Bajka dla dzieci „ŚNIEŻNICZKA, ŚNIEGOWA KSIĘŻNICZKA” – relacja

12 grudnia 2019

Bajka „Śnieżniczka, śniegowa księżniczka”  była uroczą opowieścią znakomicie wpisującą się w klimat mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Śnieżniczka, najmłodsza córka Zimy, pod postacią ptaszka wyruszyła w świat. Była zwiastunem pierwszego śniegu, mrozu i zimowej zawieruchy. Towarzyszył jej Mróz, Wiatr Północny i najlepszy przyjaciel Bałwanek, który nic nie wie. Jękliwej i płaczliwej Jesiennej Szarudze udało się zabrudzić błotem skrzydełka Śnieżniczki. Biedna Śnieżniczka z takimi skrzydełkami nigdzie już nie pofrunie. I kto teraz oznajmi nadejście Zimy? Mróz błąkał się po świecie i zamiast wody zamroził swój własny nos. Wiatr Północny nie wiedział, w którą stronę wiać i kręcił się w koło… Różyczka, która szukała brata Romka, czekała na pierwszy śnieg i na Mikołaja, spotyka wybrudzoną przez Szarugę Śnieżniczkę…

Bajka dla dzieci „ŚNIEŻNICZKA, ŚNIEGOWA KSIĘŻNICZKA”

Opublikowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Czwartek, 12 grudnia 2019

Teatralna scenografia i przepiękne kostiumy, piękna muzyka i piosenki, 9 postaci – to elementy, które wprowadziły najmłodszych widzów w nastrój zimy i Świąt Bożego Narodzenia!