Aktualności

Melodie stamtąd. Festiwal, Estrady Folkloru i warsztaty Ziemi Kaliskiej – podsumowanie projektu 2021

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zrealizowało w 2021 roku zadanie pn. „Melodie stamtąd. Festiwal, Estrady Folkloru i warsztaty Ziemi Kaliskiej”, które zakładało działania integracyjne, edukacyjne i popularyzatorskie w kulturze ludowej Południowej Wielkopolski. Udało się zorganizować trzecią edycję Festiwalu muzyki tradycyjnej „Melodie stamtąd” w Kaliszu nawiązującego do utworów z płyt o tym samym tytule oraz… Read more »

Zakończenie warsztatów tradycyjnych ozdób

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało w 2021 roku Mistrzowskie warsztaty tradycyjnych ozdób z papieru i z bibuły. Prowadziła je Pani Jolanta Majorowicz, specjalizująca się w tej sztuce wywodzącej się z tradycji wiejskiej. Mistrzyni przekazywała swoje umiejętności i doświadczenie, ucząc tej misternej sztuki kolejne pokolenie pasjonatów kultury ludowej. Uczestnicy na zakończenie warsztatów ozdobili tradycyjnymi… Read more »

Warsztaty dla zespołów ludowych 2021

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w ramach zadania „Melodie stamtąd” realizowanego w 2021 roku zorganizowało m.in. Warsztaty dla zespołów ludowych, kapel i solistów. W spotkaniach wzięło udział 70 osób, przedstawiciele sześciu zespołów śpiewaczych, dwie kapele ludowe oraz czworo śpiewaków. Zajęcia warsztatowe i konsultacje prowadziły folklorystki, etnomuzykolożka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie dr Arleta… Read more »

Koszulki festiwalowe

Ładne koszulki festiwalowe? Kto by taką chciał? Zamówiliśmy edycję limitowaną 50 sztuk w podkaliskiej firmie “Kalahari”, nie szczędząc na jakości. Miała być wygodna i trwała, i taką właśnie jest Na piersi dumnie prezentuje plakat #48MFPJ autorstwa Tomka Wolffa, na plecach prezentuje zestawienie tegorocznych gwiazd festiwalowych. Już w sprzedaży w kasie CKiS  lub online.

Koncert fortepianowy Michał Drewnowski „Chopin – Inspiracje, Rezonans” – fotorelacja

Z okazji mijającej 17 października 172. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie w niedzielny wieczór wystąpił znakomity polski pianista Michał Drewnowski z programem “Chopin – Inspiracje, Rezonans”. foto Bartłomiej Hypki Michał Drewnowski Pianista; ur. 31 marca 1977, Warszawa. Pierwsze lekcje fortepianu rozpoczął we Włoszech w wieku 8 lat pod kierunkiem… Read more »

Koncert Siksa – fotorelacja

Duet Siksa wystąpił na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Zespół wykonuje hałaśliwy punk na głos i bas. Wszystko z poetyckim przesłaniem. Zespół tworzą: Alex Freiheit – wokalistka i Piotr „Buri” Buratyński – basista. Artyści balansują na granicy teatru, literatury, monodramu i performance’u. Mieszkają w Gnieźnie, a ich duet Siksa powstał w Toruniu. Występy… Read more »