#ZostańWdomu – Dzień Dziecka – mini recital, spektakl, niespodzianka :)

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Teatr Forma oraz zespół Centrum Uśmiechu zapraszają naszych milusińskich na wyjątkowy Dzień Dziecka. Specjalnie z myślą o Was przygotowaliśmy spektakl, mini recital oraz niespodziankę... Świętujmy ten dzień razem na naszym profilu FB!

[Od: Pn. 01.06.]
Spektakl online Legenda o Smoku Wawelskim  w wykonaniu aktorów Teatru Forma. 

Przed wiekami, za czasów króla Kraka, założyciela krakowskiego grodu, na zboczu wawelskiego wzgórza w wielkiej jamie zamieszkał smok. Było to ogromne zwierzę z paszczą i długim ogonem. Król zdecydował się oddać rękę swojej córki temu, kto zgładzi groźnego smoka. Wtedy na dworze królewskim pojawił się pewien młody szewczyk Skuba, który obiecał, ze poradzi sobie z groźną bestią. Dnia następnego zdobył skórę barana, którą napchał siarką i wystawił ją przed smoczą jamą. Smok zwabiony widokiem smacznej przekąski porwał szybko barana i go zjadł. Wtedy siarka zaczęła parzyć jego brzuch, a smok zionął prawdziwym ogniem. Chcąc uśmierzyć palący ból smok zaczął pić wodę z Wisły. Pił, pił i robił się coraz większy i większy aż w końcu pękł. I tak sprytny, niepozorny szewczyk uwolnił Kraków od groźnego smoka. W zamian dostał rękę królewny. Potem żyli długo i szczęśliwie.

 


Mini recital online  z największymi przebojami zespołu Centrum Uśmiechu.

Uwaga Dzieci! Inspektor Ogórek przygotował dla Was specjalną niespodziankę🙂

Centrum Uśmiechu to twórcy takich hitów, jak Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie. Na swoim koncie mają ponad 700 zagranych koncertów w kraju i za granicą, wydanych 6 płyt, 6 teledysków oraz występy na największych trasach koncertowych w naszym kraju – Lato z Radiem, Złote Przeboje na Wakacjach, a także scenach, m.in.: Sala Kongresowa, Klub Muzyczny Stodoła, Hala na Torwarze czy Gdynia Arena. Współpracują z Agencją Rynku Rolnego a także Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ich teledyski osiągają milionowe odsłony, a znakiem rozpoznawczym jest muzyka o bogatym brzmieniu z elementami folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Wesoły sposób prowadzenia koncertów wpływa na podejście dzieci do sposobu słuchania muzyki, a także na prawidłowy stosunek do zdrowego stylu życia, tj. jedzenia warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej.