#ZostańWDomu – Kreisler Salon Duo – koncert online

Zapraszamy na koncert Kreisler Salon Duo, który został zarejestrowany w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. W koncercie online repertuar romantyczny zaprezentują: skrzypek Arkadiusz Hylewski i pianista Łukasz Kryjom. Dołącz do nas! W 100% on-line. Zapraszamy!

[Od: Nd. 21.06.]

KREISLER   SALON   DUO
Arkadiusz Hylewski- skrzypce
Łukasz Kryjom– fortepian

Zainspirowała ich wspólna wizja muzyki romantycznej, a w szczególności twórczość Fritza Kreislera. Artyści tworząc duet wzbogacili swój repertuar o utwory Fryderyka Chopina oraz innych kompozytorów romantycznych. Od tego czasu muzycy często koncertują i są doceniani przez melomanów muzyki klasycznej. Kreisler Salon Duo wielokrotnie występował w ważniejszych ośrodkach kulturalnych w kraju,  grając recitale w salach koncertowych, na zamkach i w pałacach m.in. w: Antoninie, Bugaju, Bagateli, Tłokini Wielkiej, Lewkowie oraz w Filharmonii Kaliskiej. Artyści koncertowali również na takich wydarzeniach, jak: Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski,  Rajd Chopinowski, Muzyczny Rynek. W roku 2016 muzycy otrzymali II nagrodę na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pedagogów Muzyki W Warszawie. Artyści stale poszerzają swój repertuar, wykonując także własne opracowania z kręgu muzyki operowej, musicalowej, cygańskiej oraz filmowej.

 

Łukasz Kryjom

Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego i prof. Tatiany Szebanowej. Jest laureatem III nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Antoninie (1998) oraz laureatem II nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie dla Pedagogów Muzyki w Warszawie w specjalności kameralistyka, gdzie wystąpił w duecie ze skrzypkiem Arkadiuszem Hylewskim (2016). Pianista uczestniczył w III Letnim Kursie Muzyki Solowej i Kameralnej „Karol Szymanowski in memoriam” w Zakopanem prowadzonym przez prof. Wandę Wiłkomirską i prof. Rudolfa Meistera (1998), a także brał udział w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Tatiany Szebanowej i prof. Wiktora Mierżanowa (2000-2007). W 1999 roku wystąpił wraz z aktorką Joanną Szczepkowską podczas XVI Konfrontacji Chopinowskich w Antoninie. Koncertował m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Dusznikach Zdroju, Szafarni, Antoninie, oraz za granicą (Hannover, Lipsk, Nordhausen). Pianista dwukrotnie otrzymał tytuł „Młody Artysta” (1998, 2005) oraz tytuł „Osobowość Ostrowskiej Kultury” (2016). Został także uhonorowany statuetką Starosty Ostrowskiego za zasługi w rozwoju i krzewieniu kultury (2010). W swoim repertuarze posiada utwory Bacha, Mozarta, Beethovena, Chopina, Liszta, Rachmaninowa, Skriabina, Szostakowicza, Bartoka, Magina i in.

 

Arkadiusz Hylewski – skrzypek, kameralista, solista, kompozytor, pedagog.

Absolwent klasy skrzypiec Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Studia ukończył z tytułem magistra sztuki u prof. Luby Czajkowskiej. W latach 1997-1999 był skrzypkiem orkiestry  Filharmonica das Beiras w Portugalii. Jako kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował niemal we wszystkich krajach Europy oraz na Tajwanie. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi, m.in. z Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum. Do 2009 roku był członkiem orkiestry Opery Wrocławskiej. W tym samym roku otrzymał stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego w zakresie  twórczości artystycznej i upowszechniania kultury na nagranie płyty ze swoimi opracowaniami i kompozycjami na kwartet smyczkowy. Jego publikacje wydawane są przez znane wydawnictwo NUTY.PL. Wielokrotnie koncertował jako solista i kameralista m.in. z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej oraz na Festiwalu Południowej Wielkopolski. Obecnie jest muzykiem – solistą Filharmonii Kaliskiej. Jest również członkiem kaliskiej grupy „Accorinet Klezmer Band” z którym wielokrotnie koncertuje. Jako pedagog prowadzi klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I stopnia w Odolanowie, gdzie został dwukrotnie wyróżniony z okazji Dnia Działacza Kultury. Otrzymał także Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w dziedzinie upowszechniania kultury za sezon kulturalny 2013/2014 oraz za sezon kulturalny 2018/2019. W roku 2016 otrzymał drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pedagogów Muzyki w Warszawie.