BAJKOWTORKI w RUBINKOWEJ KRAINIE TĘCZY cz. 2

W każdy wtorek lipca zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na 2. edycję wakacji z kulturą i sztuką. "Bajkowtorkowe" seanse filmowe, warsztaty i zabawy mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi dziedzinami sztuki, pobudzanie artystycznej kreatywności oraz rozwój wyobraźni, zdolności plastycznych, aktorskich czy muzycznych...

[Od: Wt. 10.07.]
Bilety: Film w Kinie Centrum 8 zł, warsztaty i zabawy na placu przy CKiS wstęp wolny, 0,00

godz. 15.00 film w Kinie Centrum:

„Tęczowa Rubinka” – Kino Centrum

Tęczowa Rubinka jest taka jak wszystkie dzieci w jej wieku. Uwielbia podróże w głąb swojej wyobraźni, podczas których niesie pomoc swoim zabawkom. Gdy ktoś stamtąd potrzebuje pomocy, jej miś Ptyś sygnalizuje to migającym sercem na jego brzuszku i melodyjką. W czasie pobytu w Tęczowej Wiosce ( zwanej inaczej Krainą Tęczy) dziewczynka wciela się w rolę lekarza, fryzjera, szefa kuchni i strażaka, pomagając przyjaciołom wychodzić z opresji.

 LOT W PRZESTWORZACH

w odcinkach:

Tęczowy mini-golf
Sprawa skradzionych okularów
Lot w przestworzach
Suknia balowa
Gorączka tańca
Zapach w kryjówce

bilet w „bajkowtorkowej” cenie  tylko 8 zł

TUTAJ KUPISZ BILET ONLINE biletyonline2

za tydzień kolejne przygody Tęczowej Rubinki: „Za kulisami”

Bajkowtorki w Rubinkowej krainie tęczy cz. 3


godz. 16.00 – 19.00 warsztaty i zabawy z kulturą i sztuką na placu przy CKiS (wstęp wolny)

„Podwórko wyobraźni” – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Gdy odkrywasz pasję, zaczyna być tak mocno związana z Tobą, że staje się ona częścią Twojego życia. Z pasji i miłości do życia stworzone zostało Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, którego jestem opiekuńczym duchem.

Michał Malinowski

Michał Malinowski

opowiadacz, pedagog i pisarz. W 1997 roku wiedziony impulsem wyrusza do Papui Nowej Gwinei, gdzie spotyka tradycyjnych opowiadaczy i postanawia zarzucić dotychczasową pracę na rzecz poszukiwań i rozwoju tradycji słowa mówionego.

Poszukiwania rozpoczyna na Wydziale Folkloru i Mitologii na Harwardzie.

Wiedzę o storytellingu pogłębia podczas konsultacji u międzynarodowych ekspertów, ale też u licznych opowiadaczy z Indii, USA, Kanady czy krajów afrykańskich…

Tym razem Pan Michał zaprasza na warsztaty:

Teatrzyk Bajkowych Podróży

 

Kraina Bajkostworów

Bajkostwory to interaktywne pufy, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, o kształtach piesków, kotków czy afrykańskich zwierząt… Ich zadaniem jest interaktywne pobudzenie  myślenia dziecka rozwój wyobraźni i sensoryki oraz rozwój kinestetyczny  – fikołki, podskoki i inne szaleńcze zabawy to coś, co zajmie Twoje dziecko na długi czas i sprawi, że pokocha ono swoje bajkowe zwierzątko…

Bajkowe klocki MUBABAO

Klocki MuBaBaO to nowatorski pomysł połączenia zajęć kreacji mentalnej z kreacją motoryczną, sposób na pobudzenie u dziecka myślenia zarówno abstrakcyjnego jak i kontekstowego. Klocki mają rozmaite kształty i formy, dzięki czemu możliwe jest budowanie nawet wysokich i skomplikowanych konstrukcji.

www.mubabao.pl


„Podwodna przygoda Tolka i Felka” – duet Graf & Wypych

Terapeutyczny Teatr Magiczny – TherapyArt stworzony przez instruktorki teatralne: Agnieszkę Wypych oraz Majkę Graf angażuje się w działalność społeczną na rzecz dzieci i młodzieży.

