XVII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2022

Edukujemy dzieci cały rok, a efekty można podziwiać na Festiwalu PYZA. Już po raz 17. na PYZĘ zaprasza Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu do Centrum Kultury i Sztuki - 12 maja 2022.

[Od: Cz. 12.05.]
Bilety: wstęp na zaproszenia

W tym roku – po dwóch latach przerwy – festiwal ponownie odbędzie się na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. W 2021 roku PYZA odbyła się w formie online. W 17. edycji Festiwalu PYZA w dniu 12 maja 2022 grupy przedszkolne pod kierunkiem nauczycieli zaprezentują pięciominutowe prezentacje piosenek i tańców ludowych z różnych regionów Polski. Występy ośmiu grup przedszkolaczków obejrzy kilkuosobowe jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia. Dzieci z „Chatki Puchatka” wystąpią poza konkursem w wiązance tańców śląskich. Wszystkie zespoły otrzymają upominki i słodycze.  Festiwal koordynuje Małgorzata Wojtasik nauczycielka z Przedszkola Nr 18 i dyrektor Magdalena Nowak.

Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej z lat 50. XX w. oraz bajki animowanej – wędrowała poznając regiony i kulturę ludową ówczesnej Polski. Współczesna Pyza – w formie drewnianej rzeźby dziewczynki w łowickiej spódnicy – od 16 lat wędruje po przedszkolach w Kaliszu i okolicy jako główna nagroda w Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej. Impreza przeznaczona jest dla przedszkolaków, którzy poznają, uczą się i kontynuują folklor taneczny różnych regionów Polski. Dzieci zaprezentują się w polskim tańcu ludowym, piosence lub obrazku folklorystycznym do 5 minut. Jury oglądające występy przyzna nagrody i wyróżnienia, a wszystkie grupy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

PYZA cieszy się od lat popularnością wśród dzieci i ich instruktorów, a także publiczności oglądającej występy ludowe na scenie CKiS. Dzięki tej wspaniałej zabawie dzieci od najmłodszych lat mają kontakt z kulturą ludową.

Zgłoszenia należy przesłać na adres Organizatora:

Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka”, ul. Serbinowska 5a, 62-800 Kalisz

lub na adres e-mail: kubusp18@o2.pl, kontakt@pp18.pl

Festiwal pod Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła.

Festiwal pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego.

Festiwal koordynuje nauczycielka z PP Nr 18 Małgorzata Wojtasik, tel. 62 753 24 61 i 753 30 50. Szczegóły w regulaminie poniżej.


Regulamin, karta zgłoszenia i zgody na publikację:

2022_PYZA_regulamin

2022_PYZA_zgoda

2022_PYZA_zgoda-nauczyciel

2022_PYZA_Karta-zgłoszenia-zespołu

Więcej na stronie PRZEDSZKOLE CHATKA PUCHATKA