Z konsultacjami u zespołów śpiewaczych

Nadeszła jesień i czas podsumowań. Ostatnie w tym roku spotkania zespołów ludowych z etnomuzykologiem, specjalistą od folkloru wielkopolskiego – odbędą się 24 listopada 2018. Konsultacji etnomuzykologicznych udzieli dr Arleta Nawrocka-Wysocka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, zajmująca się m.in. nagraniami archiwalnymi dra Jarosława Lisakowskiego. Spotkania będą miały miejsce w Blizanowie (powiat kaliski) i w Doruchowie (powiat ostrzeszowski).

[Od: So. 24.11.]
KALINA z Blizanowa

KALINA z Blizanowa

Południowa Wielkopolska jest bogata w zespoły ludowe. CKiS w Kaliszu od zawsze dba o ich działalność. Dla nich organizuje m.in. spotkania ze specjalistami. Podczas jesiennych konsultacji w Blizanowie dla Zespołu Folklorystycznego „Kalina” podsumujemy występy śpiewaczek i kapeli na Biesiadzie Folkloru Ziemi Kaliskiej 2018 w Brzezinach.

Kolejne spotkanie odbędzie się w siedzibie Zespołu Folklorystycznego „Doruchowianie”, składającego się także, jak zespół wcześniejszy, z kobiet i mężczyzn. Grupa męska tej formacji to laureaci I nagrody na tegorocznej regionalnej Biesiadzie w Brzezinach i II miejsca w wojewódzkim przeglądzie w Szreniawie. Konsultacje pomogą w wyborze i przygotowaniu pieśni na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w czerwcu 2019.

Doruchowianie gr. męska

Doruchowianie gr. męska

 

Koszty konsultacji ponosi CKiS w Kaliszu. Konsultacje organizowane w 2018 roku odbywają się w ramach projektu CKiS w Kaliszu pn. „Grajcie skrzypce, grajcie basy. Dokumentacja i popularyzacja ludowych tradycji muzycznych Ziemi Kaliskiej” realizowanego z udziałem środków z MKiDN oraz z Województwa Wielkopolskiego.