Aktualności

SkillHill – święto kultury hip hop w Kaliszu nadciąga!!

Już za chwileczkę, już za momencik, a dokładnie w niedzielę 15 października, o godzinie 18:00 na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wybrzmi muzyka hiphopowa, powstanie atmosfera undergroundu i każdy kto z nami będzie poczuje w powietrzu zapach sztuki ulicznej. Tak właśnie ten plac będzie wyglądać podczas koncertu. To nie będzie zwykła impreza,… Read more »

Nowa Aplikacja Mobilna CKiS

Chwalimy się i zachęcamy do pobierania! Od 3 października rusza nasze Nasze najnowsze dziecko. Darmowa aplikacja mobilna CKIS Kalisz na telefony i tablety z androidem i IOS. To cała kultura w jednym miejscu. Oferujemy Wam dostęp do wszystkich wydarzeń, biletów, relacji oraz mediów społecznościowych pod jednym palcem. Serdecznie zachęcamy do pobierania, użytkowania. Czekamy na Wasze… Read more »

Ach co to były za tańce! Potańcówka w Głogowej – fotorelacja

Było pięknie, tanecznie, muzycznie i folklorystycznie. Wspaniale bawiliśmy się na potańcówce w ramach Tańce Blisko Ziemi w Głogowej w sobotę 30 września 2023! Głogowa była bardzo dobrym miejscem na zorganizowanie takiej zabawy tradycyjnej, gdyż działa tu od lat zespół ludowy „Głogowianie” współpracujący z kapelami z regionu. Tu urodził się i żył znakomity skrzypek wiejski Władysław… Read more »

Wielkopolski Wieniec Dożynkowy z III nagrodą na Dożynkach Prezydenckich

Wielkopolski Wieniec Dożynkowy upleciony przez twórcę ludowego Piotra Barańczaka oraz Grupa Wieńcowa złożona z Zespołu „Głogowianie” i Kapeli Dudziarskiej „Snutki” z Potarzycy – zdobyli trzecie miejsce podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie. W ostatni weekend września 2023 roku wieniec był oceniany w konkursie organizowanym w Pałacu Prezydenckim. Tegoroczne żniwne dzieło było już pokazywane pod koniec sierpnia… Read more »

Program „Szkoła i Sztuka” rusza dla szkół

Szkoła i Sztuka? Tak, takie połączenie jest możliwe! Program „Szkoła i Sztuka” wspiera kreatywność dzieci i młodzieży, ich zdolność do wyrażania siebie, rozbudza ciekawość. Kino Centrum zaprasza wszystkie szkoły do udziału!!! Szkoła & Sztuka to autorski program edukacji filmowej opracowany przez Kino Centrum. Starannie dobrane filmy o charakterze dydaktycznym skierowane są do poszczególnych grup wiekowych:… Read more »

42. Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” – fotorelacja

Przedstawiamy Państwu fotorelację z 42. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”, Antonin 2023. Wrażliwość muzyki tego wielkiego kompozytora dotknęła zapewne wszystkich Uczestników tego wydarzenia. Dziękujemy za Państwa obecność i zapraszamy za rok na kolejną edycję Festiwalu.

Znachor – pokaz przedpremierowy w Kinie Centrum – fotorelacja

To było wspaniałe popołudnie i wieczór filmowy. Razem z ekipą Netflixa pracowaliśmy od samego rana. Widząc zadowolenie Widzów, którzy zawitali w progach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, efekt został osiągnięty. Wzruszenie, pociąganie nosami i szeleszczenie opakowaniami od chusteczek – też wiele mówiło. Film wywarł na widzach spore wrażenie, mimo, że przedsięwzięcie reżysera Michała Gazdy… Read more »

33. Urodziny Kina Centrum – fotorelacja

Wspomnieniowa wystawa, ciekawe spotkania, fascynujące rozmowy – tego doświadczyliśmy w sobotę 16-go września podczas 33. Urodzin Kina Centrum. Prezentujemy Wam fotorelację z tego wydarzenia.   Chwile w obiektywie zatrzymywała Karolina Bazan

Dorota Miśkiewicz & Toninho Horta koncert – fotorelacja

Wspaniała  fuzja brazylijskiej energii i słowiańskiej wrażliwości. Dorota Miśkiewicz, Toninho Horta, Michael Pipoquinha i Bodek Janke dali popis swoich muzycznych możliwości. Było wspaniale. Dziękujemy, że naszą salę widowiskową wypełnili Państwo po brzegi swoją obecnością oraz emocjami!!!! Koncert fotografowała: Karolina Bazan