wydarzenie: wystawa

Galeria w Hallu. Tomasz Sobecki „Kolor wiatru”.

wystawa czynna 7.11.-18.11.2018 wernisaż 7.11.2018, godz.18.00 Cykl fotogramów zatytułowany „Kolor wiatru” powstał w swym zasadniczym kształcie w latach 1995-1996. Niektóre z prac powstały w formie przeźroczy 2-3 lata wcześniej. Zasadniczym przesłaniem cyklu jest postrzeganie przyrody przez jej dynamikę. Trudno zauważalne z perspektywy ludzkiego życia przemiany przyrody zachodzące w geologicznej skali czasu są akcentowane poprzez fotografię… Read more »

Galerie w Hallu i Foyer. Adam Fołtarz „Eroticon”.

Adam Fołtarz „Eroticon” wernisaż: 10.10.2018, godz.18.00 wystawa czynna: 10.10.2018 – 4.11.2018 Urodzony w 1948 r. w Częstochowie. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1976 r. w Pracowni Architektury Wnętrz prof. Jana Budziły. W latach 1998 – 2013 pracował w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Obecnie… Read more »

Galeria w Hallu. Wystawa plakatów typograficznych.

W plakacie typograficznym litera i słowo są jednocześnie nośnikami informacji i elementami kompozycji obrazu. Dynamiczny rozwój projektowania typograficznego łączy się z ruchem awangardy artystycznej początku XX w. Konstruktywizm, zapoczątkowany w Rosji i kontynuowany w Niemczech przez Bauhaus, wyznaczał prymat funkcjonalności i opierał się na geometrycznej abstrakcji. W Polsce międzywojennej dzięki Władysławowi Strzemińskiemu i Katarzynie Kobro… Read more »

Galeria w Hallu. La Strada – wystawa plakatów.

Na początku było logo LA STRADY – festiwalu, który w 1994 roku dopiero się rodził, a dziś doczekał się 25. edycji. Sympatyczny klaun, autorstwa Majki Czyżak, z filuternym uśmiechem uchylał drzwi i zapraszał na ulicę – a poniekąd w przyszłość. Pojawiał się w kolejnych latach na plakatach Majki, będących równocześnie afiszami informującymi o programie festiwalu.… Read more »

Galeria w Hallu. Elżbieta Szwarc-Jarosik „Zapisane kreską, kolorem i światłem”.

wernisaż 9.05.2018, godz. 18.00 wystawa czynna: 9.05.2018- 10.06.2018 Elżbieta Szwarc-Jarosik studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tam również uzyskała tytuł doktora sztuki na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Tkaniny. Do 2012 r. pracowała na stanowisku adiunkta na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym UAM w Kaliszu. Uprawia tkaninę, malarstwo, rysunek. Na wystawie zaprezentuje swoje najnowsze prace wykonane… Read more »

Galeria w Hallu. „Buntownicy i Marzyciele”.

Wystawa czynna: 11.04.2018 – 25.04.2018 Wystawa prezentuje dorobek twórców działających poza głównym nurtem fotograficznego przemysłu wystawienniczego. Przedstawiciele niezależnych środowisk fotograficznych; Kolektywu Fotograficznego Świetlica oraz Ośrodka Myśli i Działań Fotograficznych Ciemnica przy wsparciu WBPiCAK w Poznaniu przygotowali wystawę, do której zostały zaproszone osoby używające fotografii, w sposób odmienny od dominujących dziś tendencji. Bunt rozumiany jest tu,… Read more »

Galeria w Hallu. Motywy mitologiczne w małej formie graficznej

Wystawa czynna: 28.02. – 8.04.2018 Wystawa przenosi nas w antyczny świat bogów i herosów, który dzięki swojej ponadczasowości jest częstym źródłem inspiracji dla artystów. W prezentowanych grafikach możemy dostrzec opowieści mające symboliczny i metaforyczny charakter, nawiązujące do znanych z mitologii postaci: Orfeusza i Eurydyki, Zeusa i Ledy, Meduzy, Posejdona, Ikara, Minotaura i wielu innych. Prezentowane… Read more »

Galeria w Hallu. Grzegorz Jerzy Kosmala „Strefy widzenia”.

Wernisaż 24.01.2018, godz. 18.00 Wystawa czynna 24.01.2018 – 25.02.2018 „Tematem fotografii Grzegorza Jerzego Kosmali są obiekty z czasów zaprzeszłych, często z zatartą tożsamością i trudną do zrekonstruowania fizycznością. Porzucone przez człowieka i historię, zakorzenione w swoje magiczne miejsca upiornie trwają w niebycie jako prowokacja dla światłoczułego artysty. Wizualne szaleństwo z wykorzystaniem klasycznych sposobów obrazowania stało… Read more »

Galeria w Hallu. „Z plakatem po Polsce” – wystawa plakatów turystycznych.

Plakat polski zdobył rangę i uznanie dzięki najwyższym walorom artystycznym oraz swojej odrębności, dostrzeżonej za granicą. Międzynarodowy sukces plakatu wykorzystany został do turystycznej promocji Polski. Obok funkcji użytkowej rozumianej jako przekaz informacji, cechowała go swobodna gra wyobraźni i skojarzeń. Powstały dzieła pełne ekspresji, humoru i wdzięku. Na przełomie lat 60 i 70-tych XX wieku plakaty… Read more »