Kino 3D

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu jest jedną z najstarszych imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się wysoką oceną polskich i zagranicznych artystów i krytyków, prezentując najistotniejsze projekty artystyczne jazzowego fortepianu. Festiwal Pianistów Jazzowych to doroczne, trzydniowe święto jazzu na najwyższym poziomie. Podczas festiwalu zobaczymy dziewięć koncertów głównych oraz koncerty i jam sessions towarzyszące.

Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA

To już 23. edycja kaliskiej LA STRADY ! Wystąpią znakomite teatry uliczne: Teatr AKT z Warszawy, Teatr KTO z Krakowa, Krakowski Teatr Tańca z Krakowa, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, Teatr NIKOLI z Krakowa, Teatr Ósmego Dnia z Poznania i Teatr WĘDROWNE LALKI PANA PEJO z Sankt Petersburga w Rosji. Zatańczą tancerze z kaliskich… Read more »

Kalisz Ambient Festiwal

Kalisz Ambient Festiwal to pierwsza tego typu impreza w Kaliszu mająca na celu promocję szeroko pojętej sceny elektro-ambient w południowej Wielkopolsce. Tym samym jest to doskonała okazja dla projektów muzycznych z rodzimego Kalisza i okolic, które mogą zaprezentować się u boku znanych twórców sceny ambient i elektro z kraju i zagranicy. 5. edycja będzie pierwszą,… Read more »

Fingerstyle Feeling Festival – festiwal gitary akustycznej

Pomysł Festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej. W ramach Festiwalu odbyło się już kilkanaście znakomitych koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu. Niewątpliwie dodatkowym atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z… Read more »