XIV Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2018

Wspaniała zabawa na ludowo dla przedszkolaków już po raz 14-ty w CKiS w Kaliszu. Na PYZĘ zaprasza 10 maja 2018 Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki.

[Od: Cz. 10.05.]
Bilety: wstęp na zaproszenia

Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej z lat 50-tych XX w. oraz bajki animowanej – wędrowała poznając regiony i kulturę ludową ówczesnej Polski. Współczesna Pyza – w formie drewnianej rzeźby dziewczynki w łowickiej spódnicy – od 14 lat wędruje po przedszkolach w Kaliszu i okolicy jako główna nagroda w Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej. Impreza przeznaczona jest dla przedszkolaków, którzy poznają, uczą się i kontynuują folklor taneczny różnych regionów Polski. Dzieci zaprezentują się w polskim tańcu ludowym, piosence lub obrazku folklorystycznym do 5 minut. Jury oglądające występy przyzna nagrody i wyróżnienia, a wszystkie grupy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

PYZA cieszy się od lat popularnością wśród dzieci i ich instruktorów, a także publiczności oglądającej występy ludowe na scenie CKiS. Dzięki tej wspaniałej zabawie dzieci od najmłodszych lat mają kontakt z kulturą ludową.

PYZA 2017

Festiwal koordynuje nauczycielka z PP Nr 18 Małgorzata Wojtasik, tel. 62 753 24 61 i 753 30 50. Szczegóły w załączonym regulaminie.

REGULAMIN

Zgłoszenia do 3 kwietnia 2018 na adres Organizatora:

Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka”, ul. Serbinowska 5a, 62-800 Kalisz

lub na adres e-mailowy kubusp18@o2.pl

 

Festiwal pod Honorowym Patronatem Grzegorza Sapińskiego Prezydenta Miasta Kalisza.