#ZostańWDomu – Accorinet Klezmer Band „Klezmerzy z Rozmarku”- koncert online

Zapraszamy na koncert „Klezmerzy z Rozmarku” w wykonaniu Accorinet Klezmer Band . Słynne przeboje muzyki klezmerskiej z całego świata będziemy mogli posłuchać w sobotę 18 lipca. Koncert zarejestrowany został w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Dołącz do nas! W 100% on-line.

[Od: So. 18.07.]
foto accorinet.com

foto accorinet.com

ACCORINET KLEZMER BAND
Arkadiusz Hylewski – skrzypce
Marek Maciejewski – klarnet
Hieronim Bartczak – akordeon
Tobiasz Michna – kontrabas

Zespół Accorinet Klezmer Band w większości tworzą muzycy Filharmonii Kaliskiej. Inspiracja do pogłębiania nurtu muzyki klezmerskiej pojawiła się w zespole, gdy muzycy zostali poproszeni o muzyczną oprawę uroczystości „Statut Kaliski Dziedzictwo Dwóch Narodów” w 2013 r. Muzycy swoim występem zachwycili wówczas obecnego na uroczystości, byłego Ambasadora Izraela w Polsce, Szewacha Weissa. Do tego czasu grupa działała bez kontrabasisty. Od 2014 r zespół koncertuje już w obecnym składzie. Oprócz tradycyjnych melodii żydowskich artyści posiadają w swoim dorobku własne kompozycje, nawiązujące do muzyki chasydzkiej, a także muzyki klezmerskiej opartej na gatunkach muzycznych pochodzących z różnych kultur. Jednym z takich utworów jest kompozycja klarnecisty zespołu – Marka Maciejewskiego „Rozmarek”, oparta na melodii z rękopisu ostatniego Kantora Kaliskiego z przełomu XIX i XX w., który udostępniła zespołowi Gmina Żydowska z Kalisza.

foto accorinet.com

foto accorinet.com

Wszystkie utwory wykonywane przez Accorinet Klezmer Band to własne aranżacje zespołu, w których nie brakuje świeżej emocji, wirtuozowskich popisów i swobodnej improwizacji. Muzycy ostatnio sięgają również po swing i tango w ujęciu klezmerskim. Podczas koncertów w Niemczech zespołowi zaproponowano nagranie płyty audiofilskiej w ruinach zabytkowego zamku w okolicach Lipska. Płyta „Tango & World Music” ukazała się na rynku niemieckim w wersji analogowej oraz CD. Zespół z powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.
Artyści dwukrotnie otrzymali Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.