wydarzenie: wystawa

Galeria CKiS. Arti Grabowski „Fuksy 2”.

Twórczość Artiego Grabowskiego wzbudza w środowisku artystycznym sprzeczne uczucia. Jedni uwielbiają go za charyzmę, zaangażowanie, energię, ciągły niedosyt i spowodowane nim poszukiwania. Inni uważają, że jego performance zostawiają niedosyt, że są zbyt chaotyczne, siłowe, że nie zawierają łatwo ujmowalnego przesłania lub że przesłanie to jest zbyt mało wysublimowane. Ta ambiwalencja wynika zapewne z odmiennego u… Read more »

Galeria w Hallu. Przemysław Szydłowski „Plakat lubi skakać”

wystawa czynna 21.10-22.11.2020 Przemysław Szydłowski – absolwent malarstwa oraz Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, edukacją artystyczną, grafiką. Współpracuje ze stowarzyszeniami i fundacjami, prowadząc warsztaty artystyczne, uczestnicząc w międzynarodowych projektach wymiany młodzieży. Plakat jest dla mnie wyzwaniem, niezależnie od tego, czy jest to moja wersja do filmu Spielberga, czy afisz na… Read more »

Galeria Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Elżbieta Wasyłyk „Chopin; malarstwo i muzyka”

Malarka, poetka, teoretyk sztuki, dr hab. prof. Akademii Sztuki w Szczecinie. W 2017 roku otrzymała Nagrodą Marszałka Województwa Wielkopolskiego za całokształt pracy twórczej. W dziedzinie sztuki jest autorką kilku rozległych cykli malarskich min.: Pascha, Kształt obecności, Re-Kreacja-Misterium osoby, Chopin, Ćwiczenia duchowe i Forma Dei. Wykonała rozległą polichromię w kaplicy kościoła Bożego Ciała w Szczecinie. Jest… Read more »

Galeria w Hallu. „Kaliszanie Kaliszanom” – akcja społeczna pt. „Podziel się Swoją historią”

Fotografie, które warto ocalić… W każdym rodzinnym albumie, starej szkatułce, pudełku ,,po butach” czy zagraconej szufladzie z pamiątkami są takie fotografie, które warto ocalić od zapomnienia. Pochodzą one zazwyczaj sprzed wielu lat, a czasem nawet wieków. Są to z reguły portrety i sceny rodzinne, także inne sceny uliczne czy rodzajowe, które przypominają nam ówczesną modę i zwyczaje,… Read more »

Galeria w Hallu. Stanisław Kulawiak „Relacje uliczne”

wystawa czynna od 29.01. do 23.02.2020 wernisaż: 29.01.2020, godz. 18:00 Fotografie, które Stanisław Kulawiak wystawia pod tytułem Relacje uliczne, wykonane zostały w latach 1990–2016 i są konsekwentną kontynuacją jego działalności z lat 1974–1989, którą podsumował albumem Na peryferiach PRL. Główny nurt jego twórczości to dokumentowanie scen związanych z codzienną obyczajowością spotykaną na terenach wiejskich, a… Read more »

Galeria w Hallu. XVII Międzynarodowy Konkurs Małej Formy Graficznej – prace nagrodzone, wyróżnione i nominowane

wystawa czynna 18.12.2019 – 26.01.2020 Wystawa składa się z ponad 120 nagrodzonych, wyróżnionych i nominowanych grafik i ekslibrisów, nadesłanych na konkurs organizowany przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na ekspozycji, prezentowane są zachwycające doskonałą techniką prace, nie tylko z Polski, ale także odległych zakątków świata. Znajdziemy wśród nich nagrodzone grafiki Karela Musila, Hanny T.Głowackiej, Viniciusa Libardoni,… Read more »

Galeria w Hallu. Tadeusz Topolski „Droga zawsze…”

wernisaż: 23.10.2019, godz. 18.00 wystawa czynna: 23.10.-10.11.2019 „W fotograficznej działalności Tadeusza Topolskiego cechy łączące jego prace to: wyraźne odwoływanie się do tradycji, silny dystans do łatwości jej uprawiania i poszukiwanie w werystycznej konieczności medium uniwersalizujących metafor. Autor stawiając na pozornie proste znaki, stara się zgłębiać ich znaczenie, ale bez odwoływania się do wyraźnych przesłań. W… Read more »

Fryderyk Chopin – nostalgia kompozytora w obrazach fotograficznych Tomka Sikory

wystawa czynna: 20.09. – 20.10.2019 Galerie Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie „Rok 1968… Poraz pierwszy wyjeżdżam z Polski. Los rzuca mnie odrazu w kompletnie baśniowy kraj północnej Afryki – Tunezję. Jestem zafascynowany odkryciem zupełnie innej kultury. Otoczony palmami, ludźmi innego koloru skóry w białych dżelabijach, rozgrzany wysoką temperaturą i przesiąknięty pustynnym piaskiem, czuję się… Read more »

Galeria w Halu. Adam Polkowski „Skreślone życie”.

wernisaż: 25.09.2019, godz.18.00 wystawa czynna: 25.09.-20.10.2019 Adam Polkowski, rocznik 80′. Ilustrator, rysownik komiksowy oraz satyryczny. Laureat Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Wystawa rysunków satyrycznych, komiksów oraz ilustracji  w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu obejmie okres ponad dziesięciu lat twórczości kaliskiego rysownika. Znajdą się na niej komiksy tworzone dla czasopism ogólnopolskich jak i zagranicznych, plansze… Read more »

Galeria Foyer „Światłem zapisane”

Ogłoszony w czerwcu 2018 r. IV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Światłem zapisane” w zamyśle organizatora – Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków był przeglądem dokonań i prezentacją dorobku artystów z całego kraju, mającym na celu integrację miłośników fotografii. Artyści pokazują otaczającą rzeczywistość lub świat wyimaginowany w wyobraźni, tak aby światło było podmiotem fotografii (foto-grafiki) lub pewnym odniesieniem. Jednak… Read more »