wydarzenie: folklor

Tańce Blisko Ziemi – potańcówka wiejska w Głogowej

W programie: warsztaty tańca tradycyjnego i potańcówka wiejska, chodzone, wiwaty, polki, oberki, walcerki. Zagrają do tańca: Kapela z Kociny Kapela Dudziarska „Swojacy” z Moszczanki i Skrzebowej Kapela Dudziarska „Snutki” z Potarzycy Kapela ludowa „Tursko”     Poprowadzą warsztaty i zatańczą z nami: Zespół Tańca Ludowego „Głogowianie” oraz Anna Rospondek i Anna Gałczyńska z grupy Tańce Blisko… Read more »

„Tańce Blisko Ziemi” – potańcówka wiejska w Głogowej

Zapraszamy na: Tańce Blisko Ziemi – potańcówka wiejska w Głogowej 30 września 2023 od godz. 17.00 do… Głogowa k. Raszkowa plac przy sali wiejskiej wstęp wolny W programie: warsztaty tańca tradycyjnego i potańcówka wiejska, chodzone, wiwaty, polki, oberki, walcerki.   Zagrają do tańca: Kapela z Kociny Kapela Dudziarska „Swojacy” z Moszczanki i Skrzebowej Kapela Dudziarska „Snutki” z… Read more »

Wielkopolski Wieniec na Dożynkach Prezydenckich

Wieniec jak żniwna korona Wieniec dożynkowy dla Województwa Wielkopolskiego przygotował artysta ludowy Piotr Barańczak wraz z żoną Marią, rodziną i sąsiadami, mieszkańcami wsi Trzemeszno koło Rozdrażewa w powiecie krotoszyńskim. Wieniec swą formą nawiązuje do tzw. korony, którą po żniwach zakładała na głowę przodownica. Do jego wykonania użyto w różnych splotach i proporcjach trzech zbóż: żyta,… Read more »

Estrada Folkloru 2023 w Choczu

Estrada Folkloru 2023 w ramach Dożynek Parafialno-Gminnych sobota 26 sierpnia 2023, godz. 16:00 CHOCZ w powiecie pleszewskim plac przy szkole RELACJA z CHOCZA   PROGRAM PROGRAM EF 23 Chocz 15:00            Polowa Msza Św. / akompaniament Orkiestra Dęta GOK 16:00            Obrzęd Dożynkowy z udziałem Zespołu Folklorystycznego KALINA z Blizanowa 16:30-17:30 Estrada Folkloru 2023 Zespół… Read more »

31. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne

Zajęcia i wykłady poprowadzą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej: dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolożka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny, a także Anna Gałczyńska, główna specjalistka ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu. W programie… Read more »

Estrada Folkloru 2023 w Kuklinowie

  Estrada Folkloru 2023 niedziela 6 sierpnia 2023 / godz. 14:00 KUKLINÓW koło Krotoszyna Gmina Kobylin plac przy Sali wiejskiej RELACJA z KUKLINOWA Estrada Folkloru to przede wszystkim spotkanie z kulturą ludową subregionu Kaliskie. Na kuklinowskiej scenie wystąpią regionalne zespoły z Południowej Wielkopolski: gospodarze „Łagiewniczanie”, śpiewacze „Kobierzanki” i „Lutogniewiacy” z powiatu krotoszyńskiego, „Łąkocanie” oraz Zespół… Read more »

Estrada Folkloru 2023. Żegocin

Estrada Folkloru 2023 w ramach 24. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych 1 lipca 2023 / sobota / godz. 18:00 ŻEGOCIN koło Czermina plac przy Ośrodku Kultury RELACJA Na drugiej Estradzie Folkloru zagrają, zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe z Bośni i Hercegowiny, z Czech, ze Słowacji, z Węgier oraz z Polski. Wystąpią regionalne zespoły z Południowej Wielkopolski: śpiewacze… Read more »

Estrada Folkloru 2023. Moszczanka i Skrzebowa

Estrada Folkloru 2023 oraz XIII Swojskie Spotkania z Folklorem MOSZCZANKA i SKRZEBOWA koło Raszkowa 25 czerwca 2023 / niedziela / godz. 14:30 boiska sportowe RELACJA Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zapraszają do udziału w Estradzie Folkloru 2023 w Moszczance i Skrzebowej k. Raszkowa w niedzielę… Read more »

Estrada Folkloru 2023. Moszczanka, Żegocin, Kuklinów, Chocz

  Estrady Folkloru to plenerowe koncerty zespołów regionalnych z Południowej Wielkopolski, połączone z targami sztuki ludowej. Organizowane są przez CKiS w Kaliszu, a wcześniej przez Wojewódzki Dom Kultury od lat 70. XX wieku – co roku w sezonie letnim w małych miejscowościach Ziemi Kaliskiej. Współorganizatorami imprez są gospodarze z danej miejscowości, lokalne ośrodki kultury i… Read more »

XVIII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2023

Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej z lat 50. XX w. oraz bajki animowanej – wędrowała poznając regiony i kulturę ludową ówczesnej Polski. Współczesna Pyza – w formie drewnianej rzeźby dziewczynki w łowickiej spódnicy – od 18 lat wędruje po przedszkolach w Kaliszu i okolicy jako główna nagroda w Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej. Impreza… Read more »