Wydarzenia

Z cyklu „Kalendarium polskie” – ZAPUSTY W KARCZMIE

Zapusty (Ostatki, Podkoziołek) - słowo to oznacza ostatnie dni karnawału, od tłustego czwartku począwszy, kończące się we wtorek, zwany w Polsce „śledzikiem" (w Wielkopolsce jest to tzw. „podkoziołek"). Następny dzień - Środa Popielcowa - oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. W "ostatki" urządza się ostatnie huczne zabawy, bale przed nadchodzącym okresem wstrzemięźliwości.

So. 25.02. godz.: 17.00 do 20.00

Krzysztof Książek – recital fortepianowy

Zapraszamy Państwa do Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie na recital fortepianowy z okazji 207. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Wystąpi znakomity pianista - Krzysztof Książek. Słowo o muzyce wygłosi Krystyna Pietranek-Kulis. Usłyszymy dzieła Chopina i Schumanna.

Nd. 26.02. godz.: 17:00

Galeria w Hallu. Tomasz Wójcicki – Sweetek

Wystawę prac Tomasza Wójcickiego „Miejsca i typy lubelskie końca XIX wieku na fotografii współczesnej, czyli obrazy na szkle, zdejmowane przy pomocy światła” będzie można oglądać w „Galerii w Hallu” do 26 lutego.

[Wernisaż: Pt. 27.01.] Potrwa do: Nd. 26.02.

Galeria w Hallu. Krzysztof Białowicz – Plakaty

Krzysztof Białowicz – Plakaty W 1991 roku ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, na kierunku grafika. Od 1997 roku pracuje na macierzystej uczelni — obecnie jako adiunkt i kierownik Zakładu Plastyki Intermedialnej. Zajmuje się szeroko rozumianą grafiką projektową, sztuką multimedialną i organizacją różnorodnych przedsięwzięć artystycznych dotyczących działań interdyscyplinarnych, animacji i projektowania graficznego. Od 2007… Read more »

Śr. 01.03. godz.: 18:00
Potrwa do: Nd. 26.03.

Galeria Foyer. Jagoda Kaszuba ‒ „KOBIETY”

Jagoda Kaszuba – „KOBIETY” Urodziła się w 1990 w Ostrowie Wielkopolskim. W 2014 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, collagem oraz mini instalacjami. W swoich pracach łączy różne media i techniki artystyczne – akwarele, gwasz, akryl, tusz, węgiel, ołówek, kredki.… Read more »

Śr. 01.03. godz.: 18:00
Potrwa do: Nd. 23.04.

Zbigniew Wodecki – koncert z okazji Dnia Kobiet

Od lat na polskiej scenie muzycznej, wykonawca takich przebojów, jak „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Chałupy” czy… „Pszczółka Maja”. Zawsze elegancki i uśmiechnięty, bawi swymi piosenkami kolejne pokolenia wiernych mu widzów i słuchaczy. Czyż może być lepszy prezent dla Waszych Pań na zbliżający się Dzień Kobiet?

Śr. 08.03. godz.: 18:00
Bilety: 80

Koncert z cyklu Happy Flower Music – Sasha Boole – gość specjalny z Ukrainy

Przed nami kolejny koncert z coraz bardziej popularnego cyklu Happy Flower Music. Tym razem wystąpi gość specjalny z Ukrainy - Sasha Boole.
Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha, King Dude albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Zapraszamy!

Pt. 24.03. godz.: 19:00
Bilety: sala studio, przedsprzedaż do 17 marca - 20.00 zł, od 18 marca - 25.00

Fotoplastikon „Wszystko dla Pań”

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na kolejny wykład popularno-naukowy z cyklu FOTOPLASTIKON. KALISZ NA FOTOGRAFIACH XIX I XX W.
Tym razem Anna Tabaka przedstawi temat „Wszystko dla Pań”.

Nd. 26.03. godz.: 17:00
Bilety: sala studio, wstęp wolny 0.00

XV Kaliski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w XV Kaliskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki, Młodzieżowym Domem Kultury oraz Urzędem Miejskim w Kaliszu.

Pt. 31.03. godz.: 08:30

Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori – koncert

Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej, który przełamuje standardy myślenia o muzyce dawnej. Zapraszamy!

So. 01.04. godz.: 19:00
Bilety: sala widowiskowa, 70.00

Spektakl dla dzieci pt.: „BARANKOWY GAIK” – Teatr Banasiów z Warszawy

Już wkrótce Wielkanoc. Zima ustępuje miejsca nadchodzącej Wiośnie, a sympatyczny Baranek - symbol nadchodzących Świąt - zaprasza najmłodszych widzów do śledzenia jego przygód. "Barankowy gaik" to kolejna propozycja z cyklu "Edukacja teatralna dzieci i młodzieży".

Cz. 06.04. godz.: 9.00 i 11.00

Koncert pieśni pasyjnych – Antonina Krzysztoń „GORZKIE ŻALE”

Znakomita polska pieśniarka nie po raz pierwszy gościć będzie na scenie Centrum Kultury i Sztuki. Do dziś pamiętamy jej piękne koncerty w latach 90-tych ubiegłego wieku. Warto więc w Wielkim Tygodniu posłuchać pieśni pasyjnych w jej niepowtarzalnej interpretacji.

Śr. 12.04. godz.: 19.00
Bilety: 30,- zł