Digital World w Centrum Kultury i Sztuki

8 stycznia 2024

Świat cyfrowy zawitał dziś do Centrum Kultury i Sztuki.

Tę cyfrową rzeczywistość stworzyli uczniowie z Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu.

– Szukaliśmy takiego środka, który będzie elementem dla otwarcia wyobraźni, połączenia różnych dziedzin między sobą w jednym projekcie – powiedział Waldemar Jamroszczyk, nauczyciel projektowania multimedialnego, pomysłodawca projektu.

Nie była to inicjatywa do końca oddolna. Padło pytanie co młodzież chciałaby zrobić na projektowaniu multimedialnym, co ich tak naprawdę interesuje – dodał nauczyciel.
W tym wyzwaniu wzięła udział 2 klasa Liceum Plastyczne Kalisz.

Okazało się, że to co ich zajmuje, to co ich interesuje to są gry komputerowe, tworzenie światów, tworzenie różnego rodzaju uniwersum, tworzenie postaci, które mają swój charakter, sposób postępowania, funkcjonowania, zachowują się w określony sposób.

– Doszliśmy do wniosku, że gry komputerowe, symulacje gier komputerowych mają kilka elementów, które można ze sobą połączyć: kreacja postaci, literatura, kreacja środowiska i na końcu oczywiście narracja. Wszystkie te elementy można połączyć w grach i można je zaprezentować a w bardzo ciekawy sposób. Jest to element wybuchowy, który pozwala młodym ludziom pokazać tak naprawdę czym się interesują, czym się zajmują i co ich zajmuje – powiedział Waldemar Jamroszczyk.

– Bardzo się cieszymy, że projekcje Waszej wyobraźni przełożone na język obrazu i na ogólny scenariusz, pomysł tego co byście chcieli w grze zawrzeć, zagościły u nas w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Tę wystawę i Wasze prace zobaczą osoby, które normalnie by nie miały na to szansy – powiedział Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Wystawę obejrzeć można do 14 stycznia 2024

W projekcie udział wzięli:
Gabrysia Michalak
Julita Świtacz
Maksymilian Gąsiorek
Jagoda Ożóg
Jagoda Glapa
Kacper Kowalczyk
Sebastian Kurkowiak
Dominika Gryndzińska
Oskar Szorski
Krystian Stefański

Serdecznie zapraszamy!