Kino 3D

Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA

Tegoroczna “LA STRADA – JĘZYK TEATRU” to analiza spektakli pod kątem zarówno przekazu, jak i formy: sposobu gry aktorskiej, choreografii, muzyki, scenografii czy charakteryzacji. Nie zabraknie adaptacji znanych utworów literackich, nowatorskich inscenizacji, spektakli z ważnym, aktualnym przesłaniem, przedstawień familijnych i nietuzinkowych koncertów…

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej to Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych organizowany od ponad czterdziestu lat (od 1976 roku) w południowo-wschodniej Wielkopolsce (w latach 1975-1999 województwo kaliskie).   26. Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022 w Brzezinach   Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej to cykliczna impreza wpisana w kalendarz Południowej Wielkopolski od ponad czterdziestu lat. W 1975 roku powstało… Read more »

Fingerstyle Feeling Festival – festiwal gitary akustycznej

Pomysł Festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej. W ramach Festiwalu odbyło się już kilkanaście znakomitych koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu. Niewątpliwie dodatkowym atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z… Read more »

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu jest jedną z najstarszych imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się wysoką oceną polskich i zagranicznych artystów i krytyków, prezentując najistotniejsze projekty artystyczne jazzowego fortepianu. SHINING STARS Tylko jedno oczko brakuje nam do Złotego Jubileuszu. Międzynarodowy Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych polskich festiwali. Przez… Read more »