Koncert 10-lecie De Indigo – fotorelacja

4 grudnia 2017

W sobotni wieczór w CKiS jubileusz dziesięciolecia świętowała kaliska formacja De Indigo. W koncercie oprócz Jubilata udział wziął poznański zespół Rust.

Skład zespołu, który pierwotnie nazywał się „Dzieci Przemysłowej”, zmieniał się co najmniej trzy razy. Wcześniej z grupą związani byli perkusiści Aleksander Saczko (2007-2011) i Kajetan Jankowiak (2012) oraz gitarzyści Arkadiusz Maciejewski (2007-2009) i Hubert Staśkiewicz.

De Indigo, którego obecny skład ustabilizował się w 2013 roku, tworzą:
Dawid Staniek – wokal, gitara, czyli STANEK
Paweł Marciniak – gitara solowa, czyli KOŁTO
Piotr Maciej Papierski – perkusja, czyli SPEEDY
Adam Polkowski – gitara basowa, czyli ADAM
Dla członków De Indigo muzyka jest bardzo ważnym, by nie rzec niezbędnym elementem życia, ale większość z nich zawodowo zajmuje się czymś zupełnie innym. Wokalista pracuje na dużych wysokościach, bo jest alpinistą przemysłowym, Kołto jest animatorem kultury w Brzezinach, a Adam – rysownikiem freelancerem. Jedynie najmłodszy Speeedy studiuje na II roku Akademii Muzycznej w Łodzi.
„Prosto, melodyjnie i rock’and’rollowo” – to główna dewiza zespołu, ale – jak mówi wokalista – każdy członek De Indigo wnosi coś od siebie. Ostatnio teksty pisze Stanek, ale wcześniej tworzył je jego kolega, Tibor Lewandowski. Muzyka jest zaś efektem zbiorowej kreacji. W dorobku muzycznym mają dwa studyjne albumy: „Światłocień” (2010 r.) i „Mephobia” (2017 r.) oraz promocyjny maxi singiel „Your Obsession” (2014 r.). Do największych sukcesów zaliczają tegoroczny występ na Przystanku Woodstock, bowiem wybrani zostali do finałowej trzynastki spośród ponad trzystu kapeli. Przypomnijmy, że dwa razy z powodzeniem przeszli przez eliminacje Festiwalu w Jarocinie i startowali do Live on Stage, gdzie zajęli II miejsce i zdobyli nagrodę specjalną w postaci możliwości nagrania trzech utworów w sławetnym Izabelin Studio.
Próbowali swych sił w konkursach telewizyjnych, ale ostatecznie najprawdopodobniej „przegrywali” z cukierkową wizją reżyserów show. W „Must Be the Music” dostali 4xTAK, w „Mam talent” Stanek uzyskał 3xTAK, ale nigdy nie zobaczyli swych występów na ekranie telewizora.
Jubileuszowy koncert w Sali Studio kaliskiego CKiS poprowadził – dzięki kostiumowi trudny do rozpoznania – Łukasz Jaskóła. De Indigo prezentowało się w pierwszej części wieczoru, a drugą oddało przyjaciołom z Poznania – grającemu jeszcze mocniejszego rocka zespołowi RUST.