Koncert Galowy w ramach Eliminacji Wielkopolskich do 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej

4 września 2023

To był piękny koncert. W niedzielę 3 września, w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, odbyły się Eliminacje Wielkopolskie do 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej.

O 17:00 natomiast w sali widowiskowej wszyscy Laureaci oraz Wyrożnieni podczas Eliminacji wzięli udział w Koncercie Galowym.

Następnie laureaci wezmą udział w II etapie 3. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, który odbędzie się 10 września w Nowym Dworze Mazowieckim.

Publiczność uczestniczącą w Koncercie Galowym zaprosiliśmy do wspólnego śpiewania.

O Festiwalu:

Festiwal Pieśni Legionowej powstał w 2017 roku, a jego twórcą jest Wojciech Bardowski, który z powodzeniem zrealizował w latach 2017-2020 jego cztery edycje w formule – ogólnopolskiej. Od roku 2021 festiwal funkcjonuje w formule – międzynarodowej. Eliminacje rejonowe odbędą się w wybranych miastach w Polsce i zagranicą. Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu w formule międzynarodowej są: Impresariat Artystyczny Wojciech Bardowski, Impresariat Artystyczny Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska oraz Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski.

Eliminacje rejonowe odbędą się w całej Polsce i zagranicą. Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

 

Fotorelacja: Karolina Bazan