wydarzenie: wystawa

Galeria w Hallu. Jolanta Chowańska – fotografia

Jolanta Chowańska jest kaliszanką, absolwentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Wykształcenie politechniczne zdobyła we Wrocławiu. Od roku 2010 jest prezesem Stowarzyszenia Fotograficznego Poza Kadrem w Kaliszu. Dwukrotną laureatką pierwszego miejsca w konkursie fotografii „W Obiektywie” (OKP Wieża Ciśnień, Kalisz). Amatorką klasycznej czarno-białej fotografii. Na wystawie zaprezentuje dwa cykle. Pierwszy z nich zatytułowany „W Połowie Drogi” jest opowieścią… Read more »

Galeria Foyer. Franciszek Kupczyk „Pejzaż bez ciebie”

„Pejzaż bez ciebie” to cykl czarno białych fotografii autorstwa Franciszka Kupczyka, wykonanych w różnych okresach czasu. Autor jest niezależnym fotografem zajmującym się przede wszystkim dokumentem i reportażem, ale w jego zbiorach nie brakuje również obrazów związanych z krajobrazem i naturą. Pejzaże, które możemy zobaczyć na wystawie znajdują się jakby poza czasem i przestrzenią, pozostawiając odbiorcę… Read more »

24. LA STRADA!

W programie tegorocznej LA STRADY znajdą się propozycje dla każdego – zarówno dla widza zainteresowanego tym, co aktualnie dzieje się w teatrze ulicznym, jak też dla zwykłego przechodnia. LA STRADĘ otworzy parada uliczna, którą poprowadzi legendarny już klaun PINEZKA. Pokaże on również swój najnowszy spektakl pt. „Pan Twardowski”, wykorzystując po mistrzowsku technikę marionetek. Pierwszy i… Read more »

Galeria w Hallu. Michał Kwiatkowski „Granice Perspektyw”

Michał Kwiatkowski dotychczas prezentował swoje prace na wystawach w Pradze, Porto, Kudowie Zdrój i Wrocławiu. Po raz pierwszy pokazuje je w rodzinnym mieście, do którego wrócił nie od razu po studiach. Wcześniej związany był (i jest nadal) m.in. z międzynarodową platformą artystyczną, teatralno-muzyczną, pod nazwą Flying Freedom Festival. W „Galerii w Hallu” oglądamy jego najnowszy… Read more »

Galeria w Hallu. Tadeusz Żaczek „Duchowe pogranicze”

Tadeusz Żaczek „Duchowe pogranicze” Wernisaż: 29.03.2017, godz.18.00 Wystawa czynna: 29.03.-23.04.2017 Wystawa składa się z kilkudziesięciu nastrojowych, czarno-białych fotografii wykonanych przez jednego z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu pięciu lat zajmuje się zawodowo fotografią dokumentalną, rejestrując relacje na styku człowiek – religia. Prace, które zostały wybrane z bogatego archiwum autora pozwalają spotkać się… Read more »

Galeria Foyer. Jagoda Kaszuba ‒ „KOBIETY”

Jagoda Kaszuba – „KOBIETY” Urodziła się w 1990 w Ostrowie Wielkopolskim. W 2014 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, collagem oraz mini instalacjami. W swoich pracach łączy różne media i techniki artystyczne – akwarele, gwasz, akryl, tusz, węgiel, ołówek, kredki.… Read more »

Galeria w Hallu. Krzysztof Białowicz – Plakaty

Krzysztof Białowicz – Plakaty W 1991 roku ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, na kierunku grafika. Od 1997 roku pracuje na macierzystej uczelni — obecnie jako adiunkt i kierownik Zakładu Plastyki Intermedialnej. Zajmuje się szeroko rozumianą grafiką projektową, sztuką multimedialną i organizacją różnorodnych przedsięwzięć artystycznych dotyczących działań interdyscyplinarnych, animacji i projektowania graficznego. Od 2007… Read more »

Galeria w Hallu. Tomasz Wójcicki – Sweetek

Tomasz Wójcicki – Sweetek „Miejsca i typy lubelskie końca XIX wieku na fotografii współczesnej, czyli obrazy na szkle, zdejmowane przy pomocy światła” wernisaż 27.01.2017, godz. 18.00 wystawa czynna 27.01. – 26.02. Wystawa fotograficzna, na której zaprezentowane zostaną prace wykonane techniką mokrego kolodionu, na wyczernionych asfaltem syryjskim szklanych płytach. W procesie tym powstaje jeden, unikatowy egzemplarz… Read more »

Galeria w Hallu. XVI Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu – prace nagrodzone i wyróżnione.

Galeria w Hallu XVI Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu – prace nagrodzone i wyróżnione wernisaż 14.12.2016, godz. 18.00 wystawa czynna od 14.12.2016 do 22.01.2017 Na wystawie zaprezentowanych jest ponad 80 nagrodzonych i wyróżnionych grafik i exlibrisów zachwycających nie tylko treścią, ale i doskonałą techniką, wykonanych przez artystów pochodzących nie tylko z Polski, ale… Read more »

„Poezja jazzu” Arkady Mitnik (Holandia), Jarosław Rerych (Polska) – wystawa towarzysząca 43. MFPJ

Podczas festiwalu, którego najważniejszym elementem są koncerty, chyba nie wszyscy zwracają uwagę na to, co prezentowane jest w obu galeriach Centrum Kultury i Sztuki, które przede wszystkim są korytarzami wiodącymi do Sali Studio i głównej Sali Widowiskowej. Tym bardziej warto zauważyć, że podczas imprezy otwarto wystawę dwóch fotografów. Jednym z nich jest przyjeżdżający od kilku… Read more »