Kino 3D

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej to Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych organizowany od ponad czterdziestu lat (od 1976 roku) w południowo-wschodniej Wielkopolsce (w latach 1975-1999 województwo kaliskie). Gala Jubileuszowa niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Zakopanem Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej wpisana do Krajowego rejestru dobrych praktyk w 2022 roku   26. Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej w Brzezinach – fotorelacja… Read more »

Fingerstyle Feeling Festival – festiwal gitary akustycznej

Pomysł Festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej. W ramach Festiwalu odbyło się już kilkanaście znakomitych koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu. Niewątpliwie dodatkowym atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z… Read more »

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych

  KALISZ 2023 – ZŁOTY JUBILEUSZ! Jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych w tym roku obchodzi złoty jubileusz! 50. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych odbędzie się w Kaliszu w dn. 23 – 26 listopada. Wszystkie główne wydarzenia będą miały miejsce w sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki, która po gruntownej renowacji została oddana do użytku na… Read more »