wydarzenie: koncert

Z cyklu Scena Studio zaprasza – Rattlesnake

Rattlesnake! To klasyczne power trio. Ich muzyka jak sami mawiają to „dźwięki z pogranicza” w stylu vintage, bazujące na bluesie i rock’n roll’u. Grupa charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym stylem o nazwie tex/snake/vintage/massacre, wprowadzając publikę w klimat lat 60. Jednym z wielu powodów, za który ludzie kochają ten zespół jest ciekawy i imponujący image, który już… Read more »

Irena Santor „Świątecznie i przebojowo”

Nie sposób wyliczyć wybitnych osiągnięć, które składają się na trwającą od kilku dekad karierę Artystki. Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej… Read more »

46. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – NIEDZIELA

Kuba Stankiewicz Quartet Kuba Stankiewicz, wybitny pianista i kompozytor. Od wielu lat zajmuje niepodważalną pozycję wśród polskich pianistów jazzowych należąc do ścisłej czołówki. Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki i przestrzeni. Pianistyka Kuby Stankiewicza, choć wyrasta z klasycznych amerykańskich wzorów, częściej zmierza w stronę romantycznej liryki niż dynamicznych ekstremów.… Read more »

46. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – SOBOTA

GODZ. 13:00 • sala studio „Legenda Mietka Kosza” Marianna Wróblewska jest jedną z najciekawszych i najwybitniejszych postaci polskie sceny jazzu. Zaczynała od piosenki jeszcze w 1963 roku na II Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazła się w Złotej Dziesiątce obok takich postaci jak Ada Rusowicz, Halina Frąckowiak czy Katarzyna Sobczyk. Partnerujący jej muzycy odkryli,… Read more »

46. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych – PIĄTEK

Kasia Pietrzko – Bronisław Suchanek Duo Kasia Pietrzko – pianistka, aranżerka i kompozytorka, nowa nadzieja polskiego jazzu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bielsku-Białej. W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych charakteryzuje ją zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność. Uczestniczyła  w warsztatach muzycznych,… Read more »

2. Festiwal Polskiego Radia Chopin

W tym roku, w ramach Festiwalu, odbędą się dwa koncerty z improwizacjami (Kuby Stankiewicza z zespołem oraz duetu Aleksander Dębicz – Marcin Zdunik) oraz cztery recitale fortepianowe w wykonaniu Piotra Sałajczyka, Macieja Grzybowskiego, Julii Kociuban i na samo zakończenie – sensacja! – jednego z największych wirtuozów naszych czasów Evgenija Bozhanova. Koncert inauguracyjny uświetni prawykonanie napisanej… Read more »

MUZYCZNE ZADUSZKI – historia polskiej piosenki

Historia polskiej piosenki Zaczniemy od  niezapomnianych piosenek 20 – lecia międzywojennego.  W koncercie usłyszymy również piosenki takich artystów jak Czesław Niemen, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha , Tadeusz Nalepa, Kora ,Ryszard Riedel,  Zbigniew Wodecki i wielu innych… Nie zabraknie anegdot, ciekawostek na temat Ikon polskiej piosenki i czasów w  których tworzyli. Pomysłodawcą  i kierownikiem  muzycznym koncertu… Read more »

EABS plays Sun Ra cosmic songbook – koncert premierowy

SUN RA ARKESTRA LIVE IN KALISZ 1986 PREMIERA 18:00 – sala studio CKiS (wstęp wolny) Panel dyskusyjny / DJ set Mateusz Surma (Lanquidity) Mateusz Surma i Sebastian Jóźwiak opowiedzą historie koncertu i o tym jak powstała płyta Sun Ra – Live in Kalisz 1986. 20:00 – sala widowiskowa CKiS koncert premierowy „EABS plays Sun Ra cosmic… Read more »

30. SACROSONG – spotkanie organizatorów. Koncert PATRYCJI KLIBER i zespołu AGNUS DEI

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dzieje kaliskiego SACROSONGU wspominać będą jego twórcy, organizatorzy i jurorzy: ks. proboszcz Stanisław Tofil, b. dyrektor CKiS Lechosław Ochocki, prof. Kazimierz Madziała, p. Maria Pawelec – dyrektor PSM I i II stopnia w Kaliszu, a spotkanie poprowadzą Joanna Walczak i Andrzej Tylczyński. Nie może naturalnie zabraknąć akcentów muzycznych. W krótkich… Read more »