Janek Traczyk – koncert walentynkowy – fotorelacja

16 lutego 2019

W sobotę 16 lutego na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wystąpił Janek Traczyk. Wokalista zagrał na pianie w towarzystwie zespołu. Walentynkowy koncert w popowo-rockowym klimacie? Zdecydowanie TAK! Były łzy śmiechu i łzy wzruszenia. Przede wszystkim jednak był to nastrojowy wieczór pełen pięknych emocji, bo Janek Traczyk przykuwa uwagę, nie tylko swoim talentem, ale też… wizerunkiem!


Janek Traczyk – urodzony w 1985 roku w Warszawie. Wokalista, autor tekstów, kompozytor piosenek, muzyki filmowej i musicalowej, a także aktor. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie piosenki. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, występując w musicalu „Metro”. Od 2016 roku występuje w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jednej z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”. Janek Traczyk występuje także w musicalu „Piloci”, gdzie wcielił się w rolę Jana.
Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich, m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga oraz konkursu na autorską piosenkę „Pierwszy krok” w cyklu Łowimy Talenty. Znany jest również z telewizyjnych programów muzycznych takich jak „Szansa na Sukces”, „The Voice of Poland 2″, „Must Be The Music” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”. Podczas koncertu będzie można usłyszeć dotychczasowy repertuar Janka, a także premierowo utwory, które ukażą się na nowej płycie.