wydarzenie: spotkanie

19. Świąteczne Spotkanie Folklorystów Południowej Wielkopolski

W programie prezentowanym na sali widowiskowej CKiS będzie miało miejsce:   wręczenie trzech Odznak Honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”; kolędy z Zespołem Śpiewaczym OPATOWIANIE i występ Kapeli Ludowej BRZEZINY; podsumowanie wydarzeń folklorystycznych w Południowej Wielkopolsce w latach 2022-2023: Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej, Estrad Folkloru, konkursów w Polsce, warsztatów i konsultacji, warsztatów z mistrzami tradycji, wydawnictwa… Read more »

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem i maraton filmów Jima Jarmuscha

Wcześniej kierownik literacki Zespołu Filmowego „Oko”, redaktor naczelny polskiej edycji PLAYBOYA i miesięcznika FILM, dyrektor kanałów telewizyjnych nfilmHD oraz wicedyrektor TVP2. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego,… Read more »

30. SACROSONG – spotkanie organizatorów. Koncert PATRYCJI KLIBER i zespołu AGNUS DEI

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dzieje kaliskiego SACROSONGU wspominać będą jego twórcy, organizatorzy i jurorzy: ks. proboszcz Stanisław Tofil, b. dyrektor CKiS Lechosław Ochocki, prof. Kazimierz Madziała, p. Maria Pawelec – dyrektor PSM I i II stopnia w Kaliszu, a spotkanie poprowadzą Joanna Walczak i Andrzej Tylczyński. Nie może naturalnie zabraknąć akcentów muzycznych. W krótkich… Read more »

Wieczór autorski Andrzeja Tylczyńskiego

Andrzej Tylczyński (ur. 1954) • Absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (dyplom w specjalności: praca kulturalno–oświatowa). • Od ponad 40 lat pracuje w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jako główny specjalista. • Pomysłodawca i szef artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych „LA STRADA”, który w tym roku miał 26. edycję. • Scenarzysta i reżyser (0d… Read more »

30. Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej SACROSONG

Celem organizowanego od 30. lat Przeglądu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz twórczości religijno – artystycznej młodzieży.  Podobnie jak w latach ubiegłych zainteresowanie przyjazdem do Kalisza wyrażają młodzi ludzie nie tylko z Diecezji Kaliskiej, ale z całej Polski. Gościliśmy też zespoły z zagranicy, m.in. z Ukrainy. Atmosfera zarówno Przeglądu, który ma charakter konkursowy, jak… Read more »

Spotkanie z Grażyną Jagielską

Zapraszamy na spotkanie z Grażyną Jagielską, tłumaczką literatury angielskiej, dziennikarką, podróżniczką, pisarką. Autorka powieści (Korespondent, Fastryga, Płaskuda), przekładów, m.in. J.G. Ballarda, Fay Weldon, Joanny Trollope oraz głośnych wspomnień: Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym i Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku. Żona Wojciecha Jagielskiego, pisarza, publicysty i byłego korespondenta wojennego. Spotkanie… Read more »

II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką to możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją pasją, pobudzą chęć do poznawania świata, zainteresują fotografią dokumentalną i pokażą jak aktywnie ale niestereotypowo można spędzać wolny czas. facebook II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką PROGRAM godz. 16:00 Otwarcie / Paweł Krymarys – „Weekendowe Podróże PKP”… Read more »

Teresa Rudowicz „In Tenebris”

Z dumą prezentujemy 2/3 książek Teresy Rudowicz/Anety Kolańczyk, które ukazały się w 2018 roku. Zbiór „In Tenebris” jest kolejną książką poetycką Rudowicz, a „Takie sobie bajeczki” przepięknie zilustrowane przez Annę Sitę, to debiut w roli autorki wierszy dla dzieci. Teksty usłyszymy w interpretacji Beaty Wicenciak i Wiktora Górala, natomiast muzycznie spotkanie oprawiają Janek Derbiszewski i… Read more »

Petersburg. Miasto snu – spotkanie z Joanną Czeczott

Joanna Czeczott (ur. 1979) — ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała też na Państwowym Uniwersytecie w Sankt Petersburgu i w Warszawskiej Szkole Filmowej. Politolożka i dziennikarka, pracowała w „Gazecie Wyborczej”, a od 2006 roku — w dziale zagranicznym „Przekroju”. Autorka książki Macierzyństwo non fiction. Relacja z przewrotu domowego oraz współautorka antologii reporterskiej Odwaga jest… Read more »