Konsultacje z tańca ludowego

19 marca 2016
Krotoszanie

 

To pierwsze w tym roku konsultacje dla zespołów ludowych organizowane przez CKiS w Kaliszu. W roli konsultanta wystąpił etnochoreograf i folklorysta Sławomir Pawliński z WBPiCAK w Poznaniu, który kilkukrotnie gościł już na warsztatach folklorystycznych i jest jurorem Biesiady Folkloru w Brzezinach.

Żychlinioki

Żychlinioki

 

W konsultacjach, które mają formę bezpośredniego spotkania z członkami zespołów tradycyjnych, uczestniczyły trzy ośrodki tańca w Południowej Wielkopolsce.

 

„Żychlinioki” zaprezentowały w Krzywosądowie w gminie Gołuchów dwie grupy wiekowe w tańcach wielkopolskich.

 

Krotoszanie

Krotoszanie

 

W Zespole Tańca Ludowego „Krotoszanie” w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury rodzime tańce pokazała grupa młodsza, a starsza – oprócz Wielkopolski – tańczyła Kaszuby i krakowiaka.

 

Obejrzyj FILMY z konsultacji

 

 

Ołobok

Ołobok

Najstarszy w regionie, blisko 60-letni Zespół Pieśni i Tańca „Ołobok” z Ołoboku k. Ostrowa Wielkopolskiego przedstawił miejscowe tańce i przyśpiewki.

 

Każdy z konsultowanych zespołów wystąpi na tegorocznej Biesiadzie Folkloru 2016 w Brzezinach. Spotkania służyły właśnie przygotowaniu pod kątem przeglądu oraz omówieniu najważniejszych problemów w działalności zespołów tańca ludowego.

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA PROFILU FB