XII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2016 ‒ fotorelacja

13 maja 2016
Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu

Publiczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu

Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej „Pyza” 2016 za nami. W tegorocznej imprezie udział wzięło 10 kaliskich przedszkoli. Tym razem statuetka Pyzy trafiła do Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek, które zaprezentowało tańce łowickie, ale wszystkie dzieci w strojach ludowych na scenie Centrum Kultury i Sztuki prezentowały się wyjątkowo.

Krakowiaki, kujawiak, koziorajka, tańce rzeszowskie, kaszubskie i łowickie. Łącznie 10 krótkich, ale wyjątkowo uroczych, ludowych wystąpień mogła podziwiać widownia Centrum Kultury i Sztuki podczas czwartkowego Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej „Pyza”. Zespoły miały możliwość zaprezentowania się w polskim tańcu ludowym, piosence lub obrazku folklorystycznym.

Publiczne Przedszkole Nr 12 im. Koszałka Opałka

Publiczne Przedszkole Nr 12 im. Koszałka Opałka

Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, muzyki i opracowanie choreograficzne, wokalne, a także estetykę i dobór kostiumów, rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny. Tym razem komisja w składzie: Regina Podskarbi – etnolog z Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Danuta Iwona Grzanka – doradca z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Izabela Michalska – nauczyciel rytmiki z Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim i Alicja Januszkiewicz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu najlepiej oceniła występ Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek. Statuetka Pyzy trafiła do dzieci za sprawą tańców łowickich. Drugą nagrodę zdobyło Przedszkole nr 12 im. „Koszałka Opałka”, a trzecią Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek.

Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek

Przedszkole Integracyjne Sióstr Felicjanek

Organizatorem festiwalu jest Publiczne Przedszkole nr 18 „Chatka Puchatka” w Kaliszu we współpracy z kaliskim Centrum Kultury i Sztuki.

 

 

 

 

 

ogłoszenie wyników

ogłoszenie wyników

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ i FILMY NA PROFILU FB