#ZostańWDomu – Kwartet Smyczkowy LIBIAMO „Klasycznie i z humorem”- koncert online

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na koncert Kwartetu Smyczkowego LIBIAMO „Klasycznie i z humorem”, który został zarejestrowany w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. W programie m.in. wiązanki i fantazje ze słynnych tematów klasycznych i rozrywkowych w niecodziennych aranżacjach na smyczki. Dołącz do nas! W 100% on-line. Zapraszamy!

[Od: Nd. 28.06.]
foto Arek Szymański

foto Arek Szymański

Kwartet Smyczkowy LIBIAMO 
Arkadiusz Hylewski – skrzypce, aranżacje
Szymon Półtorak – skrzypce
Patriciu Cristian Pitis  – altówka
Piotr Łyszczorz – wiolonczela

Kwartet smyczkowy LIBIAMO to zespół składający się z wybitnych muzyków Filharmonii Kaliskiej, których wyróżnia profesjonalizm, doświadczenie i twórcza inspiracja Zespół koncertował już w ważniejszych ośrodkach kulturalnych Wielkopolski, uświetniał ważne wydarzenia kulturalne i Państwowe w Kaliskim Ratuszu, Teatrze, Filharmonii oraz innych ośrodkach Wielkopolski.
Muzycy z powodzeniem koncertowali również na takich wydarzeniach jak: Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski czy Noc Kultury. Kwartet posiada bogaty repertuar nie tylko klasyczny.
Na szczególna uwagę zasługują ich własne, liczne aranżacje z kręgu muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej, cygańskiej, musicalowej oraz popularnej. Zespół nie stroni również od muzyki patriotycznej i ludowej. Publiczność ceni muzyków także za autorskie, efektowne wiązanki tematów klasycznych i rozrywkowych – co wyróżnia zespół na rynku muzycznym. Muzycy posiadają również zdolności improwizatorskie ,dlatego często zapraszani są do współpracy z innymi zespołami i wokalistami takimi jak np. Barbara Wypych czy zespół Rebeka. Kwartet LIBIAMO z całą pewnością wart jest polecania na koncerty lub oprawy muzyczne o różnym charakterze imprez Kulturalnych, Świątecznych, Państwowych oraz firmowych.
Zespół posiada rekomendację Dyrektora Filharmonii Kaliskiej.