II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką – relacja

14 marca 2019

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu przybyli tłumnie do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu na II Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyki. Dziewiątego marca mogli poznać odmienne historie prelegentów, różne sposoby na realizowanie swoich pasji oraz zupełnie inne podejście do podróżniczych pasji.

Ada Widawska

Ada Widawska

Paweł Krymarys opowiadał jak ekonomicznie i mądrze podróżować po kraju kolejami żelaznymi. Sama pasja do kolejnictwa może być punktem wyjściowym do poznawania nowych miejsc, a jednocześnie zamienia fazę podróży w przyjemność obcowania z własnym hobby. Przy odrobinie wiedzy i praktyki, Polska i Europa stoi przed nami otworem i kusi widokiem z okna wagonu.

Ada Widawska zafundowała nam zgoła odmienny pejzaż wspomnień i wrażeń. Bogactwo materiałów zgromadzonych podczas jej podróży po krajach Azji, koloryt i egzotyka fantastycznie korespondowała z opowieściami, które snuła przy każdym slajdzie – każdy slajd zaś wzbudzał emocje nie mniejsze niż obrazy zatrzymane w fotografiach z odległych krain, które odwiedziła prelegentka.

Gdybyście chcieli zobaczyć mały fragment z podróży do Tybetu i Sri Lanki, polecamy wystawę Twarze Azji i czajnik, do obejrzenia do 24.03. w Galerii w Hallu, na którą zaprasza osobiście autorka:

Na koniec Dominika Sójka po raz kolejny zmieniła nam optykę na turystykę i podróże. „Korona Gór Polskich” – to brzmi dumnie! Z naturalną skromnością opowiadała o tym wielkim projekcie, o doświadczeniach, zdobywaniu kolejnych „stopni wtajemniczenia” zarówno w kwestiach logistycznych, jak i technicznych. Część zgromadzonych była szczerze zdumiona, jak w tak niewielkim plecaku można zmieścić cały ekwipunek Dominiki :). Bardzo pouczająca lekcja! Do tego pokazująca, że każdy może zmierzyć się z wyzwaniem, które na pozór brzmi groźnie – w końcu „korona” – a jest realistycznym celem i może być fantastycznym sposobem na życie… piękne życie.