Estrada Folkloru w Choczu – fotorelacja

22 sierpnia 2016

Na boiskach i zielonych terenach przy Zespole Szkół skupiono mnóstwo atrakcji rekreacyjnych i kulinarnych, a na głównej scenie odbył się dożynkowy obrzęd, po którym zaprezentowały się folklorystyczne zespoły i kapele ludowe z powiatów kaliskiego i ostrowskiego.

Obchody zainaugurowała polowa msza święta. Po niej nastąpił tradycyjny obrzęd dożynkowy i podzielenie chleba pomiędzy uczestników dożynek. Podziękowania rolnikom złożyli m.in.: burmistrz Marian Wielgosik i wicestarosta Eugeniusz Małecki. Tradycyjny obrzęd dożynkowy przygotowany został przez dzieci ze Studia Piosenki GOK, którym opiekuje się Paulina Konowrocka. Starostami tegorocznego Święta Plonów byli: Małgorzata Matecka i Wojciech Szymański. Po uroczystościach związanych ze Świętem Plonów ruszyła barwna, roztańczona i rozśpiewana Estrada Folkloru przygotowana przez Centrum Kultury i Sztuki przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Choczu. Zagrały kapele SAMI SWOI z Opatówka i FURMANY z Gorzyc Wielkich. Wystąpiły trzy śpiewacze zespoły: ŁĄKOCANIE, OPATOWIANIE i PIWONICE. Dużą radość publiczności sprawiły występy młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca GORZYCZANIE z Gorzyc Wielkich, zwłaszcza suita tańców z Lajkonikiem. Estradę Folkloru poprowadziła Bernadeta Matysiak, która w jej finale zaśpiewała kilka wesołych pieśni wraz z kapelą Furmany. Estradzie towarzyszyły Targi Sztuki Ludowej prezentujące słomkarstwo i bibułkarstwo, tradycyjne ozdoby z papieru i ozdoby szydełkowe.

Po zespołach folklorystycznych na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – discopolowa grupa MAXEL. Po godzinie 22.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził DJ Mateo.