Szkoły

Zapraszamy do kolejnej edycji programów KinoSzkoła oraz Szkoła & Sztuka:

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z KinoSzkołą 🙂

Tegoroczny program KinoSzkoła

11 październik

8:30     klasy I-III

Mam swoją pasję, więc mogę spełniać marzenia!

„Rock Dog. Pies ma głos!” reż. Ash Brannon  80 min zwiastun

10:30     klasy IV-VI

Rywalizacja czy współpraca? Jak budować relacje w grupie rówieśniczej?

„Wojna na deski” reż. Margien Rogaar 87 min zwiastun

12:30     licea i szkoły ponadgimnazjalne

Moje priorytety. O hierarchii wartości

„Przełęcz ocalonych” reż. Mel Gibson 139 min zwiastun

 

12 październik

9:30     przedszkola

Kodeks przedszkolaka, czyli po co nam zasady?

Pamiętnik Florki „Przedszkole” 11 min

Bali „Jesteś niedobry” 12 min

Rodzina Treflików „Drzewko” 8 min

10:50     klasy VII i gimnazjum

Już nie dziecko, jeszcze nie dorosły – czy łatwo jest być nastolatkiem?

„Za niebieskimi drzwiami” reż. Mariusz Palej 90 min zwiastun

 

logo

 

 

szkola-sztuka

 

 

 

 

 

 

„KinoSzkoła. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program

Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów.

W roku szkolnym 2015/2016 w ponad 1730 zajęciach KinoSzkoły wzięło udział ponad 180 tysięcy uczestników. Szósta edycja programu realizowana będzie w prawie pięćdziesięciu Instytucjach Kultury na terenie całej Polski.

Zapisy na zajęcia w Kinie Centrum

tel. (62) 765-25-04

Jesteśmy zawsze otwarci na Państwa sugestie i pomysły.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

tel. (62) 765-25-04

e-mail :kino@ckis.kalisz.pl


PISF-dofinansowal-9-filmow-fabularnych logo 

Program KinoSzkoła realizowany jest przy wsparciu PISF


 

Propozycje Kina Centrum dla szkół i przedszkoli.

 

Tarapaty zwiastun

Przyjaźń to wcale nie jest taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

 

niedoparki

 

 Niedoparki zwiastun

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!

 

 

nazywam się cukiniaNazywam się Cukinia  zwiastun

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

 

 

 

pim i pom

 

Pim i Pom  zwiastun

Przebojowy Pim i ostrożny Pom mieszkają ze swoją panią. Ich kocia przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą odnaleźć drogę do domu.

 

 

 

 

 

7790607.3Czerwony żółw  zwiastun

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gd

 

zie jesteś? W więzieniu czy w raju?

 

 

 

pamiętnik florkiPamiętnik Florki  zwiastun

W „Pamiętniku Florki” świat pokazany jest z perspektywy kilkuletniego dziecka z całą jego naiwnością, a jednocześnie zachwytem i świeżością spojrzenia. Florka jest pilną i ciekawską obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. W poznawaniu świata i siebie samej towarzyszą Florce trzy przyjaciółki – koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Ale najważniejszą rolę pełni dom rodzinny – ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie są pozbawieni wad i słabości. Scenariusze serii „Pamiętnik Florki” powstały na podstawie bardzo popularnych wśród dzieci bestsellerowych książek „Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny” i „Florka. Listy do babci”.