Beltaine & Glendalough – irlandzka muzyka i taniec – koncert

Zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki na koncert Beltaine & Glendalough - niezwykłe zderzenie muzyki irlandzkiej i bretońskiej oraz tańca irlandzkiego na żywo.

[Od: Nd. 19.03.]
Bilety: sala widowiskowa, 40.00

Beltaine&Glendalough muzyka i taniec

BELTAINE to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny „world music”. Na scenie występuje już 15 lat!
Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

GLENDALOUGH – Łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.