Kino 3D

Szkoła i Sztuka

Szkoła & Sztuka to autorski program edukacji filmowej opracowany przez Kino Centrum. Starannie dobrane filmy o charakterze dydaktycznym skierowane są do poszczególnych grup wiekowych:

Przedszkola
Klasy 1-3
Klasy 4-6
Klasy 7-8
Szkoły ponadpodstawowe

Po seansie filmowym uczniowie i nauczyciele zaproszeni są do udziału w zajęciach z zakresu edukacji emocjonalnej, wychowania, kształtowania wiedzy o kulturze, tematyki społecznej. Prowadzone przez naszych instruktorów zajęcia to świetna okazja do wyrażenia swojego zdania, doświadczenia przedstawionego problemu. Stawiamy na rozwiązania praktyczne – zamiast formy wykładowej proponujemy zabawy, pogadanki, warsztaty.

PRZEDSZKOLA
Zajęcia przedszkolne trwają u nas nie dłużej niż 80 minut. Zdając sobie sprawę ze szczególnych potrzeb najmłodszego widza, układamy zajęcia w nieco inny sposób niż wszystkie pozostałe. Do danej wiązki tematycznej dobieramy krótkie kreskówki, które ilustrują problem, a poszczególne odcinki obudowujemy ćwiczeniami dla dzieci. Są to zadania poprawiające percepcję wzrokową, słuchową, łamigłówki, a nawet zajęcia ruchowe i grupowe, gdy pozwalają nam na to warunki.

SZKOŁA PODSTAWOWA I PONADPODSTAWOWA
Starszym uczniom proponujemy projekcję filmu pełnometrażowego z zajęciami, które podsumowują proponowany materiał. Zajęcia te trwają ok. 30 minut. Dzięki temu część kwestii poruszonych w filmie jest opracowana przez młodzież jeszcze przed wyjściem z kina. Staramy się dobierać tematy zgodnie z podstawą programową, ale też z potrzebami młodzieży. Program powstał z myślą o tym, aby młodzi mogli szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W końcu kto pyta, nie błądzi!
Gdy tylko sytuacja epidemiczna pozwoli nam na swobodną współpracą zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do przeżycia z nami edukacyjnej przygody!

Katalog Szkoła i Sztuka

e-mail  kino@ckis.kalisz.pl

tel. 62 765 25 04