Podwodna przygoda Tolka i Felka  spektakl – przygoda z opowieścią.

W Podwodnej Krainie warsztaty plastyczne

TherapyArt

 


„Ruszamy w przestworza” –TwojRobot.pl

Warsztaty i zabawy konstrukcyjne z klockami lego, mające na celu pobudzenie wyobraźni przestrzennej i manualnej dziecka. 

 

Budujemy statek kosmiczny

wykorzystując przy tym kilka zestawów klocków, z których powstaną moduły, finalnie połączone w jedną dużą konstrukcję.

www.twojrobot.pl

facebooktwojrobot.pl

 


„W stronę tęczy” – Uciechowo

 

W stronę tęczy

zabawy animacyjne z folią
latające kolorowe balony
zabawy z wiatrem
foliowe latawce

www.uciechowo.pl

facebookuciechowo

 


„Rubinka w kosmosie” – Była sobie Podróż

 

„Była sobie podróż” – to historia jednego marzenia, które urosło w sercu Karoliny Bazan i wykiełkowało. To marzenie, które zamieniła w zamiar. Jej misją jest praca z dziećmi i młodzieżą i kreowanie w nich postawy, że wszystko, absolutnie wszystko jest w życiu możliwe. Pragnie dzielić się radością, optymizmem i wiarą w marzenia. Marzenia nie spełniają się same, marzenia się spełnia dając z siebie wszystko.

 Rubinka w Kosmosie

to podróż w kosmos. Wykonamy kosmiczne lampiony.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

www.bylasobiepodroz.pl

facebookbylasobiepodroz

facebookdreamcatchersbykarolina

 


„Papierowa lala idzie na bal”- Patrycja Maszak

 

Patrycja Maszak

Grafik, malarz, rysownik. Od niedawna absolwentka poznańskiego Collegium da Vinci na kierunku grafika projektowa.

Papierowa lala idzie na bal

warsztaty plastyczne tworzenia lalek z papieru, balowych sukien i makijaży.

facebookPatMaszak


„Torba pełna kolorów” – Karolina Zuchniak

 jestem oligofrenopedagogiem, wieloletnim pracownikiem Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego. Praca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie prowokuje do kreatywnego działania i poszukiwania nowych form artystycznych.  W moim przypadku to idealne połączenie pasji i pracy zawodowej. Chcąc dotrzeć do świadomości moich uczniów, staram się rozbudzić poczucie ich estetyki. Nadawanie przedmiotom nowej formy, nowego przeznaczenia, czy wreszcie nowego życia sprawia, że świat wokół nas staje się jeszcze ciekawszy. Tak modny ostatnio trend ekologiczny jest idealną bazą do tworzenia ładniejszego świata z przedmiotami , które chcę uratować od zapomnienia. Dla mnie wszystko co drewniane, naturalne, zrobione własnoręcznie jest PIĘKNE. Szczęśliwy ten, kto  podobnie jak ja znajdzie także w tych ,, nowych ‘’ starych przedmiotach dusze  i cieszyć się będzie możliwością obcowania z nimi.

Karolina Zuchniak

Torba pełna kolorów

Podczas warsztatów dzieci będą mogły poczuć się jak projektanci niepowtarzalnych,  praktycznych i  ekologicznych toreb. Zaprojektują i wykonają według własnego pomysłu  torbę, która posłuży im przez długi czas. Twórcy będą mogli przy użyciu specjalnych farb  stworzyć  niepowtarzalne „Rubinkowe” torby na zakupy.

Poprzez zabawę wyobraźnią i paletę barw warsztaty mają edukować, uświadamiać  najmłodsze pokolenie, które poprzez  najmniejsze działania ma wpływ na wygląd naszej planety. Forma warsztatowa sprzyja stworzeniu dobrego klimatu do nauki postaw proekologicznych, a przede wszystkim zachęca uczestników do odpowiedzialnych i świadomych zachowań.


