Kino 3D

Ogólnopolski Festiwal – Podróże w Czasie i Przestrzeni

  Wielowymiarowy, inspirujący do realizacji marzeń i zainteresowań festiwal, obejmujący szeroki wachlarz tematów, różne miejsca i czasy. Zapraszamy na spotkania autorskie, projekcję filmu dokumentalnego, wystawy, promocje książek prezentację i sprzedaż afrykańskich wyrobów, ekspozycję dozymetrów i odkrywanie tajników paleosztuki. O swoich pasjach opowiedzą: autorzy nagradzanych książek reporterskich i podróżniczych, dokumentalistka wypraw ekstremalnych, specjalista od kontynentu afrykańskiego,… Read more »

Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych LA STRADA

JUBILEUSZOWA edycja odbyła się pod hasłem TU I TERAZ. Podkreśliliśmy, jak ważny dla naszego miasta jest dorobek artystyczny, edukacyjny i społeczny festiwalu, jak LA STRADA ewoluowała, co się zmieniło i jak wygląda TERAZ. Zaproponowaliśmy nowe miejsca, wykorzystaliśmy lokalny potencjał artystyczny dzieci i młodzieży, w tym osób z niepełnosprawnościami, a także lokalnych artystów. Zaangażowaliśmy przypadkowych przechodniów,… Read more »

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej to Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych organizowany od ponad czterdziestu lat (od 1976 roku) w południowo-wschodniej Wielkopolsce (w latach 1975-1999 województwo kaliskie). Gala Jubileuszowa niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Zakopanem Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej wpisana do Krajowego rejestru dobrych praktyk w 2022 roku   26. Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej w Brzezinach – fotorelacja… Read more »

Fingerstyle Feeling Festival – festiwal gitary akustycznej

Pomysł Festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej. W ramach Festiwalu odbyło się już kilkanaście znakomitych koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu. Niewątpliwie dodatkowym atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z… Read more »

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych

  KALISZ 2023 – ZŁOTY JUBILEUSZ! Za nami jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych. To był piękny złoty jubileusz! 50. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych odbędzie się w Kaliszu w dn. 23 – 26 listopada. Wszystkie główne wydarzenia miały miejsce w sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki, która po gruntownej renowacji została oddana do użytku na… Read more »