Wydarzenia

z cyklu: Scena Studio zaprasza – koncert HIGHWAY

Zapraszamy na całoroczną podróż po gatunkach muzycznych i nowy cykl koncertów w sali studio...
Pierwszy koncert z cyklu: HIGHWAY – BLUES ROCK ZE ŚLĄSKA.
Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 - tych, bluesa i country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!

So. 30.09. godz.: 19:00
Bilety: przedsprzedaż od 15 sierpnia - 25 zł i od 23 września - 30

Mistrzyni czepców. Warsztaty haftowania i szycia czepców Stanisławy Kowalskiej z Goliny

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w 2017 roku warsztaty haftowania i układania czepców ludowych, które prowadzi Stanisława Kowalska, hafciarka z Goliny. Warsztaty odbywają się w Jarocińskim Ośrodku Kultury 2-3 razy w miesiącu od marca do grudnia 2017 roku. Na zajęciach będzie możliwość zaprojektowania, wyhaftowania i uszycia czepca ludowego z tiulu lub z płótna haftowanego techniką nasnuwaną (tzw. snutką golińską).

So. 07.10. godz.: 10:00

z cyklu: Scena Studio zaprasza – koncert BACK TO THE OCEAN

Tym razem, w ramach naszego cyklu wystąpi Agnieszka Olszewska-Kaczmarek, pseudonim artystyczny: BACK TO THE OCEAN - kompozytorka, autorka niebanalnych tekstów, instrumentalistka i wokalistka co w muzyce określa się mianem singer-songwriter.
Gatunek - alternative rock/pop, melodyjny soft-rock... Artystka zawita do CKiS z towarzyszeniem zespołu 4 muzyków.

Pt. 13.10. godz.: 19:00
Bilety: sprzedaż od 1 września - 30

Koncert pamięci Zbigniewa Wodeckiego

Studio Wokalno - Artystyczne Piano Song & Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wokalistów kaliskiego Studia Piano Song.

Nd. 15.10. godz.: 17:00
Bilety: 20

6.Kalisz Ambient Festiwal

Kalisz Ambient Festiwal to impreza kierowana do fanów muzyki ambientowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Przed nami 6. edycja festiwalu, która po raz drugi odbędzie się w Kaliskim Centrum Kultury i Sztuki.

Pt. 27.10. godz.: 17:00
So. 28.10. godz.: 19:00
Potrwa do: So. 28.10.

Z cyklu: „Świat w obiektywie” KURDYSTAN IRACKI

Przed nami ostatnie spotkanie z Jerzym Wierzbickim, fotografem i dokumentalistą. Tym razem zaprezentuje on świat Kurdów, żyjących w północnym Iraku, w większości przeciwników państwa islamskiego...
Dokumentacja - sierpień 2017

Pt. 01.12. godz.: 10:00
Bilety: wstęp wolny, o