Estrada Folkloru w Moszczance i Skrzebowej

Czwarta z sześciu Estrad Folkloru 2019 odbędzie się w Moszczance i Skrzebowej koło Raszkowa, przy okazji Dożynek Wiejskich. Będziemy się bawić przy sporej dawce folkloru w wykonaniu regionalnych artystów z zespołów tanecznych, śpiewaczych oraz kapel ludowych, a także gościa z zagranicy.

[Od: Nd. 18.08.]
Bilety: wstęp wolny

Estrada Folkloru 2019

oraz IX Swojskie Spotkania z Folklorem i Dożynki Wiejskie (od godz. 14:30)

MOSZCZANKA i SKRZEBOWA koło Raszkowa

niedziela 18 sierpnia 2019, godz. 15:30

boiska sportowe

Swojacy tańczą lubelskie

Swojacy tańczą lubelskie

W Moszczance i Skrzebowej weźmiemy udział w zabawie przy muzyce regionalnych Kapel BRZEZINY z Brzezin, KALINA z Blizanowa oraz Dziecięcej Kapeli Dudziarskiej z Moszczanki. Zaśpiewają i zatańczą zespoły ludowe Zespół Pieśni i Tańca OŁOBOK, Zespół Tańca Ludowego SWOJACY z Moszczanki i Skrzebowej, Zespół Pieśni BRZEZINIANKI, Zespół Folklorystyczny KALINA z Blizanowa, Zespół z Kociny oraz solistka Janina Plichta z Czempisza. Do tańca w ramach „Tańców blisko ziemi” zagra Kapela z Kociny. Spotkamy się także z twórcami ludowymi (hafciarstwo) na Targach sztuki ludowej. Odbędą się Warsztaty z haftu nasnuwanego z hafciarką z Goliny.  Autorem plakatu Estrad Folkloru 2019 jest Krzysztof Rospondek. Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski.

potańcówka Tańce blisko ziemi

potańcówka Tańce blisko ziemi

W programie mnóstwo innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, m.in. loteria fantowa. Na zaproszenie Stowarzyszenia z Moszczanki i Skrzebowej wystąpi gość specjalny Zespół Tańca Ludowego DEĆKA Z KUNOVIC z Czech. Dodatkowo wystawa „Kobiety w Powstaniu Warszawskim” z zasobów Muzeum Niepodległości w Warszawie, a także pokaz zabytkowych pojazdów. Więcej: Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa

Zapraszają:

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa

 

Oglądaj także na facebook.com/Folklor-południowej-Wielkopolski

Partner medialny: RADIO CENTRUM www.rc.fm

WSTĘP WOLNY!


Estrady Folkloru odbywają się w ramach projektu Melodie stamtąd. Festiwal i Estrady Folkloru Ziemi Kaliskiej. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu EtnoPolska 2019.