wydarzenie: edukacja

Regionalne Spotkania Taneczne „Tylko Dance ma Sens”

ORGANIZATORZY: Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu ul. Teatralna 3, 62-800 Kalisz tel.62 767-25-21 e-mail: ewa.paczkowska@mdk.kalisz.pl www.mdk.kalisz.pl Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz tel.62 767-25-45 e-mail: j.gorska@ckis.kalisz.pl www.ckis.kalisz.pl MIEJSCE I TERMIN IMPREZY: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6 5 kwietnia 2024 (piątek) CELE IMPREZY 1. Integracja środowiska tanecznego.… Read more »

Reportaż z Warsztatów haftu nasnuwanego w Golinie 2023

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało w 2023 roku kolejne bezpłatne warsztaty haftu nasnuwanego dla kilkunastu uczestniczek, tym razem pod kierunkiem mistrzyni Jolanty Łukaszewskiej z Goliny. Haft zwany „Snutką Golińską” to dziedzictwo wsi wielkopolskiej, wpisane w 2022 roku na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Siedmiomiesięczne warsztaty dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego… Read more »

Seminarium dla głównych księgowych w Antoninie

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do wzięcia udziału w seminarium dla głównych księgowych samorządowych instytucji kultury woj. wielkopolskiego, które odbędzie się w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie, w dniach 19-21 lutego 2024 r. Seminarium przeprowadzi Biuro Audytorskie „Fk-Bad” sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, a wykładowcą będzie Pani Katarzyna Bielat – doświadczona główna księgowa… Read more »

XII Kaliskie Miodobranie

W programie imprezy znajdą się tradycyjnie targi miodu i produktów pszczelich, bo KALISKIE MIODOBRANIE jest dobrą  okazją do zaopatrzenia domowych spiżarni w miód i jego pochodne na nadchodzącą jesień i zimę. Będą także stoiska z unikalnym rękodziełem, naturalnymi kosmetykami, domowymi przetworami, miododajnymi sadzonkami roślin, słodkimi kulinariami oraz pokazy miodobrania i degustacja smakowitego miodu – prosto… Read more »

Ekologiczna akcja „Czyste, Zielone Miasta”

  Bardzo ważna, ekologiczna akcja pn. „Czyste, Zielone Miasta” już w piątek 12 maja, na placu Centrum Kultury i Sztuki! Dzięki współpracy z władzami województwa wielkopolskiego sprzątać będziemy teren malowniczego kaliskiego Parku Miejskiego. Tu posadzimy również nowe drzewa. Akcja rozpocznie się o godzinie 10:00. Dla Uczestników przewidziano następujące atrakcje: – warsztaty z malarstwa ekologicznego organizowane… Read more »

XVIII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2023

Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej z lat 50. XX w. oraz bajki animowanej – wędrowała poznając regiony i kulturę ludową ówczesnej Polski. Współczesna Pyza – w formie drewnianej rzeźby dziewczynki w łowickiej spódnicy – od 18 lat wędruje po przedszkolach w Kaliszu i okolicy jako główna nagroda w Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej. Impreza… Read more »

XI KALISKIE MIODOBRANIE

W programie imprezy znajdą się tradycyjnie targi miodu i produktów pszczelich, bo KALISKIE MIODOBRANIE jest dobrą  okazją do zaopatrzenia domowych spiżarni w miód i jego pochodne na nadchodzącą jesień i zimę. Będą także pokazy miodobrania i degustacja smakowitego miodu – prosto z ula! Nie zabraknie również stoisk z: – produktami pszczelimi takimi jak: miód, pyłek,… Read more »

IV Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas. PROGRAM godz. 17:00 Ada Widawska – „Ladakh – zagubiona kraina w Indiach” godz. 19:00 Maciej Garbowicz – „Boliwijskie… Read more »

Studio Happy Singers – „Piosenka o powstaniu”

‚,Piosenka o powstaniu” koncert zainspirowany albumem Agi Zaryan: „Umiera Piękno” z 2007 roku ukazanego z okazji 63 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.  Na płycie znajdują się niepopularne piosenki w jazzowych, nostalgicznych aranżacjach, które ukazują muzycznie w nieco odmienny sposób temat powstania. „Podjęliśmy się opracowań tych piosenek na fortepian i głosy, a także instrumenty towarzyszące, a także… Read more »

Seminarium dla głównych księgowych w Antoninie

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza do wzięcia udziału w seminarium dla głównych księgowych samorządowych instytucji kultury woj. wielkopolskiego, które odbędzie się w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie, w dniach 21-23 lutego 2022 r. Seminarium przeprowadzi Biuro Audytorskie „Fk-Bad” sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, a wykładowcą będzie Pani Katarzyna Bielat – doświadczona główna księgowa… Read more »