„Kolaże z Rubinkowej Krainy” – Karolina Czepkiewicz i Magdalena Jarek /  Studium Animatorów Kultury w Kaliszu.

Karolina Czepkiewicz – absolwentka filologii polskiej na WP-A UAM (specjalność dziennikarstwo i kreowanie wizerunku), świeżo upieczony grafik komputerowy a do tego miłośnik kultury – w szczególności kina, teatru i literatury. Przyszły animator działań teatralnych i fimowych (słuchaczka Studium Animatorów Kultury w Kaliszu). Uważny obserwator rzeczywistości z głową pełną pomysłów. Uważa, że najlepiej uczyć się przez doświadczanie, dlatego bierze udział w różnych warsztatach, wolontariatach i innych ciekawych projektach, które tworzą równie ciekawi i interesujący ludzie.

Magdalena Jarek – tańczy od wielu lat (m.in. taniec współczesny), początujacy aktor i przyszły animator działań teatralych. Jej celem jest pobudzanie ludzi do działań artystycznych poprzez dobrą zabawę. Ma masę pozytywnej energii. Uwielbia pracę z dziećmi oraz naleśniki z bitą śmietaną.

Kolaże z Rubinkowej  Krainy

warsztaty z tworzenia kolażu rozwijają małą motorykę i pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Każde dziecko będzie mogło poczuć się jak prawdziwy artysta wykonując swój własny kolaż. Podczas warsztatów dzieci przekonają się, że stara gazeta z obrazkami to kopalnia artystycznych skarbów, z których można zrobic coś wyjątkowego. Prace inspirowane będą opowieściami z Rubinkowej Krainy.

www.studium.pl

facebookstudium


„TĘCZOmalowanie” dziecięcych buziek – Marta Kaczmarek & Beata Solińska

Marta Kaczmarek plastyk, projektantka mody, pedagog.  Na co dzień uczy dzieci kreatywnego podejścia do sztuki.

Beata Solińska plastyk, oligofrenopedagog. Prowadzi zajęcia plastyczne  w MDK. Jej praca to równocześnie pasja. Lubi świat kolorowy,usłany  dziecięcymi uśmiechami.   TĘCZOmalowanie  artystyczne kolorowanie dziecięcych buziek we wszystkich barwach tęczy…


„KREDOWISKO”

uwolniony asfalt i nie tylko… do swobodnego rysowania kolorową kredą Rubinkowej krainy…


 „Co powinnam założyć?” – Kącik malucha z wydawnictwem Martel

Pomóż modelce wybrać strój!

Pomóż Rubince wybrać co ma założyć na bal.

Kącik malucha 

proste zadania dla najmłodszych i ich opiekunów z nagrodami od wydawnictwa „Martel”.

Stoisko wydawnictwa „Martel”

ksiażki dla dzieci do nabycia

w dobrej „bajkowtorkowej” cenie.


„FOTObajka”

 

Rubinka robi zdjęcia

zostań postacią z bajki

rodzinne bajkowe fotki

 


„Strefa relaksu”

do wyboru KAWIARENKA na tarasie lub „KOCYKOWANIE” na trawie w cieniu drzew

(kocyki, leżaki we własnym zakresie)

A w kawiarni pyszna kawa i ciastko w „bajkowtorkowej” cenie!


„Uwolniona książka”

miła niespodzianka od Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu w postaci „uwolnionych książek”

PRZYGARNIJ!

PRZECZYTAJ!

PODAJ DALEJ!


„Golden Live lody naturalne” 

 Zapraszamy również na pyszne lody, watę cukrową i popcorn

 

 


W przypadku deszczowej pogody

„RUBINKOWA KRAINA TĘCZY „ zaprasza  do wnętrz budynku  CKiS. 

Warsztaty odbędą się wówczas w formie ograniczonej, dostosowanej do wielkości pomieszczeń…

Dołącz do naszego wydarzenia na facebook:  Bajkowtorki w Rubinkowej Krainie Tęczy