wydarzenie: koncert

43. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”

SCHOLA CANTORUM to SZKOŁA ŚPIEWAKÓW Skąd nazwa, ktoś zapyta? Nadana została przez Harcerski Zespół Muzyki Dawnej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego w Poznaniu podczas pierwszego przeglądu, który odbył się w teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. W akcie nadania napisano: „Jako wyraz szczególnego wyróżnienia przyjęliśmy fakt, że nazwa naszego zespołu „Schola Cantorum” patronować będzie Ogólnopolskiemu Przeglądowi Uczniowskich Kameralnych… Read more »

Michał Drewnowski „Chopin – inspiracje, rezonans” – koncert fortepianowy KONCERT ODWOŁANY

Szanowni Państwo, z wielką przykrością informujemy, że w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi na terenie Polski podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertu. Kasa CKiS zwraca wpłaty za zakupione bilety. Za niedogodności bardzo przepraszamy. O ewentualnym nowym terminie oraz kolejnych zmianach w repertuarze będziemy informować na bieżąco.   W programie: Jan Sebastian Bach: F. Busoni: Ich ruf… Read more »

Cisza Jak Ta – koncert z okazji Dnia Kobiet

Zobacz fragment KONCERTU Cisza Jak Ta na naszym YouTube! Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery. Premiera 27.03.2021 godzina 19.30: https://youtu.be/1CfSDv-JC6s Założony w 2003 w Kołobrzegu zespół wykonuje poezję śpiewaną i piosenkę poetycką. Tworzy aranżacje muzyczne do wierszy poetów polskich XX wieku, takich jak Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka,… Read more »

Z cyklu Scena Studio zaprasza – RIFFERTONE

Zobacz KONCERT RIFFERTONE na naszym YouTube! Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery koncertu. Premiera 20.03.2021 godzina 21.00: https://youtu.be/paXhatlyHyo Zaproszenie od zespołu. 📣  #SubskrybujKulture   i daj „łapkę w górę” 👍 Riffertone zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka w 2006 roku. Zespół Riffertone na swoich koncertach prezentuje kompozycje sięgające… Read more »

Z cyklu Scena Studio zaprasza – CASTLE DREAMS koncert online

Zobacz KONCERT CASTLE DREAMS na naszym YouTube! Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery koncertu. Premiera 26.02.2021 godzina 21.00: Zaproszenie od zespołu. 📣  Subskrybuj nasz kanał 👈  i daj „łapkę w górę” 👍 CASTLE DREAMS Zespół został stworzony w 2008 roku we Wrocławiu przez gitarzystę i kompozytora Grzegorza Buczkowskiego. Czołowi muzycy zespołu to Grzegorz Buczkowski –… Read more »

z cyklu: Kaliskie Koncerty Akustyczne – DIAPOSITIVE koncert online

Zobacz koncert DIAPOSITIVE na naszym YouTube! Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery koncertu. 📣  Subskrybuj nasz kanał 👈  i daj „łapkę w górę” 👍 Zespół Diapositive powstał pod koniec 2014 roku w Krakowie. Ich muzyka to mieszanka rocka i bluesa, ich teksty – o zwykłych ludziach, życiu, przypadkowych sytuacjach, myślach, stop-klatkach, snach, marzeniach i pragnieniach… Read more »

z cyklu: Kaliskie Koncerty Akustyczne – CHEAP TOBACCO koncert online

  Zobacz koncert Cheap Tobacco na naszym YouTube! Pamiętaj o włączeniu powiadomienia, aby nie przegapić premiery koncertu. 📣  Subskrybuj nasz kanał 👈  i daj „łapkę w górę” 👍 CHEAP TOBACCO NOMINOWANI DO FRYDERYKA 2019! Nadzieja roku według kwartalnika „Teraz Rock”, porównywani do The Black Keys. Nie da się ich łatwo zaszufladkować, zwłaszcza, że każdy koncert to zupełnie… Read more »

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – NIEDZIELA

Obejrzyj czwarty dzień Festiwalu na naszym YouTube! Andrzej Jagodziński Trio „Bach” Andrzej Jagodziński – fortepian Adam Cegielski – kontrabas Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja Trio pianisty Andrzeja Jagodzińskiego powstało w roku 1993. W jego skład weszli doświadczeni muzycy należący do ścisłego polskiego topu – basista Adam Cegielski oraz legendarny perkusista Czesław „Mały” Bartkowski. Już rok… Read more »

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – SOBOTA

Obejrzyj trzeci dzień Festiwalu na naszym YouTube! ILONA DAMIĘCKA TRIO Ilona Damięcka – p Michał Jaros – b Krzysztof Szmańda – dr Należy do czołówki polskiej pianistyki jazzowej, w programie kaliskiego festiwalu pojawiła się po raz pierwszy jedenaście lat temu. Wystąpiła wówczas ze swoim kwartetem, którego gościem specjalnym był saksofonista Maciej Sikała. Teraz na głównej… Read more »

47. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – PIĄTEK

Obejrzyj drugi dzień Festiwalu na naszym YouTube! DOMINIK WANIA Dominik Wania – fortepian solo Należy do największych indywidualności naszej sceny, bogatej przecież w mistrzów klawiatury. Jest pianistą wszechstronnym, wykształconym klasycznie, rozchwytywanym muzykiem sesyjnym, a jednocześnie oryginalnym twórcą dysponującym własnym językiem muzycznym. Wydanym we wrześniu tego roku autorskim albumem „Lonely Shadows” wpisał się Dominik Wania na… Read more »