Kino 3D

Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA

LA STRADA jest jednym z najstarszych wydarzeń plenerowych w naszej części Europy. Tegoroczny program obejmuje przekrój gatunków teatru ulicznego – od tradycyjnych form po bardzo nowoczesne a także koncerty i imprezy towarzyszące (PROLOG). Zapraszamy WSZYSTKICH – dzieci, młodzież i dorosłych! Będzie różnorodnie, kolorowo i magicznie!

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej to Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych organizowany od ponad czterdziestu lat (od 1976 roku) w południowo-wschodniej Wielkopolsce (w latach 1975-1999 województwo kaliskie).   26. Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022 w Brzezinach   Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej to cykliczna impreza wpisana w kalendarz Południowej Wielkopolski od ponad czterdziestu lat. W 1975 roku powstało… Read more »

Fingerstyle Feeling Festival – festiwal gitary akustycznej

Pomysł Festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej. W ramach Festiwalu odbyło się już kilkanaście znakomitych koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu. Niewątpliwie dodatkowym atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z… Read more »

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu jest jedną z najstarszych imprez jazzowych w Polsce. Cieszy się wysoką oceną polskich i zagranicznych artystów i krytyków, prezentując najistotniejsze projekty artystyczne jazzowego fortepianu.