Wystawa fotografii Gabrieli Michalak. Galeria Foyer

[Wernisaż: Śr. 14.09.] Potrwa do: Nd. 13.11.

Gabriela Michalak ur. 31.01.1989 r. w Kaliszu. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obroniła dyplomy artystyczne w pracowni fotografii na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu. Autorka wystawy indywidualnej, uczestniczka wystaw zbiorowych oraz konkursów plastycznych. Zajmuje się fotografią inspirowaną otaczającą rzeczywistością, obfitującą w różnorodne emocje.

Wystawa jest traktowana jako przegląd poszukiwań fotograficznych inspirowanych otaczającą rzeczywistością oraz kreacją fotograficznego aktu w sztuce.

 „Fotografia ma tylko dwa problemy. Pierwszy z nich to ujarzmienie światła. Drugi polega na wyborze właściwego momentu w którym naciśnie się migawkę.” Edward Steichen

Fotografie natury to nie tylko odzwierciedlenie pozyskanej wiedzy fotograficznej czy doświadczenia fotografującego, są to przede wszystkim zwierciadła duszy. Realizacje fotograficzne to pewnego rodzaju świadectwa wytrwałości autora, znalezienia się we właściwym miejscu w odpowiedniej chwili. Fotografie zastanej rzeczywistości różnią się od tych, które utrwalają przeżycia innych, są zatem lustrem, w którym odbiorca może zobaczyć, co przeżywa w danej chwili autor, jak odbiera otaczającą rzeczywistość i co w niej dostrzega. Fotografie aktu są przede wszystkim formą poszukiwań nowych sposobów prezentacji aktu w fotografii. Ukazanie ludzkiego ciała nie jest tylko dogłębnym studium formy, ukazaniem piękna bądź brzydoty, stworzeniem nowatorskiej formy, czy kreacją nowego świata, lecz jest ono kształtem naładowanym emocjonalnie. Akt jest nośnikiem nowych treści, poruszających różnorodne zagadnienia.