Aktualności

Lastradowa konferencja prasowa

  Już 9, 10 i 11 czerwca rozpoczyna się w Kaliszu 30. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych La Strada „Tu i Teraz”. – Bardzo się cieszymy, że jubileuszowa 30. La Strada będzie wydarzeniem niezwykle okazałym. To największe w naszym regionie wydarzenie o charakterze artystycznym, niekomercyjnym, którego można doświadczyć. Festiwal ten jest otwarty na każdego i… Read more »

PYZA, 18. Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej – fotorelacja

XVIII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2023 odbył się 30 maja w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu. Organizatorem wydarzenia było Publiczne Przedszkole nr 18 “Chatka Puchatka”. Centrum Kultury i Sztuki współorganizowało event. Poprzez organizację festiwalu popularyzujemy zespołowe formy taneczne, ich walory artystyczne i funkcje wychowawcze. Tworzymy możliwości zaprezentowania tańca i piosenki ludowej z różnych… Read more »

Wiosenne konsultacje 2023 dla śpiewaków ludowych

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu rozpoczęło cykl konsultacji etnomuzykologicznych dla zespołów ludowych, czyli w skrócie spotkania ze śpiewakami o pieśniach ludowych. Wiosenne konsultacje odbyły się 18 i 23 maja 2023 w Doruchowie k. Ostrzeszowa, w podkaliskim Koźminku, w Kaliszu, w Kobiernie i w Biadkach k. Krotoszyna oraz w Łąkocinach k. Ostrowa Wlkp. W zajęciach… Read more »

Zakończenie Warsztatów tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM 2023

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało w 2023 kolejną edycję Warsztatów tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM. W kilku spotkaniach warsztatowych od lutego do kwietnia uczestniczyły osoby dorosłe z Kalisza, poznając kulturę muzyczną i taneczną Wielkopolski. Zajęcia prowadzili Anna i Krzysztof Rospondkowie z podostrowskiej Kapeli z Kociny, specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej,… Read more »

Lastradowa Alejka miejscem festiwalowych spotkań

Lastradowa Alejka czyli parkowa ścieżka prowadząca na plac przy Centrum Kultury i Sztuki – będzie w tym roku miejscem spotkań, rozmów, relaksu, odpoczynku. To tutaj festiwalowi goście będą mogli przegryźć coś smacznego czy schłodzić emocje po fascynujących spektaklach lastradowych. W pięknych okolicznościach przyrody kaliskiego Parku Miejskiego, Centrum Kultury i Sztuki, będące organizatorem 30. Międzynarodowego Festiwalu… Read more »

Ekologiczna akcja „Czyste, Zielone Miasta” – fotorelacja

Było ekologicznie, radośnie a przede wszystkim świadomie! Młodzi Ekolodzy opanowali dziś Plac przy Centrum Kultury i Sztuki oraz Park Miejski. „Czyste, Zielone Miasta” – pod taką nazwą zorganizowano dziś piknik ekologiczny, w którym udział wzięły przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku prezentujący swoje ekologiczne malarstwo. Były warsztaty pszczelarskie, konkursy edukacyjne… Read more »

Spotkania z kulturą tradycyjną – o Śpiewniku kaliskim

Promocja „Śpiewnika kaliskiego” na Spotkaniach z kulturą tradycyjną w CKiS w Kaliszu W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w niedzielne popołudnie 23 kwietnia odbyło się pierwsze „Spotkanie z kulturą tradycyjną” z nowego cyklu popularyzującego regionalną kulturę tradycyjną Kaliskiego. Mieszkańcy Kalisza i regionu spotkali się z autorkami nowego wydawnictwa CKiS w Kaliszu „Śpiewnika kaliskiego” oraz… Read more »

Scena Studio zaprasza – OvE – fotorelacja

Energia aż rozpaliła Scenę Studio, publiczność nabrała rumieńców, a dłonie szczypały od braw. Tak ogniście w weekend wprowadziła nas grupa OvE – The Overview Effect. Posłuchaliśmy afrobeatu, jazzu oraz funku. Zespół tworzą muzycy z Ostrzeszowa i okolic, znani z grania m.in. w formacjach Vermona Kids, Let The Boy Decide, Blue Raincoat, Lutownica, Bitu czy Low-Cut.… Read more »

4. Festiwal Polskiego Radia Chopin – fotoreportaż

Wrażliwa, piękna, romantyczna i emocjonalna – taka jest zarówno Julia Kociuban jak i muzyka Fryderyka Chopina, którą ta utalentowana pianistka zaprezentowała w środę podczas pierwszego dnia 4. Festiwalu Polskiego Radia Chopin odbywającego się do niedzieli w Pałacu Myśliwskim w Antoninie. Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest „ Chopin i generacja romantyczna”. Pianistka zaprezentowała 3 Polonezy op.… Read more »