wydarzenie: wystawa

„Wrażenie” – wystawa Krzysztofa Ryfy. Galeria w Holu CKiS zaprasza.

Już od 18 października w Galerii w Holu Centrum Kultury i Sztuki czynna będzie wystawa Krzysztofa Ryfy zat. „Wrażenie”. Wernisaż wystawy odbędzie się 18-go października o godzinie 18:00.   Natalia Wegner, artystka malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, tak pisze o wystawie Krzysztofa Ryfy: „Czasem rzut okiem, zejście z linii, na moment, by nie… Read more »

„Fryderyk Chopin – emocje nad Wisłą i Sekwaną”- Maria Wollenberg-Kluza

Maria Wollenberg-Kluza „W warszawskich salonach i salonikach nie trzeba tłumaczyć, kim jest Maria Wollenberg-Kluzowa, jest to bowiem postać znana i modna. Niesamowity wulkan energii, wszędzie jest, wszystko widzi i słyszy, wszystko prędzej czy później namaluje. Na jej wystawach i wernisażach gromadzą się tłumy, każda sala zawsze jest za mała. Sukces towarzyski i artystyczny jak dotąd… Read more »

Galeria Centrum. „Kobieta i Gitara” mają wiele wspólnego…

Pomysł na taką formę ujmowania tematów wziął się z kubizmu oraz impresjonizmu, bo wszystko co nas otacza można sprowadzić do układu linii, płaszczyzn, zaokrągleń i koloru. – Tematem moich prac jest instrument muzyczny tutaj gitara oraz kobieta – mówi Jan Pływacz, autor prac. – Inspirację czerpię z muzyki, ale nie jest tajemnicą ani odkryciem, że… Read more »

Galerie Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. „Magia wody” Dominiki Koniecznej

Nie chodzi o wywoływanie wielkiego wrażenia na poziomie intelektualnym, chodzi o to, żeby się zatrzymać i wejść w interakcję z obrazem. – Moją pasją jest sztuka w wielu formach, poprzez literaturę, film, po malarstwo – mówi Dominika Konieczna, autorka prac prezentowanych na wystawie w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. – Zajmuję się tworzeniem sztuki abstrakcyjnej,… Read more »

Galeria w Holu. „Laureaci XVIII Międzynarodowego Konkursu Małej Formy Graficznej i Exlibrisu Ostrów Wielkopolski 2022”

Jury we wrześniu 2022 roku przyznało następujące nagrody: I NAGRODA Veselin Damyanov- Ves – Bułgaria II NAGRODA Hanna T. Głowacka – Polska III NAGRODA Karel Musil – Czechy   NAGRODA SPECJALNA Oleh Denysenko – Ukraina NAGRODA SPECJALNA Miroslav Hlinka – Czechy NAGRODA SPECJALNA ZA EKSLIBRIS Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Elżbieta Radzikowska – Polska / Poland… Read more »

III Edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Pałacu Myśliwskim w Antoninie

W dniach 22-27 maja 2023 r. w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie będzie miała miejsce III edycja (wiosenna) Międzynarodowego Pleneru Malarskiego organizowanego przez Katarzynę Popińską. Warsztaty malarskie organizowane będą w otoczeniu pięknej przyrody w duchu historii, przy muzyce Fryderyka Chopina. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób kochających malarstwo, którzy chcą poczuć historię oraz móc w… Read more »

„Mieszkańcy snów” – wystawa malarstwa Małgorzaty Wójcik

Poza tradycyjnymi już elementami – niezwykłym klimatem antonińskiego pałacu, oraz degustacją sponsorowaną przez naszych niezwykłych sponsorów, wystawa zostanie uświetniona niezwykłym koncertem piosenek literackich „CORAZ BLIŻSZA DAL” autorstwa Lecha Nawrockiego, w wykonaniu samego autora (instrumenty klawiszowe) wraz z zespołem: wokalistką Iwoną Jurgą, Marcinem Wojciechowskim na gitarze, Jarosławem Synowcem na gitarze basowej, oraz perkusistą, Tomaszem Buchwaldem. Ogromnie… Read more »

BESIEDEM – wystawa zbiorowa

Działająca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach antonińska galeria sztuki Operis.Artis w 2023 rok wchodzi z kolejną wystawą zbiorową – BESIEDEM – jak sama nazwa mówi, swoje prace pokaże na niej siedmioro twórczyń i twórców, zarówno postaci znanych już ze ścian galerii, jak i nowych gości. Wspólnym mianownikiem są tutaj nazwiska, rozpoczynające się od… Read more »

Wystawa tradycyjnych ozdób świątecznych

WYSTAWA POWARSZTATOWA Mistrzyni tradycyjnych ozdób. Warsztaty Jolanty Majorowicz z Kalisza Warsztaty odbywały się od maja do grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu kilka razy w miesiącu i trwały łącznie 160 godzin. Ukończyło je 6 uczestników: Grażyna Adamkiewicz, Bożena Wlaźlak, Maria Wolf i Wiesław Hajdziony z Kalisza, Anna Urbaniak z Sieroszewic oraz Aldona Wdowiak… Read more »