wydarzenie: koncert

4. Festiwal Polskiego Radia Chopin „Chopin i generacja romantyczna”.

  KUP KARNET   Festiwal Polskiego Radia Chopin „Chopin i generacja romantyczna” Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie 12-16.04.2023     PROGRAM: 12.04.2023 godz. 18:30 prelekcja godz. 19:00 Julia Kociuban – fortepian KUP BILET  Program: Fryderyk Chopin – 3 Polonezy op. 71 – Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 *** Robert Schumann –… Read more »

Martin Listabarth – koncert solowy w Antoninie

Jazz i muzyka klasyczna połączone ze sobą w niezwykle harmonijny sposób – na swoim drugim solowym albumie „Dedicated” wiedeński pianista i kompozytor Martin Listabarth kultywuje brzmienie, w którym melodia, radość gry i finezja muzyczna łączą się w porywający sposób. Album „Dedicated” kontynuuje to, co autor zapoczątkował w swoim debiucie „Short Stories” z 2019 roku. Muzyka,… Read more »

Scena Studio zaprasza – OvE

The Overview Effect – afro-funk z Ostrzeszowa! OvE (The Overview Effect)  to  zespół, który  tworzą muzycy z Ostrzeszowa i okolic, znani z grania m.in. w formacjach  Vermona Kids,  Let The Boy Decide, Blue Raincoat, Lutownica, Bitu czy  Low-Cut. Energetyczna, dynamiczna, ale nastrojowa mieszanka afrobeatu, jazzu oraz funku. Wiosną 2021 nakładem Fonoradar Records ukazała się pierwsza płyta grupy „Without… Read more »

„Byłaś serca biciem” – Modest Project na bis

Modest Project Modest Project to dynamicznie rozwijający się zespół, który powstał w grudniu 2021 roku, na co dowodem jest zagranie pierwszego koncertu miesiąc po założeniu zespołu. Ostatni rok upłynął im pod znakiem występów tematycznych oraz twórczości Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Zespół cieszy się sporym zainteresowaniem wokół swojej twórczości, o czym świadczą m.in szybko znikające bilety… Read more »

„Byłaś serca biciem” – Modest Project zagra z okazji Dnia Kobiet

Modest Project Modest Project to dynamicznie rozwijający się zespół, który powstał w grudniu 2021 roku, na co dowodem jest zagranie pierwszego koncertu miesiąc po założeniu zespołu. Ostatni rok upłynął im pod znakiem występów tematycznych oraz twórczości Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Zespół cieszy się sporym zainteresowaniem wokół swojej twórczości, o czym świadczą m.in szybko znikające bilety… Read more »

Harmonia i nietuzinkowe brzmienie to drugie imię Julia Siedl Trio, które już niedługo zawita do Kalisza

W skład Trio wchodzi Julia Siedl, fortepian i wokal, Stefan Pista Bartus, bass oraz Harald Tanschek, perkusja. Ich występy cechują się przede wszystkim bogatą i ekscytującą kompozycją. Do tego, czerpią inspirację między innymi z wielu kultur, stylów, czy różnych zakątków świata. Julia jest bardzo kreatywną i wszechstronną pianistką, a także kompozytorką, o czym świadczy najnowsza… Read more »

Koncert kameralny z okazji 213. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Adam Klocek – wiolonczela, Piotr Filek – fortepian

W programie koncertu usłyszymy: Fryderyk Chopin: Polonez fis-moll op. 44 Introdukcja i Polonez C-dur op. 3 Walc a-moll Etiuda h-moll Johannes Brahms: Sonata e-moll Astor Piazzolla: Le grand tango   * Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie oraz nie zapewnia transportu na koncert. Adam Klocek, wiolonczelista i dyrygent, laureat nagrody Grammy 2014, określony przez… Read more »

Gdzie mieszka miłość – koncert karnawałowy

GDZIE MIESZKA MIŁOŚĆ?… Nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie, bo miłość nie czeka na specjalne miejsca, czy nadzwyczajne okazje. Może się zdarzyć zawsze i wszędzie, nawet podczas spotkania w salonie muzycznym Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie, gdzie 28 stycznia o godzinie 18:00 w tradycyjnym Koncercie Karnawałowym wystąpią znamienici artyści teatrów muzycznych Łodzi: Agnieszka GABRYSIAK… Read more »

Scena Studio zaprasza – KATHIA koncert walentynkowy

Kathia To 20-letnia producentka i songwriterka z Poznania. Oniryczne kompozycje, głęboki głos i poetyckie teksty to jej znaki rozpoznawcze. Artystka jest przed pełnowymiarowym wydawniczym debiutem, debiutancką płytę z utworami śpiewanymi po polsku zapowiada na 2023 rok. W 2020 ukazała się jej EP Kathii „Town”. Tak media pisały o tym małym wydawnictwie: – Proszę obserwować Kathię.… Read more »

49. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – niedziela

KUP KARNET KUP BILET – piątek 11.11. KUP BILET – sobota 12.11. KUP BILET – niedziela 13.11. Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30 MARCEL BALIŃSKI TRIO (Polska) Marcel Baliński – fortepian Franciszek Pospieszalski – kontrabas Krzysztof Szmańda – perkusja Marcel Baliński Trio zaprezentuje program z debiutanckiego albumu „Opalenizna i wiatr”, na… Read more »