Z cyklu Scena Studio zaprasza – RIFFERTONE

Z cyklu „Scena Studio zaprasza” wystąpi zespół Riffertone, rodzinny duet wywodzący się ze Śląska Cieszyńskiego. Koncert odbędzie się w sali studio CKiS w Kaliszu z zachowaniem reżimu sanitarnego (ilość miejsc ograniczona).

[Od: So. 27.02.]
Bilety: 30,00

Zobacz KONCERT RIFFERTONE na naszym YouTube!

Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery koncertu.

Premiera 20.03.2021 godzina 21.00:

https://youtu.be/paXhatlyHyo

Zaproszenie od zespołu.

📣  #SubskrybujKulture   i daj „łapkę w górę” 👍

Albert Kokoszewski

Albert Kokoszewski

Riffertone zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka w 2006 roku. Zespół Riffertone na swoich koncertach prezentuje kompozycje sięgające różnych stylistyk – pop, blues, jazz i inne – by każdy odnalazł coś dla siebie.
W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-Mobile i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do „Muzycznej Owczarni”, w której szlifowali talenty u boku takich osobowości muzycznych jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski. W lipcu 2012 roku duet zdobył I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie.
W marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra. W 2014 roku zespół brał udział w 7. edycji „Must be the Music” – dotarł do półfinału.

Jarosław Krużołek

Jarosław Krużołek

We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu Riffertone – „Someday, somewhere” – zawierający 13 autorskich kompozycji. Producentem płyty był Kuba Badach. W nagraniach udział wzięli wspaniali muzycy, m.in. sekcja rytmiczna zespołu Poluzjanci, Wojtek Olszak, Jan Smoczyński i wielu innych. Obecnie zespół Riffertone, oprócz koncertów autorskich, występuje na jednej scenie wraz z Anną Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”.
Dodatkowo od roku 2017 w wyniku kolaboracji z triem The Threex, Wojtkiem Famielcem oraz Patrykiem Zakrzewskim zespół nagrał płytę pt. „Świątecznie”, dzięki której wzbogacił swój repertuar o najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy w niepowtarzalnych aranżacjach Jacka Obstarczyka.

Ważniejsze osiągnięcia zespołu Riffertone:
2011 – laureaci I nagrody w przeglądzie muzycznym „Zrób Głośniej!” organizowanego przez sieć T-Mobile.
2012 – zdobywcy l miejsca podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia” w Rzeszowie
2012 – uczestnicy Dni Otwartych z okazji 60-lecia TVP
2013 – support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red
2013 – support polskiej trasy Electric Light Orchestra
2014 – półfinały „Must be the Music”
2015 – finał eliminacji do przystanku Woodstock
2015 – poznański koncert muzyki filmowej: James Bond
2015-2018 – trasa koncertowa „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”

W trakcie koncertu obowiązuje zachowanie dystansu oraz środków ochrony osobistej – nakaz zakrywania ust i nosa. W przestrzeni dla widzów może w tym samym czasie przebywać maksymalnie 50 osób.