wydarzenie: wystawa

Galeria Foyer „Światłem zapisane”

Ogłoszony w czerwcu 2018 r. IV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Światłem zapisane” w zamyśle organizatora – Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków był przeglądem dokonań i prezentacją dorobku artystów z całego kraju, mającym na celu integrację miłośników fotografii. Artyści pokazują otaczającą rzeczywistość lub świat wyimaginowany w wyobraźni, tak aby światło było podmiotem fotografii (foto-grafiki) lub pewnym odniesieniem. Jednak… Read more »

Galeria w Hallu. Waldemar Świerzy „Portrety“.

wystawa czynna: 17.07.-22.09.2019 Waldemar Świerzy,  jeden z najwybitniejszych twórców polskiej szkoły plakatu. Na stałe wprowadził do plakatu koncepcję portretu jako znaku graficznego. Waldemar Świerzy (1931-2013) studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach (filia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie). Grafiki uczył się w pracowni profesora Józefa Mroszczaka, malarstwa u Rafała Pomorskiego. Dyplom z grafiki obronił w 1952… Read more »

Galeria Foyer. „70 lat PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu – wystawa jubileuszowa”.

wystawa czynna: 19.06. – 31.08.2019 Przygotowane plansze pokazują jak biblioteka zmieniała się wraz z upływem czasu oraz jak urastała do rangi jednej z najlepszych bibliotek pedagogicznych. Wystawa powstała w oparciu o fotografie obrazujące działalność biblioteki w minionym 70-leciu. Kuratorka wystawy, dr Bogumiła Celer skupiła się na pokazaniu historii placówki. Na pierwszych antyramach znajdują się sylwetki… Read more »

Galeria w Hallu. „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem” – wystawa retrospektywna Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.

wernisaż 12.06.2019, godz.12.00 wystawa czynna 12.06.-14.07.2019 Głównym założeniem organizatorów było zainspirowanie uczniów liceów plastycznych w całej Polsce twórczością wybitnego kaliskiego artysty – Tadeusza Kulisiewicza. Stąd pomysł na konkurs, chyba jedyny w Polsce, w którym ocenie jury poddane są szkice. Przygotowania do czwartej edycji konkursu trwają. W listopadzie 2019 będzie możliwość zobaczyć w naszym mieście rysunki… Read more »

Galeria Foyer „Oaza wolności” Henryk Król

wystawa czynna 26.04-9.06. Henryk Król – urodził się 14 lipca 1949 roku w Trzciance. Absolwent Państwowej Szkoły Architektury w Gorzowie Wlkp. oraz Studium Fotografii i Filmu COMUK w Warszawie. Od 1984 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1975 roku instruktor fotografii w Trzcianeckim Domu Kultury. Założyciel grupy twórczej „Queer – 3” działającej w latach… Read more »

Galeria w Hallu. „Pięć spojrzeń – Rogaliński Park Krajobrazowy”

wystawa czynna 8.05.-9.06.2019 Wystawa „Pięć spojrzeń” to blisko pięćdziesiąt prac będących efektem indywidualnej pracy kilku autorek, które łączy pasja do fotografii: Agnieszki Mandeckiej, Darii Grześkowiak, Hanny Strzykowskiej, Marty Strzykowskiej oraz Moniki Rogalskiej. Znakomite kadry ukazujące bogactwo przyrodnicze Rogalińskiego Parku Krajobrazowego zostały wykonane pod pieczą Elizeusza i Pawła Cieślików. Prace, które możemy zobaczyć przedstawiają w różnych… Read more »

Galeria w Hallu. Wojciech Sternak – Podwójna droga. Od Baraniej Góry na Hel.

wernisaż 10.04.2019, godz. 18.00 wystawa czynna: 10.04-5.05.2019 Wojciech Sternak – fotograf i kulturoznawca. W 2006 roku wydał pierwszy polski album o katastrofie czarnobylskiej „Cień Czarnobyla”. W 2013 roku zaprezentował w PME w Warszawie dokumentalny projekt „Dopóki. Wisła” opowiadający o Polsce z perspektywy naszej największej rzeki. Od 2014 tworzy wielowątkowy cykl badający wzajemne wpływy podróży i… Read more »

Galeria w Hallu. „Pyzdry” – wystawa poplenerowa uczniów Liceum Plastycznego im. T. Kulisiewicza w Kaliszu.

wernisaż: 27.03.2019, godz.12.00 wystawa czynna: 27.03.-7.04.2019 Wystawa jest efektem pracy uczniów Liceum Plastycznego im. T. Kulisiewicza w Kaliszu. Młodzi artyści wzięli udział w plenerze rysunkowo-malarskim, w urokliwej miejscowości położonej nad rozlewiskiem rzeki Warty w powiecie wrzesińskim, w Pyzdrach. Plener, organizowany przez szkołę w ramach realizowanego kształcenia, odbył się dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2017 roku… Read more »

Galeria w Hallu. Ada Widawska „TWARZE AZJI i czajnik”.

Wystawa czynna 6.03.2019-24.03.2019 Ciekawość świata jest motorem napędzającym mnie do kolejnych, niskobudżetowych podróży. Doświadczanie innych kultur, zwyczajów, religii, poznawanie zwykłych ludzi i ich życia zawsze przyprawia mnie o dreszczyk emocji i daje poczucie wolności. Do tego odmienna przyroda, inny klimat, smaki i zapachy wciąż kuszą, aby założyć plecak na plecy, wziąć parę dolarów i ruszyć… Read more »

Galeria Foyer – 11. Międzynarodowe Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko”

Biennale zostało zorganizowane przez Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) oraz Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu RP i Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Na konkurs nadeszły 752 zdjęcia 274 autorów z czego jury  w składzie: Mieczysław Cybulski (AFIAP, AFRP prezes Fotoklubu RP – przewodniczący), Małgorzata Dołowska (AFRP Fotoklub RP,… Read more »