Z cyklu „Kalendarium polskie” – ZAPUSTY W KARCZMIE

Zapusty (Ostatki, Podkoziołek) - słowo to oznacza ostatnie dni karnawału, od tłustego czwartku począwszy, kończące się we wtorek, zwany w Polsce „śledzikiem" (w Wielkopolsce jest to tzw. „podkoziołek"). Następny dzień - Środa Popielcowa - oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. W "ostatki" urządza się ostatnie huczne zabawy, bale przed nadchodzącym okresem wstrzemięźliwości.

[Od: So. 25.02.]

Zapraszamy w ostatnią sobotę karnawału  do sali studio CKiS na trzygodzinną imprezę z cyklu Kalendarium Polskie pt.„Zapusty w karczmie”. W trakcie  tradycyjnej, ludowej zabawy kończącej tegoroczny karnawał zostaną zaprezentowane tradycje i obyczaje związane z zapustami. Organizatorzy proponują jadło regionalne i tradycyjnego śledzika, przede wszystkim zaś świetną zabawę na ludowo. Tradycyjne obyczaje podkoziołkowe zaprezentuje Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „TURSKO”, a do tańca przygrywać będzie Kapela Ludowa z Turska. Nie zabraknie też wspólnych tańców i konkursów. Zachęcamy, aby uczestnicy  pojawili się  w strojach zawierających elementy ludowe. Zapraszamy!

Bilety w cenie 40,- zł do nabycia w Kasie CKiS, po uprzedniej rezerwacji miejsc w Dziale Artystycznym, tel. 62 764 10 48; e-mail: art@ckis.kalisz.pl.