Aktualności

Artyści z Południowej Wielkopolski nagrodzeni w Kazimierzu nad Wisłą

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w dniach 24-26 czerwca. Zespół śpiewaczy, dwie kapele, dwoje śpiewaków i jeden instrumentalista zaprezentowało się w czterech kategoriach, zdobywając dla subregionu Ziemi Kaliskiej dwie nagrody i dwa wyróżnienia. PROTOKÓŁ z Kazimierza 2022 Dwie I nagrody zdobyli młodzi… Read more »

Zakończenie Warsztatów z przytupem 2022

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało od marca do maja 2022 kontynuację Warsztatów tańca i śpiewu ludowego z przytupem. W sześciu sobotnich zajęciach warsztatowych, których większość odbyła się w sali tanecznej CKiS, brało udział 20 dorosłych uczestników. Prowadzili je specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej Anna i Krzysztof Rospondek z Kapeli z Kociny.… Read more »

Plenerowa Imprez Rodzinna – fotorelacja

W sobotę, 21 maja 2022 roku, na placu przy CKiS w Kaliszu  odbyła się PLENEROWA IMPREZA RODZINNA. Organizatorami imprezy byli: Fundacja Bread of Life, Iwona Mikusińska oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Liczni wystawcy zaprezentowali swe wyroby i usługi, m.in.: biżuterię ze stali chirurgicznej, biżuterię sutaszową, makramy, dziergane maskotki, kosmetyki naturalne, świece zapachowe, rękodzieło… Read more »

Calisia Forum Jazz – jazzowe warsztaty muzyczne – fotorelacja

20 maja 2022 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyły się Warsztaty Jazzowe Calisia Forum Jazz. Warsztaty jazzowe w Kaliszu zapewniły uczestnikom możliwość bezpośredniego kontaktu z wykładowcami uczelni artystycznych, znanymi ze swojej kreatywności, muzycznych osiągnięć i międzynarodowych występów. Wydarzenie stworzyło również szansę do nawiązania kontaktów z pasjonatami jazzu z całej Polski. Kaliskie spotkanie… Read more »

Gala 21. Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków – fotorelacja

Gala 21. Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków im. Marii Jamruszki-Grzeluszki odbyła się w dniu 20 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Oklaskiwaliśmy występy laureatów XXI KSTP.   Laureaci XXI KSTP Miejsce 1. Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu – spektakl „Bajka o szczęściu” Sylwia Przybylska   Miejsce 2. Zespół Przedszkolny w Korzeniewie – spektakl… Read more »

Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2022 – fotorelacja

12 maja 2022 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przy ul. Łaziennej odbył się XVII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2022. Organizatorem imprezy było Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka” i Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Program PYZA 2022 W skład jury weszły następujące osoby: Regina Podskarbi – przewodnicząca jury Alicja… Read more »

Wojciech Zieliński „Jeśli wieczorową porą powrócisz” – wystawa

    Zapraszamy do Galerii w Holu na wystawę prac Wojciecha Zielińskiego, która potrwa do 29 maja. Wojciech Zieliński – rocznik ’86. Filozof, konserwator zabytków, rzemieślnik, absolwent ASP w Krakowie. W swoim błądzeniu po terra incognita formy używa grafiki warsztatowej i cyfrowej, rysunku, malarstwa, typografii oraz assemblage’u. To co robi chciałby nazwać nowym mimetyzmem, ale… Read more »

„ŚLADY CZŁOWIEKA” Agnieszka Lisiak „Skórka”- wystawa

W dniu 6 kwietnia 2022 odbył się wernisaż wystawy „Ślady Człowieka”, której autorką jest Agnieszka Lisiak „Skórka”. Agnieszka Lisiak „Skórka”  jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, UAM w Poznaniu (dyplom artystyczny uzyskała w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Andrzeja Jocza) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (specjalizacja rzeźba pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego… Read more »

Misterium Męki Pańskiej – Koźminek – fotorelacja

W sobotę, 9 kwietnia 2022 roku przed pięknie odrestaurowanym Dworem w Koźminku odbyło się plenerowe widowisko „Męka i Śmierć Pana Naszego Jezusa Chrystusa”. Warto wiedzieć, że w misteryjnym widowisku, z ogromnym zaangażowaniem, biorą udział aktorzy – amatorzy, którzy od wielu lat wcielają się z powodzeniem w role Apostołów, kapłanów Sanhedrynu, żołnierzy, kobiet jerozolimskich, a przede… Read more »