wydarzenie: koncert

XV Festiwal Kultur Europy – Walonia i Bruksela

KONCERT 21 października, godz. 18.00, sala studio Duo Macke – Bornauw „Curly music” – barok na folkowo Zapraszamy w ramach XV Festiwalu Kultur Europy Walonia – Bruksela na koncert duetu Macke-Bornauw pt. „Curly Music”, podczas którego poznamy muzykę barokową w folkowej odsłonie. „Curly Music” (nazwa nawiązująca z przymrużeniem oka do early music, tj. muzyki dawnej)… Read more »

SkillHill – koncerty i święto kultury HipHop w Kaliszu

Kalisz to nie tylko miasto z historią, ale też z wizją! Zimny wiatr i przewidywalne dni na horyzoncie? Nie, dzięki! Dlaczego? Bo właśnie tu, w naszym małym zakątku organizowane jest coś niezwykłego – SkillHill! Wyobraź sobie to miejsce: przestronny plac, undergroundowa atmosfera i zapach ulicznej sztuki w powietrzu. Tak właśnie będzie wyglądać plac CKiS w… Read more »

Kwartet Afanasjew-Szymanowski wystąpi w CKiS

Połączenie brzmienia skrzypiec i wibrafonu, stanowi w ich wykonaniu nową jakość na gruncie akustycznego jazzu. Muzyka zespołu to własne kompozycje obu liderów, a także autorskie opracowania utworów polskich muzyków jazzowych takich jak Krzysztof Komeda czy Jerzy Milian. Bogate i różnorodne doświadczenia Afanasjewa i Szymanowskiego obejmują całe spektrum jazzowej stylistyki poczynając od wczesnych i tradycyjnych form… Read more »

Chopinowski Koncert Rocznicowy

KUP BILET Ludmiła Worobec-Witek Urodziła się w Żydaczowie na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Talentów imienia Salomei Kruszelnickiej w klasie skrzypiec prof. Aleksandry Derkacz. Naukę kontynuowała w Lwowskim Konserwatorium im. Mikołaja Łysenki pod kierunkiem tego samego pedagoga, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Brała udział w regionalnych i ogólnokrajowych konkursach, na których zdobywała specjalne wyróżnienia za interpretację… Read more »

50. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych. PROGRAM.

KUP KARNET KUP BILET – CZWARTEK KUP BILET – PIĄTEK KUP BILET – SOBOTA KUP BILET – NIEDZIELA PROGRAM SCENY GŁÓWNEJ czwartek, 23 listopada, godz. 19.00 Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu PROLOG. Maciej Tubis „Komeda” (minirecital) Maciej Tubis – piano solo „Rzeźby na septet jazzowy i orkiestrę”, kompozytor Kacper Smoliński (premiera) Kasia Pietrzko – p Maciej… Read more »

Stare Dobre Małżeństwo – koncert

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe… Read more »

Koncert Trzech Tenorów „Vincero”

Zdarza się, że podczas koncertu wykonawcy nie szczędzą sobie wzajemnie żartów i uwag na swój temat, podstawą jest interakcja z publicznością, a wszystko oparte o repertuar dobrany w taki sposób, aby obok klasycznych arii operetkowych czy operowych rozbrzmiewały przeboje muzyki, rozrywkowej, arie włoskie, piosenki Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Beatlesów czy Royal Orbisona-krótkim słowem pozytywna mieszanka… Read more »

Scena Studio zaprasza – Ula Fryzka & Jurek Styczyński & Wojtek Hoffman. Trio akustyczne

URSZULA FRYZKA ex wokalistka zespołu Chmury. Laureatka wielu festiwali muzycznych. Aktualnie pracująca nad swoimi solowymi utworami. https://www.facebook.com/profile.php?id=10006357529066 JERZY STYCZYŃSKI wieloletni gitarzysta grupy DŻEM, współpracujący również z wieloma innymi artystami. Wszechstronny gitarzysta, który gra to co kocha, nie ograniczając się do jednego nurtu. WOJCIECH HOFFMANN gitarzysta rockowy, muzyk czołowych polskich grup gatunku hard’n’heavy: Turbo i Non… Read more »

Estrada Folkloru 2023 w Choczu

Estrada Folkloru 2023 w ramach Dożynek Parafialno-Gminnych sobota 26 sierpnia 2023, godz. 16:00 CHOCZ w powiecie pleszewskim plac przy szkole RELACJA z CHOCZA   PROGRAM PROGRAM EF 23 Chocz 15:00            Polowa Msza Św. / akompaniament Orkiestra Dęta GOK 16:00            Obrzęd Dożynkowy z udziałem Zespołu Folklorystycznego KALINA z Blizanowa 16:30-17:30 Estrada Folkloru 2023 Zespół… Read more »

15. Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+. Roztrąbiony Kalisz.

Celem organizacji Akademii jest umożliwienie utalentowanej młodzieży kontaktu z szerokim gronem solistów i pedagogów z Polski i zza granicy. Podczas zajęć rozwijamy i wzbogacamy swoje umiejętności praktyczne w grze na instrumentach. Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+ pomyślana została przede wszystkim jako tygodniowy cykl zajęć warsztatowych dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych (trąbka, waltornia, puzon, eufonium,… Read more »