IN TENEBRIS – wieczór autorski Teresy Rudowicz (Anety Kolańczyk) – fotorelacja

17 lutego 2019

Teresa Rudowicz, właściwie Aneta Kolańczyk – kaliska poetka, autorka opowiadań i animatorka kultury. Wiersze, opowiadania i recenzje publikowała m.in. w eleWatorze, Migotaniach, przejaśnieniach, Toposie, Twórczości. Jurorka konkursów poetyckich w tym Konkursu Poetyckiego im. Rodziny Wiłkomirskich. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka i współorganizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej odbywającego się w Kaliszu od 2011. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza 2012 w dziedzinie działalności literackiej i wydawniczej. Jej tomik Podobno jest taka rzeka został wyróżniony w 53. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2012

Podczas niedzielnego spotkania  zaprezentowane zostały dwie z trzech książek Teresy Rudowicz/Anety Kolańczyk, które ukazały się w 2018 roku.

Zbiór In Tenebris jest kolejną książką poetycką Teresy Rudowicz, a Takie sobie bajeczki przepięknie zilustrowane przez Annę Sitę, to jej debiut w roli autorki wierszy dla dzieci. Teksty usłyszeliśmy w interpretacji Beaty Wicenciak i Wiktora Górala, natomiast muzycznie spotkanie oprawili Janek Derbiszewski i Przemek Olek przy fortepianie, a Agata Plewińska i Wiktor Płuciennik przy mikrofonie – co oznacza, że w brawurowym wykonaniu duetu usłyszeliśmy kilka piosenek autorstwa Anety Teresy Rudowicz Kolańczyk.