Szkoły

Zapraszamy do kolejnej edycji programów KinoSzkoła oraz Szkoła & Sztuka:

Tegoroczny program KinoSzkoła

Zapraszamy na kolejne spotkanie z KinoSzkołą 🙂

zapisy tel. (62) 765-25-04

 

7 grudnia

8:00     klasy ponadgimnazjalne

Moje korzenie. Jak pochodzenie wpływa na nasze życie

„Lion. Droga do domu”, reż. Garth Davis, 129 min zwiastun

10:50     klasy VII i gimnazjum

Każdy ma prawo czuć się zagubiony w życiu. Trudna sztuka wyrażenia emocji

„Siedem minut po północy”, reż. J.A. Bayona, 108 min zwiastun

8:45 klasy I-III

Warsztaty medialne

Świat w reklamach – Prawda czy fikcja?

11:30 klasy IV-VI

Warsztaty medialne

Prawda i fikcja w reklamach

 

13 grudnia

8:30     klasy I-III

Czy ważne są dla mnie rodzinne i świąteczne tradycje?

„Magiczne święta Kacpra i Emmy”, reż. Arne Lindtner Naess,  73 min zwiastun

10:45     przedszkole

Po co nam rodzina?

Pamiętnik Florki -„Starsza siostra”, 11 min

Rodzina Treflików -„Urodziny Treflika”, 8 min 30s

Pamiętnik Florki -„Teatr”, 11 min

12:15 klasy IV-VI

Co jest ważne w święta?

„Magiczne święta”, reż. Thale Persen, 93 min zwiastun

9:00 klasy I-III

Warsztaty medialne

Świat w reklamach – Prawda czy fikcja?

 


logo

 

 

szkola-sztuka

 

 

 

 

 

 

„KinoSzkoła. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program

Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów.

W roku szkolnym 2015/2016 w ponad 1730 zajęciach KinoSzkoły wzięło udział ponad 180 tysięcy uczestników. Szósta edycja programu realizowana będzie w prawie pięćdziesięciu Instytucjach Kultury na terenie całej Polski.

Zapisy na zajęcia w Kinie Centrum

tel. (62) 765-25-04

Jesteśmy zawsze otwarci na Państwa sugestie i pomysły.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

tel. (62) 765-25-04

e-mail :kino@ckis.kalisz.pl


PISF-dofinansowal-9-filmow-fabularnych logo 

Program KinoSzkoła realizowany jest przy wsparciu PISF


 

Propozycje Kina Centrum dla szkół i przedszkoli.

 

Tarapaty zwiastun

Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

 

niedoparki

 

 Niedoparki zwiastun

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!

 

 

nazywam się cukiniaNazywam się Cukinia  zwiastun

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

 

 

 

pim i pom

 

Pim i Pom  zwiastun

Przebojowy Pim i ostrożny Pom mieszkają ze swoją panią. Ich kocia przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą odnaleźć drogę do domu.

 

 

 

 

 

7790607.3Czerwony żółw  zwiastun

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

 

 

 

 

 

pamiętnik florkiPamiętnik Florki  zwiastun

W „Pamiętniku Florki” świat pokazany jest z perspektywy kilkuletniego dziecka z całą jego naiwnością, a jednocześnie zachwytem i świeżością spojrzenia. Florka jest pilną i ciekawską obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. W poznawaniu świata i siebie samej towarzyszą Florce trzy przyjaciółki – koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Ale najważniejszą rolę pełni dom rodzinny – ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie są pozbawieni wad i słabości. Scenariusze serii „Pamiętnik Florki” powstały na podstawie bardzo popularnych wśród dzieci bestsellerowych książek „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny” i „Florka. Listy do babci”.

Fatima. Ostatnia tajemnica zwiastun

Mónica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie. Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.