Koncert świąteczny kolęd i poezji „Przyjdź i naucz nas miłości” – fotorelacja

2 stycznia 2019

Urokliwy koncert kolęd i pastorałek inkrustowany wierszami księdza Adam Kraski odbył się w sobotę w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki. W wieczorze pod hasłem „Przyjdź i naucz nas miłości” wokalistom towarzyszyła Orkiestra Dęta Dobrzec.

Podczas koncertu zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki, zarówno te liryczne, jak i te skoczne, w śpiewanie których włączała się niemal cała widownia. Na scenie zaś królowały trzy wokalne anioły – Małgorzata Puchalska, Julita Balcerzyk i Agata Plewińska, które solo lub w triu, przy akompaniamencie pianisty, Przemysława Olka lub orkiestry dętej pod batutą Henryka Siudy, przypomniały nie tylko najbardziej znane pieśni bożonarodzeniowe, ale także piękne i wzruszające piosenki świąteczne, takie jak „Kolęda dla nieobecnych” ze słowami Szymona Muchy i muzyką Zbigniewa Preisnera.

Muzyczny wieczór poetycką refleksją na temat tajemnicy narodzin Boga i sposobów przeżywania świąt wzbogacił ksiądz dr Adam Kraska, który sam recytował swoje wiersze w sposób niezwykle udany wkomponowując je w instrumentalne partie śpiewanych utworów. Prowadzący wieczór Monika Kaźmierczak i Maciej Wróblewski wzbogacili koncert ciekawostkami i informacjami o okolicznościach powstania najbardziej popularnych kolęd i pastorałek, a orkiestra z Dobrzeca własnymi swingowymi aranżacjami takich hitów jak „Last Christmas” czy „White Christmas”.