Warsztaty tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na kontynuację Warsztatów tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM. Musieliśmy zrobić przerwę w zajęciach z powodu pandemii COVID-19, ale wracamy z przytupem. Na zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dorosłych, na których będziemy uczyć się następnych tańców i śpiewek – zapraszamy od marca do maja 2022.

[Od: So. 21.05.]
Bilety: 5

Uczestnicy poznają kulturę muzyczną i taneczną Wielkopolski. Zajęcia są podzielone na część teoretyczną, śpiewaną oraz przede wszystkim taneczną. Na warsztatach będzie trochę refleksji o tradycji regionu oraz dużo dobrej spontanicznej zabawy. Chcemy pokazać mieszkańcom Wielkopolski jak piękny i wzruszający może być kontakt z dawną kulturą wiejską.

Warsztaty odbywają się w siedzibie CKiS przy ul. Łaziennej 6 w Kaliszu. Prowadzą je specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej Anna i Krzysztof Rospondek z Kapeli z Kociny.

Przytupy 2020

Przytupy 2020

Anna Rospondek jest wykwalifikowaną instruktorką tańca, absolwentką AWF, pedagogiem, animatorką kultury, bębnistką Kapeli z Kociny i śpiewaczką ludową. Krzysztof Rospondek jest skrzypkiem ludowym, pieśniarzem, założycielem i kierownikiem Kapeli i Zespołu z Kociny, animatorem kultury, współtwórcą oraz organizatorem działań promujących i integrujących kulturę tradycyjną Wielkopolski i Ziemi Kaliskiej.


 

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

ul. Łazienna 6, sala studio

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty w godz. 10:00-13:00 od marca do maja 2022. Koszt warsztatów to 5 zł za zajęcia (kasa CKiS lub przed zajęciami). 21 maja mamy specjalne zajęcia – jedziemy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, gdzie zatańczymy w prawdziwej wiejskiej karczmie.

Zgłoszenia do koordynatora – Anna Gałczyńska, Dział Artystyczny CKiS, e-mail: ania@ckis.kalisz.pl, tel. 62 765 25 45 lub na miejscu. Ilość miejsc jest ograniczona.

WYDARZENIE NA  FB

 

Więcej zdjęć i filmów na FB Folklor południowej Wielkopolski

https://www.facebook.com/kaliskieludowe/videos/a.4917813058298513/666302101157778


WARSZTATY Z PRZYTUPEM 2020