Schiwedt oraz wielu innych scenach teatralnych w Polsce – musical Fame, Funny Girls, Panna Tutlii Puttli.
Obecnie pracuje nad autorską płytą.


KLASA TAŃCA – instruktor: Arkadiusz Borzdyński – praca z choreografem, poznawanie technik tanecznych, zwiększanie pamięci ruchowej.
Na zajęciach tanecznych oprócz pracy nad koordynacją własnego ciała i jego wzmocnieniem oraz rozciągnięciem, liczy się dobra zabawa. Poznajemy jak najwięcej technik tanecznych, by w przyszłości móc korzystać z wielu stylów na scenie. Przez taniec poprawiamy swoją pamięć ruchową oraz zwiększamy kompetencje psychospołeczne, m.in. współpraca w grupie, aktywne słuchanie czy kreatywność. Podczas zajęć tanecznych instruktor realizuje autorskie choreografie do songów musicalowych lub piosenek z bajek, których uczestnicy równolegle uczą się w warstwie wokalnej na zajęciach ze śpiewu. Jednoczesne wykonywanie choreografii i śpiewu poprawia koordynację uczestników, tak ważną w warsztacie aktora musicalowego.

Arek Borzdyński
Wokalista, tancerz, choreograf, aktor scen muzycznych, pianista. Warsztat taneczny szkolił u boku takich tancerzy jak: Witold Jurewicz, Niels Claes, Matthew Tseng, Gabriel Francisco i wielu innych. Specjalizuje się głównie w tańcu nowoczesnym oraz współczesnym.
Jako aktor zadebiutował w spektaklu „Tajemnica Tomka Sawyera” w Teatrze Miejskim w Lesznie, gdzie zaistniał również jako choreograf. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie wciela się w postać Bobby’ego C. w musicalu „Gorączka Sobotniej Nocy”. W 2019 roku dołączył do obsady musicalu „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa w Warszawie, gdzie odgrywa rolę Szymona. Swoją pierwszą główną rolę wykreował w musicalu „Śpiewak Jazzbandu” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka wystawianym w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Po za Polską współpracował również z niemieckim teatrem Uckemarkische Buhnen Schiwedt.


KLASA ŚPIEWU – instruktor Aleksandra Gotowicka  – emisja głosu, interpretacja piosenki, rytmika.

Podczas warsztatów musicalowych odbywają się dwa rodzaje zajęć wokalnych – zajęcia zbiorowe i indywidualne. Na zajęciach zbiorowych pracujemy nad wspólnym brzmieniem i pulsem, śpiewem harmonicznym (w głosach), poczuciem rytmu, interpretacją piosenki. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do ćwiczeń oddechowych i dykcyjnych, które kształtują naszą świadomość głosową. Na zajęciach w grupie realizujemy songi musicalowe oraz piosenki z bajek. Po opanowaniu materiału muzycznego często układamy wspólnie choreografie do konkretnej piosenki, by szkolić naszą koordynację i starać się połączyć śpiew z ruchem scenicznym.

Aleksandra Gotowicka 
Ukończyła studia z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalność MUSICAL.
Można oglądać ją na deskach Krakowskiego Teatru Variete w spektaklu „Opera za Trzy Grosze”, a także Teatru Rampa w Warszawie, m. in. w spektaklu „Jezus Christ Superstar”. Jest wokalistką Studia Accantus, koncertuje po całej Polsce (Accantus Live 2.0, Tribute To Queen). Udziela również prywatnych lekcji wokalnych. Jest członkiem kadry warsztatów musicalowych MUSICAMP w Kościelisku.