#ZostańWDomu – Andrzej Ceglarek – koncert online

Wirtuoz akordeonu Andrzej Ceglarek wystąpi w sobotę 11 lipca na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Podczas koncertu artysta zagra m.in. utwory Mike'a Oldfielda, Nino Roty, Keitha Zizzy, Jeana-Michela Jarre'a, Oliviera Shanti i inne. Dołącz do nas! W 100% on-line. Zapraszamy!

[Od: So. 11.07.]

Andrzej Ceglarek, artysta muzyk, akordeonista, urodzony w Kaliszu, mieszkający i działający w Łodzi. Absolwent PSM I i II st w Kaliszu oraz Akademii Muzycznej w Łodzi. Związany również z AZS oraz KKS Kalisz.
Laureat wielu międzynarodowych konkursów muzycznych i akordeonowych w kategoriach muzyki rozrywkowej, muzyki świata i muzyki popularnej. W ciągu ostatnich 4 lat uczestniczył w 23 takich konkursach a przywiózł z nich 15 nagród. Najważniejszym sukcesem było zdobycie pucharu w kategorii Adult Passiones Confirmes w konkursie Trophee Mondial 2018 rozgrywanym w Kanadzie, gdyż był to pierwszy, historyczny puchar zdobyty przez Polaka. Ponadto oprócz zwycięstwa w Kanadzie artysta zdobył m.in : pierwsze miejsce w Lanciano we Włoszech w 2017 r, drugie miejsce w Trossingen w Niemczech w 2018 r, trzecie miejsce w Klingenthal w Niemczech w 2019 r, drugie miejsce w Mons w Belgii w 2019 r. Artystę pasjonuje muzyka Mike Oldfielda oraz cała gama muzyki filmowej z dziełami Nino Roty na pierwszym miejscu. W 2018 roku muzyk został zaproszony przez Ambasadę Ukrainy do koncertu na okoliczność Dnia Niepodległości Ukrainy. Koncert miał miejsce w Forcie Sokolnickiego w Warszawie. Głównym bodźcem była fakt, iż w repertuarze artysty znajduje się jego wersja muzyki z filmu „Taras Bulba” z 2009 roku. Także w 2018 roku artysta zagrał recital podczas SuperPucharu Polski w siatkówce kobiet rozgrywanym w łódzkiej Sport Arenie.
Podczas koncertu online na scenie CKiS oprócz muzyki Mike Oldfielda usłyszymy również popisowe utwory akordeonowe, oraz wspomniane utwory muzyki filmowej, m.in. suitę z filmu „Amarcord”, muzykę z filmu „Taras Bulba”, oraz nietypową dla akordeonu muzykę jak np. Keith Zizza muzyka z gry komputerowej, J.M.Jarre, czy Oliviera Shanti.