wydarzenie: koncert

Koncert kameralny z okazji 213. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Adam Klocek – wiolonczela, Piotr Filek – fortepian

W programie koncertu usłyszymy: Fryderyk Chopin: Polonez fis-moll op. 44 Introdukcja i Polonez C-dur op. 3 Walc a-moll Etiuda h-moll Johannes Brahms: Sonata e-moll Astor Piazzolla: Le grand tango   * Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie oraz nie zapewnia transportu na koncert. Adam Klocek, wiolonczelista i dyrygent, laureat nagrody Grammy 2014, określony przez… Read more »

Gdzie mieszka miłość – koncert karnawałowy

GDZIE MIESZKA MIŁOŚĆ?… Nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie, bo miłość nie czeka na specjalne miejsca, czy nadzwyczajne okazje. Może się zdarzyć zawsze i wszędzie, nawet podczas spotkania w salonie muzycznym Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie, gdzie 28 stycznia o godzinie 18:00 w tradycyjnym Koncercie Karnawałowym wystąpią znamienici artyści teatrów muzycznych Łodzi: Agnieszka GABRYSIAK… Read more »

Scena Studio zaprasza – KATHIA koncert walentynkowy

Kathia To 20-letnia producentka i songwriterka z Poznania. Oniryczne kompozycje, głęboki głos i poetyckie teksty to jej znaki rozpoznawcze. Artystka jest przed pełnowymiarowym wydawniczym debiutem, debiutancką płytę z utworami śpiewanymi po polsku zapowiada na 2023 rok. W 2020 ukazała się jej EP Kathii „Town”. Tak media pisały o tym małym wydawnictwie: – Proszę obserwować Kathię.… Read more »

49. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – niedziela

KUP KARNET KUP BILET – piątek 11.11. KUP BILET – sobota 12.11. KUP BILET – niedziela 13.11. Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30 MARCEL BALIŃSKI TRIO (Polska) Marcel Baliński – fortepian Franciszek Pospieszalski – kontrabas Krzysztof Szmańda – perkusja Marcel Baliński Trio zaprezentuje program z debiutanckiego albumu „Opalenizna i wiatr”, na… Read more »

49. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – sobota

KUP KARNET KUP BILET – piątek 11.11. KUP BILET – sobota 12.11. KUP BILET – niedziela 13.11. Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30 FITZTHUM/HOFMANINGER DUO (Austria) Alexander Fitzthum – instrumenty klawiszowe, syntezatory, fortepian Lisa Hofmaninger – klarnet basowy, saksofon sopranowy Tradycją kaliskiego festiwalu jest współpraca z Austriackim Forum Kultury, która owocuje… Read more »

49. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – piątek

KUP KARNET KUP BILET – piątek 11.11. KUP BILET – sobota 12.11. KUP BILET – niedziela 13.11. Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30 DANIEL NOSEWICZ „THE SHINING”    PREMIERA KONCERTOWA NAGRODZONEJ FRYDYRYKIEM 2022 KOMPOZYCJI! Daniel Nosewicz – gitara, kompozycje, aranżacje Szymon Łukowski – saksofon tenorowy i sopranowy, flet Michał Ciesielski –… Read more »

Scena Studio zaprasza – Kwartet Smyczkowy ANOVA & BASIA WŁODARSKA koncert świąteczny

Kwartet Smyczkowy ANOVA & Basia Włodarska koncert świąteczny to kompilacja polskich i zagranicznych kolęd opracowanych na instrumenty smyczkowe i wokal przez Macieja Afanasjewa. W naszym kolędowaniu słychać wyraźne wpływy zarówno muzyki jazzowej jak i klasycznej. Jest tu miejsce na tradycyjne melodie, oryginalne, różnorodne brzmienia instrumentów smyczkowych. Nie brakuje również elementów na żywo improwizowanych przez członków… Read more »

Koncert kameralny „W świecie opery i muzyki Chopina” ODWOŁANY

Z przykrością informujemy, że koncert został odwołany z przyczyn niezależnych od Organizatora.  Zwracamy pieniądze za bilety.   Daria Stachowicz – sopran Robert Adamczak – fortepian   W programie: Giacomo Puccini – aria Musetty Quando me’n vo’ z opery La Bohème Giacomo Puccini – aria Mimì Sì. Mi chiamano Mimì z opery La Bohème Giacomo Puccini… Read more »

MUZYCZNE ZADUSZKI – MODEST PROJECT

MUZYCZNE ZADUSZKI koncert w hołdzie wielkiemu artyście GRZEGORZOWI CIECHOWSKIEMU. MODEST PROJECT zespół powstał niedawno bo w grudniu 2021 i już w styczniu 2022 miał swój pierwszy koncert poświęcony właśnie Grzegorzowi Ciechowskiemu. “Zespół właściwie powstał z potrzeby gdyż zwrócono się do mnie czy nie złożyłbym składu muzycznego i nie zagrał właśnie utwory G. Ciechowskiego. Dosyć długo… Read more »

Zaduszki Jazzowe w Katedrze Kaliskiej

Jesień, a szczególnie początek listopada to czas refleksji, rozmyślania na temat przemijania i wspomnienie tych, którzy z nami kroczyli, a których już z nami nie ma. Zapraszamy do uczestniczenia w ciekawym projekcie Zaduszek Jazzowych. Artyści przez poezję i muzykę takich znanych twórców jak Krzysztof Komeda, Joseph Kosma, Thelonious Monk wprowadzą nas w wyjątkowy klimat tego… Read more »