Dużo kobiet, bo aż trzy…

Program muzyczno-kabaretowy, którego gospodarzem jest Artur Andrus. Do współpracy zaprosił trzy niezwykłe kobiety, które były lub są związane z kabaretem: Marię Czubaszek, Magdę Umer i Hannę Śleszyńską.

[Od: So. 05.03.]
Artur Andrus

Artur Andrus – znany i bardzo lubiany konferansjer programów kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek oraz niezwykle dowcipnych anegdot, skeczów i komentarzy na aktualne tematy, na co dzień związany z radiową „Trójką”, autor albumu „Myśliwiecka”, artysta multimedialny.
Maria Czubaszek-Karolak – pisarka i satyryk, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka, komentatorka i jurorka licznych przeglądów kabaretowych. Od roku 1966 związana z III Programem Polskiego Radia, znana z wielu tekstów satyrycznych prezentowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów oraz Powtórce z rozrywki. Prowadziła cykl audycji radiowych Bieg przez plotki. Jest autorką słuchowisk „Dym z papierosa”, „Małgorzaty jego życia”, „Serwus, jestem nerwus”. Autorka tekstów znanych piosenek śpiewanych przez Alibabki, Ewę Bem, Katarzynę Cerekwicką, Andrzeja Dąbrowskiego, Ewę Kuklińską, Grażynę Łobaszewską, Grzegorza Markowskiego, Krystynę Prońko, Ryszarda Rynkowskiego oraz zespoły Trubadurzy i Vox.
Magda Umer – absolwentka Wydziału Filologii UW, od początku związana z piosenką poetycką i kabaretami Abakus oraz studenckim klubem Stodoła. Wykonawczyni poezji śpiewanej – klasykiem tego gatunku jest jej song „Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie”. Do jej największych przebojów należą piosenki: „Jestem cała w twoich rękach”, „Dawno chyba”, „Oczy tej małej”, „Już szumią kasztany”. Dziennikarka, reżyser, scenarzystka, aktorka i autorka recitali oraz programów telewizyjnych. Wyreżyserowała spektakle: „Biała bluzka”, „Kobieta zawiedziona” z Krystyną Jandą oraz „Zimy żal” z Jeremim Przyborą, wielokrotnie prowadziła koncert finałowy konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Jest autorką tekstów piosenek: „Łza na rzęsie” i „Tak jak w kinie”. Zagrała także rolę Racheli w „Weselu” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Współpracowała z Agnieszką Osiecką, Zbigniewem Zamachowskim, Włodzimierzem Nahornym oraz Sewerynem Krajewskim.
Hanna Śleszyńska – aktorka teatralna, filmowa i kabaretowa, wykonawczyni piosenki aktorskiej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na scenie zadebiutowała w „Niebie zawiedzionych” Bertolta Brechta w reż. Leny Szurmiej, na deskach Teatru Ateneum. Występowała w teatrach warszawskich: Komedia, Za Daleki, Nowym, Rampa, Dramatycznym oraz Syrena. Szerokiej publiczności dała się poznać jako członkini grupy „Tercet czyli Kwartet”.

 

bilety – 100 zł