wydarzenie: festiwal

Kasia Moś i AUKSO – koncert w ramach festiwalu AranżacJA Fest 2024

KASIA MOŚ i AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia. W programie koncertu utwory z projektów MONIUSZKO 200, Karin Stanek oraz inne utwory Artystki w nowych aranżacjach nawiązujące ściśle do idei festiwalu – aranżacji muzycznej. AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Marek Moś – dyrygent Kasia Moś – śpiew Mateusz Kołakowski – instrumenty… Read more »

1. Ogólnopolski Festiwal – Podróże w Czasie i Przestrzeni. Niedziela

Sala Studio – godz. 16.00 Szymon Górnicki  „Śladami dinozaurów” „Ta prelekcja stanowi opowieść od podstaw o mojej pasji – od paleontologii do mojej specjalizacji – paleosztuki. Zobrazowana będzie licznymi ilustracjami naukowymi, zdjęciami z wykopalisk, z muzeów i uniwersytetów oraz filmami pokazującymi świat polskiej paleosztuki. Nie obejdzie się również bez skamieniałości, próbek animacji wymarłych władców Ziemi… Read more »

1. Ogólnopolski Festiwal – Podróże w Czasie i Przestrzeni. Sobota

Sala Studio – godz. 15.00 Aleksandra Wierzbowska „Droga kobiet: : budowanie świata, w którym idąc naprzód, nie musimy oglądać się za siebie” Droga Kobiet to inicjatywa wyrastająca z podróżniczych i outdoorowych doświadczeń Aleksandry Wierzbowskiej, która jako podróżniczka, dokumentalistka wypraw ekstremalnych i wspinacz, niejednokrotnie doświadczyła przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć. Aleksandra rozpoczyna dyskusję na… Read more »

1. Ogólnopolski Festiwal – Podróże w Czasie i Przestrzeni. PIĄTEK

GALERIA w HOLU – godz. 18.00 OTWARCIE FESTIWALU Wernisaż wystawy Aleksandry Wierzbowskiej – „Droga: próby zrozumienia świata” „Wystawa prezentuje zbiór fotografii z wypraw ekstremalnych i długodystansowych, które współtworzyłam oraz dokumentowałam na przestrzeni ostatnich lat. Każdy z tych projektów był dla mnie próbą zrozumienia świata poprzez miejsca i ludzi, z którymi podróżowałam i których poznawałam po… Read more »

1. Ogólnopolski Festiwal – Podróże w Czasie i Przestrzeni. PROGRAM

Zapraszamy na spotkania autorskie, projekcję filmu dokumentalnego, wystawy, promocje i zakup książek, prezentację  i sprzedaż afrykańskich wyrobów, ekspozycję dozymetrów i odkrywanie tajników paleosztuki. O swoich pasjach opowiedzą: autorzy nagradzanych książek reporterskich i podróżniczych, dokumentalistka wypraw ekstremalnych, specjalista od kontynentu afrykańskiego, podróżnik specjalizujący się w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej oraz paleontolog. Opowieściom towarzyszyć będzie profesjonalna dokumentacja fotograficzna… Read more »

42. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”

Wrażliwy, temperamentny, dynamiczny, genialny – to tylko niektóre epitety określające Fryderyka Chopina i jego twórczość. Aby doświadczyć jeszcze większej ilości emocji i wrażeń płynących z muzyki tego wielkiego kompozytora i pianisty, zapraszamy Państwa serdecznie na 42. Edycję Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”.   Program 42. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”  17.09, 21 –… Read more »

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Niedziela

11.06 (niedziela) Polana przy rzeźbie „Spoczywająca” w Parku Miejskim godz. 17.00 Teatr Rozrywki Trójkąt – „Strachy na lachy”, spektakl familijny (60 min.) „Strachy na lachy” to przeróżne „straszne” i tradycyjne wątki z folkloru i legend polskich, dowcipnie opowiedziane i wplecione w zabawną fabułę w której wędrowni kuglarze starają się ocalić swoją skórę, opowiadając zgromadzonej widowni… Read more »

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Sobota

10.06 (sobota) Polana przy rzeźbie „Spoczywająca” w Parku Miejskim godz. 16.30 PSAK w Kaliszu – „Co w pieleszach piszczy”, spektakl familijny (30 min.) „Co w pieleszach piszczy” Bajka. Kim jestem? Prędzej czy później każdy musi sam znaleźć odpowiedź na to pytanie… Gorzej kiedy jest się małym zwierzątkiem, które zgubiło się w lesie z dala od… Read more »

30. LA STRADA – TU I TERAZ. Piątek

09.06 (piątek) Plac przy Teatrze godz. 18.00 BUM BUM ORKeStar /PSAK w Kaliszu  –  parada bałkańska z muzyką na żywo Zapraszamy do krótkiej wędrówki przez park w rytmie bałkańskich rytmów… Plac CKiS godz. 18.30 BUM BUM ORKeStar – koncert (60 min.)  BUM BUM ORKeSTAR założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Wykonuje utwory, które są… Read more »